Budują bunkier chroniący przed końcem świata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska
Budują bunkier chroniący przed końcem świata

Post autor: KASIA » 31 maja 2010, 11:12

Budują bunkier chroniący przed końcem świata

Są jeszcze miejsca, niedrogo.


Grupa na rzecz Przetrwania Hiszpanii 2012 buduje bunkry, które mają uchronić ludzi przed końcem świata - donosi dzisiejsza ''Rzeczpospolita''. Jednak mimo nazwy organizacji nie chodzi tylko o ochronę przed strasznymi wydarzeniami w 2012 - końcem świata, który podobno zapowiada kalendarz Majów i mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Bunkier ma też chronić przed efektami globalnego ocieplenia, klęskami żywiołowymi i skutkami ewentualnych wybuchów elektrowni atomowych.

Chętnych na wykup miejsca w zbiorowym bunkrze jest dużo. - Nasza inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Budowanie indywidualnych schronów wychodzi bardzo drogo, zbiorowe są tańsze - mówi ''Rzeczpospolitej'' szef grupy.

Za pośrednictwem strony internetowej organizacja szuka osób chętnych do włączenia się w przedsięwzięcie i firm, które mogłyby niedrogo wybudować bunkry. Mają być one położone wysoko (najlepiej ponad 1600 n.p.m.). Według planów powinien powstać co najmniej jeden w każdej prowincji. Koszty zależą od ilości chętnych. Jeśli zgłosi się przynajmniej 150 osób, każda za przestrzeń 600 metrów kwadratowych będzie płacić 820 euro. Dużo droższe jest miejsce w kameralnym, przeznaczonym dla 3-4 osób schronie o wdzięcznej nazwie ''Ecohobbit'' - kosztuje to aż 4000 euro.

doro

http://deser.pl/deser/1,97052,7951024,B ... wiata.html

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 3 czerwca 2010, 14:47

:)))

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 3 czerwca 2010, 14:55

sonia pisze::)))
Ludzie chcą czuć się bezpieczni w tym życiu , tyle mają i muszą umrzeć .

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 3 czerwca 2010, 20:17

Zdaje się, że znaleziono wreszcie winnych powodzi wszech czasów. I nie jest tym winnym rząd, administracja państwowa, władze lokalne, wieloletnie zaniedbania, ludzka niefrasobliwość, Instytut Meteorologii, wulkan na Islandii... Nie! Wszystkiemu są winne bobry.

Bobry, które uszkodziły tamy przeciwpowodziowe, a co gorsza, pobudowały własne, bez odpowiednich zezwoleń. Owo stawianie tam bez zezwolenia jest tylko jednym z dowodów na wredność bobrzej natury, którą zauważył już lud polski w przysłowiu "płakać jak bóbr".


Nie trzeba być intelektualistą klasy pani Pitery czy Kidawy-Błońskiej, żeby widzieć, że to bobry stoją za większością naszych problemów. Bobrza działalność od lat torpeduje budownictwo autostrad , utrudnia funkcjonowanie służby zdrowia (dzieci chcą mieć zęby jak bobry i gryzą drewno), także bobry winne są eskalacji wojny polsko-polskiej. Badania fachowców dowiodły, że politycy golący się za pomocą bobrowych pędzli podrażniają sobie skórę, a przy okazji i nerwy, czemu dają następnie upust w debacie publicznej.

Bobry dają zły przykład, uprawiając samowolkę budowlaną w postaci tak zwanych żeremi, prowadzą też nielegalną wycinkę drzew, z których można by wyprodukować papier na kolejne cenne ustawy i rozporządzenia.


Nie jest jasny udział bobra w katastrofie smoleńskiej, ale jeszcze pięć lat śledztwa w wykonaniu fachowców z FSB, a wytypowany bóbr przyzna się do wszystkiego. W dodatku wedle instytutu badania opinii ZOOBOP wśród bobrów odsetek osobników popierających PiS jest większy niż wśród tchórzy, skunksów, sępów, turkuciów podjadków, ropuch i szczurów.


Jedyna nadzieja, że Główny Łowczy III Rzeczpospolitej w stopniu marszałka i p.o. prezydenta osobiście jako pierwszy zajmie się odstrzałem tych szkodników. A za nim ruszą inni, śpiewając:


"Pod twoim przewodem
bóbr pójdzie pod wodę!"


