Kiecki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk
Kiecki

Post autor: AnnaE » 24 czerwca 2013, 15:26

Wielu moich kolegów i koleżanek zżyma się na to, że to akurat temat ciuchów premierowej stał się wydarzeniem tygodnia. W moim przekonaniu niesłusznie – to właśnie ta informacja może ukręcić łeb narzuconej przez pijarowy sztab premiera narracji „Likwidujemy subwencję budżetową na partie”. Dwa aspekty – pierwszy aspekt to oczywiście kwestia finansowania partii. Wiadomo, że likwidacja subwencji w obecnej sytuacji to koniec demokracji w Polsce – jedyną siłą pozostałaby jakaś kolejna mutacja PO, która zawsze załatwiłaby sobie pieniądze ze źródeł legalnych, półlegalnych lub nielegalnych. Tymczasem takie ugrupowania jak PiS, SLD (które dopiero co wykaraskało się z bardzo poważnych problemów finansowych) czy jakiekolwiek każde nowe ugrupowanie na scenie politycznej. Owszem – o finansowaniu partii należy rozmawiać, jednak jest to jedna z ostatnich spraw do załatwienia w Polsce (gdyby chcieć wykonać taką piramidę potrzeb).

Co do kwestii kiecek premierowej. Przenieśmy się na chwilę do Rosji. W ostatnim przeprowadzonym przed rozwodem prezydenta Federacji Rosyjskiej badaniu ujawniono, iż 71 proc. Rosjanek uważa za Władimira Władimirowicza za najbardziej seksownego mężczyznę na planecie. Dwie trzecie Rosjanek wyszłoby za niego za mąż, a jedna trzecia wyszłaby za niego za mąż… od ręki. Do czego zmierzam? Otóż – Putin jest seksualnym idolem dla Rosjan. Tusk na początku swoich rządów bardzo mocno operował na swoim młodzieńczym, piłkarskim machismo, by z czasem ewoluować w człowieka męskiego i silnego (i podkreślam, że wciąż opisuję wizerunkową narrację). Jednak teraz bezradne przyznanie się do tego, że żona dostaje sukienki w prezencie od podatnika… cóż – Polacy wiele rzeczy wybaczają – i cwaniactwo, i pijackie wybryki, kręcenie i kłamstwa też, ale nie wybaczają braku takiej codziennej, domowej męskości. Nic tu nie dadzą operacje na tkance społecznej skrajnej lewicy – dla Polaka chłop to chłop i musi na siebie i na rodzinę zarabiać. Na marginesie – to jest coś na czym prawica mogłaby nieźle odbudować świadomość społeczną – ja rzucam pomysł, a wy go łapcie.

Teraz ten charm prysł i Donald jest chyba najmocniej w swojej karierze obśmiewany. Nie zdziwiłbym się, gdyby informacje o wydatkach PO odpalił ktoś z Kancelarii Prezydenta, przygotowujący plan nowej socjalistycznej odnowy. A sprawa kiecek nie tylko pokazuje, iż rządzi nami banda drobnych geszefciarzy krojących miliardowe wałki, a i tak kupujących swoim kobietom majty z naszych podatków, ale też uzmysławia nam jak bardzo łupieni jesteśmy przez tychże geszefciarzy. Perspektywa obywatelskiego nieposłuszeństwa do płacenia podatków wydaje się tu bardzo kusząca.

Arkady Saulski
[fot. wpolityce.pl]

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 25 czerwca 2013, 11:58

A sprawa kiecek nie tylko pokazuje, iż rządzi nami banda drobnych geszefciarzy krojących miliardowe wałki, a i tak kupujących swoim kobietom majty z naszych podatków, ale też uzmysławia nam jak bardzo łupieni jesteśmy przez tychże geszefciarzy.
Skoro wyborca tylko to czego oczekuje od Premiera to obycia i dobrego wyglądu ...?
Media skupiają się na tym co nieistotne i to się lepiej sprzedaje niż to co ma polityk w głowie i co prezentuje. Za niezapłacenie podatku na szmatki zwykły obywatel pójdzie siedzieć . Nikt nie zaryzykuje chyba dla takiej szmaty?

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 4 lipca 2013, 10:15

PO sponsoruje bloga córki Premiera Tuska?!

Wielkim echem odbił się w mediach fakt kupowania ubrań żonie Premiera polskiego rządu przez podatników. Okazuje się jednak, że to nie koniec skandalu. Jak powiedzieli portalowi Pressmix znajomi rodziny Tusków – to nie jest już tajemnicą – drogie sukienki i modne dodatki Małgorzaty Tusk są kupowane z środków partii. Jednak niewielu polaków zdaje sobie z tego sprawę, że o wiele częściej niż żona premiera korzysta z nich Kasia, ich córka! Zastanawiamy się, co na to szef rządu, który twierdził, że dostał ultimatum od żony…

Powiecie, że coś nam się ubzdurało? Nie! Piszą o tym już inne media, bo takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał. Jak podał magazyn “Flesz”, Kasia Tusk bardzo często pokazuje na swoim blogu ubrania i dodatki, które pożycza od mamy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że kreacje Małorzaty Tusk są kupowane za środki partyjne, a tym samym pieniądze podatników.

Strona internetowa córki premiera jest jedną z najchętniej czytanych przez polskie nastolatki. Według krążących plotek, Katarzyna na samych reklamach umieszczanych na blogu zarabia aż 50 tysięcy złotych miesięcznie! Tym bardziej dziwi fakt, że pozyskanych środków nie inwestuje w ubrania od znanych projektantów, a woli je zabierać mamie. Kiedy publikuje zdjęcia, na których jest ubrana z klasą i zgodnie z obowiązującymi trendami, notowania jej strony rosną. A co za tym idzie – wpływy z reklam także się zwiększają.

Sama zainteresowana dementuje wszystkie plotki dotyczące spraw finansowych i twierdzi, że zarabia o wiele mniej niż podają media. Oczywiście Premier również reklamuje bloga córki, co jest swoistym kuriozum. Mało tego jak zauważył Alef Stern ten blog może służyć za pralnie pieniędzy. Gdy weźmie się pod uwagę, że otrzymała od Fiata nowiutki samochód Fiata 500 trzeba mieć coraz więcej wątpliwości. Zastanawiamy się kto i kiedy odpowie na nasze pytania.

Nie możemy jednocześnie stać obojętni, gdy taka “bieda” dotyka polskiego Premiera, że jego kobiety muszą sobie pożyczać “fatałaszki” i apelujemy o jeszcze większy oraz szybszy udział w akcji na Facebook’u – “Zbieramy ubrania dla żony Donalda Tuska!“. Rodzina czeka…

http://pressmix.eu/index.php/2013/07/03 ... era-tuska/

ODPOWIEDZ