Wpisuję na listę Marsz Niepodległości

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk
Wpisuję na listę Marsz Niepodległości

Post autor: AnnaE » 12 listopada 2013, 17:00

Z powodu nieistotnych dwóch incydentów wywołanych prawdopodobnie przez prowokatorów rząd ma chwilę spokoju i może pozbierać się z parteru.
Pedalski łuk i budka w centrum uwagi mediów. Rzeczywiście w Polsce nie ma poważnych problemów.

W budżecie może zabraknąć nawet 23 mld złotych?

Ostatnie posunięcia rządu wskazują, na to, że sytuacja finansów publicznych w Polsce jest dramatyczna. „Jeżeli nie uda się skok rządu na OFE, w budżecie może zabraknąć nawet 23 mld zł. ” – alarmuje Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.


Szacunkowo podwyższony o jeden punkt procentowy podatek VAT, czyli do poziomu 23 proc. może kosztować każdą osobę nawet 1000 zł rocznie. Według wcześniejszych deklaracji rządu podatek od stycznia 2014 r. miał wrócić do niższej stawki – 22 proc.

„Opinia publiczna nie jest informowana o tym, jak wielka jest dziura budżetowa i jak gigantyczne problemy fiskalne są jeszcze przed nami. Nie jest to jednak jedyna kwestia zwiększenie naszych obciążeń w przyszłym roku. Wzrosną nasze koszty związane z podatkami” – powiedział Janusz Szewczak.
– Nadal nie zostały zwaloryzowane progi podatkowe, nie zostały zwiększone koszty uzyskania przychodu. Nie ma podwyższonej kwoty wolnej od podatku. Została za to podwyższona akcyza na alkohol i papierosy. To wszystko drenuje kieszenie Polaków. Polacy mniej kupują, a konsumpcja i sprzedaż detaliczna słabnie. Polacy zaciągają też mniej kredytów, a wielu z nich traci nawet pracę. To wszystko wpływa na to, że oszczędzamy i musimy rezygnować z pewnych zakupów. Musimy pamiętać, że prawie 2 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. To jest haniebne, wstydliwe i o tym się nie mówi – zaznaczył ekonomista.

Rząd zapisał ok. 23 mld zł różnego rodzaju oszczędności związanych z podniesionym podatkiem VAT i ustawą o OFE, która na dodatek nie została jeszcze uchwalona. Jeżeli nie uda się skok na OFE, w budżecie może zabraknąć nawet 23 mld zł.

Będzie to ogromny problem, ponieważ rząd będzie musiał jakoś znaleźć brakujące pieniądze. Co może skutkować tym, że trzeba będzie ciąć wydatki budżetowe, m.in. na inwestycje, infrastrukturę lub tzw. socjal. Nie wykluczone, że będzie trzeba podwyższać podatki – zwrócił uwagę Janusz Szewczak.
– Widać, że przez ostatnie lata nieodpowiedzialnie zarządzaliśmy gospodarką. Polska jest zadłużona na ponad 900 mld zł, mamy prawie 300 mld euro długu zagranicznego, a 700 tysięcy Polaków ma kredyty we Franku Szwajcarskim. To wszystko pokazuje, że nie mamy suwerenności gospodarczej. Nie mamy własnych banków, nie mamy dochodowych przedsiębiorstw i sieci handlowych. Jesteśmy krajem, który po prostu nie ma majątku narodowego. To widać, chociaż po budżecie, gdzie wpływy są z roku na rok coraz mniejsze. (…) Aby uzdrowić system potrzebne są radykalne, mądre reformy; być może po części na wzór węgierski. Musimy dokonać repolonizacji polskiej gospodarki i systemu finansowego. Musimy odzyskać banki, budować własne przedsiębiorstwa, które do tej pory były tylko sprzedawane. Nowa ekipa, nowy rząd będzie miał do posprzątania gigantyczną „stajnię Augiasza” – powiedział główny ekonomista SKOK, Janusz Szewczak.

RIRM

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Pocałunek pod tęczą

Post autor: AnnaE » 13 listopada 2013, 11:45

Wredny chytrusku i ty Kubo
wy bando prorządowych łgarzy
co gdy wam prawdą w oczy plują
jak deszcz ścieracie ślinę z twarzy
I ty redaktor niedorżnięta
co srać chodziłaś za chałupę
uczyłaś karmić się cielęta
pocałuj mnie pod tęczą w dupę
Wy wszystkie wypindżone niunie
co zawłaszczacie telewizje
z twarzy zeschnięte niby mumie
sączycie we łby puste wizje
Adamie wielki redaktorze
co przydupasów trzymasz kupę
na Czerskej w swojej ciemnej norze
pocałuj mnie pod tęczą w dupę
Wredny niesiołku z pianą w gębie
co przekrzywiony masz dekielek
dawno zgubiłeś życia głębie
gdzieś pośród szczawiu, mirabelek
ty pałujący patriotów
ministrze co masz taki tupet
że winę na nas zwalasz całą
pocałuj mnie pod tęczą w dupę
Do bulu tępy niedouku
co hańbisz krzesło swą posturą
na ciebie nawet szkoda druku
z Rosji przysłana kreaturo
Ryży co ręce wroga ściskasz
gromadzisz wokół zdrajców grupę
by naród zmienić w niewolników
pocałuj mnie pod tęczą w dupę
Shork

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Marsz Niepodległości 2016 r.

Post autor: AnnaE » 12 listopada 2016, 23:39

Marsz udany,
Mecz wygrany,
Skiba wylany,
KOD zaorany,

:lol:

ODPOWIEDZ