Marcin Wolski

Marek Kajdas
Posty:34
Rejestracja:20 października 2011, 20:34
Lokalizacja:Małopolska Zachodnia
Kontakt:

Post autor: Marek Kajdas » 16 grudnia 2011, 11:09

Schrony to nie jest wcale głupia idea, poważne państwa (wyłączając niepoważną III RP) mają schrony nadal i ciągle budują nowe. Budując metro, różnego rodzaju tunele, ogromne budynki z podziemiami można zaprojektować i alternatywne zastosowania. To nie pomoże w razie końca świata z woli Boga, ale na katastrofy naturalne, wojny, pandemie może pomóc ocaleć, zwiększa szanse. Każda gmina w Polsce powinna mieć schronienia dla ludności, to nie jest aż takie trudne zbudować je metodą górniczą w zboczu wzgórza, góry na terenie bezpiecznym od powodzi, bo woda też może zagrozić, a wiadomo że lubi płynąć w dół ;) Stąd schrony w kopalniach, wykopie muszą być potężnie zabezpieczone przed wielką wodą.

Wydaje mi się iż taniej jest zbudować sztolnie, od schronu pod budynkiem, czy w wykopie w który trzeba wsadzić tysiące ton stali, betonu. W każdej okolicy są odpowiednie miejsca, powinniśmy też mieć schronienia pod naszymi domami, blokami, kamienicami, ale trudno żeby były na odpowiednim poziomie technicznym. Schron np powinien mieć kilka wyjść, wejść. Powinien wytrzymać zawalenie się całego budynku nad nim, jego wielki pożar, czy też falę uderzeniową od bomb w okna tejże piwnicy. To oznacza że sama piwnica nie nadaje się, najwyżej wewnętrzna bez żadnych okien.

Są proroctwa o np "trzech dniach ciemności". Wątpię żeby coś takiego można było przetrwać w domu, mieszkaniu cokolwiek to ma być, JEŚLI nadejdzie. Skażenie terenu, czy jakieś nasycenie trującymi toksynami też miewa swoje maksymalne natężenie. Tylko w domach z normalną wentylacją.... sorry, ale to śmierć. Musi być filtracja i zatrzymanie czego się da co nam może zaszkodzić.

Poza tym grozi nam wojna zarówno z Rosją (w każdej chwili - cała WNP), jak i z Niemcami kiedyś, kiedy będziemy starali się wybić na niepodległość, suwerenność, wyjść z UE itd Mogą dojść inni agresorzy, przykładowo Chiny z islamem. Gdyby Chiny uderzyły atomówkami w bezbronną Polskę, to po pierwsze wszystkie ładunki dojdą celu powodując sterroryzowanie świata, NATO-UE, a po drugie spowodują skażenie całej Europy, a po trzecie nie będzie riposty, bo kto będzie umierał za Warszawę? Podobnie jak w 1939, 1920... prawie nikt z zagranicy. Chiny dogadają się o nowym podziale świata, a Polski nie będzie, bo ocalali będą chorować, umierać, albo emigrować. Nie jest łatwo odbudować kraj, powinniśmy mieć jednak podziw że tak wielka praca została wykonana po 1945 roku. Teraz nie byłoby to możliwe, nie w takim "ustroju" jak III RP. Oczywiście po 1918 roku, 1920 kraj także był zniszczony i odbudowaliśmy Polskę. Zawsze ją odbudujemy, ale po co ZNOWU zaczynać do zera prawie.

Polska nie może być taka bezbronna, a ludzie zdani na łaskę losu.
Marek Kajdas

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 16 grudnia 2011, 12:44

Do schronów nie dostaną się wszyscy. Żadne miasto nie jest przygotowane na przyjęcie wszystkich mieszkańców. Dramatyczna byłaby sytuacja , gdyby musieli zadecydować kto zostanie na zewnątrz .. Pospólstwo by umierało ,tylko elity by miały pierwszeństwo przetrwania.

Marek Kajdas
Posty:34
Rejestracja:20 października 2011, 20:34
Lokalizacja:Małopolska Zachodnia
Kontakt:

Post autor: Marek Kajdas » 22 grudnia 2011, 14:16

Zatem "KASIA" trzeba więcej profesjonalnych schronów w każdym mieście, w każdej gminie, bo ponad 40% Polaków mieszka poza miastami. Nie możemy być z góry skazani na zagładę!

Inaczej będzie jak na Titanicu.
Marek Kajdas

ODPOWIEDZ