Rekonstrukcja rządu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk
Rekonstrukcja rządu

Post autor: AnnaE » 19 listopada 2013, 14:19

Temat nie schodzi z pierwszych stron od kilku dni.
Czy to coś da, skoro zawiadowca ten sam?
Premier Donald Tusk na półmetku obecnej kadencji rządu, zapowiedział, że do rekonstrukcji gabinetu dojdzie "w najbliższych dniach". Najpierw poinformuje o nich na posiedzeniu rządu. Posiedzenia odbędą się: we wtorek, być może w czwartek i za tydzień we wtorek.
Jak dodał, z niektórymi z ministrów będzie rozmawiał w najbliższych dniach, "też z tymi, z którymi będzie się żegnał".

- Listopad to dla niektórych ministrów niebezpieczna pora. Zapowiadałem rekonstrukcję na połowę kadencji i ona dokona się w najbliższych dniach. Ta rekonstrukcja ma głębszy wymiar. Nie chodzi o personalia, bo niezależnie od tego, jak państwo oceniacie ministrów, czasami krytycznie, ja jestem pełen uznania dla ich wysiłków. Rekonstrukcja potrzebna jest po to, by przebudować pewne priorytety, by dać nowej energii, a nie wynika z mojej krytycznej oceny pracy poszczególnych ministrów - mówił premier w poniedziałek na konferencji prasowej w Pułtusku.

- Powiem o tym publicznie po posiedzeniu Rady Ministrów, na której poinformuję o zmianach. Ludzie w Polsce pracy potrzebują i nie ma problemu ze znalezieniem kandydatów na stanowisko ministra. Jest potrzeba zbudowania dobrej ekipy i dlatego zmiany muszą być głęboko przemyślane. Z propozycjami nie mam żadnego problemu. Chcę dokonać optymalnego wyboru. Mam to już w głowie poukładane - zapewnił Tusk.

Zaznaczył, że w najbliższym czasie mogą odbyć się trzy posiedzenia rządu: w najbliższy wtorek i jeżeli zajdzie taka potrzeba, w czwartek (ws. projektu dotyczącego OFE) oraz we wtorek za tydzień. - Mamy do wyboru trzy posiedzenia Rady Ministrów - wyjaśnił.

Dodał też, że jeśli tylko szef PSL Janusz Piechociński przed planowaną rekonstrukcją rządu zgłosi chęć spotkania koalicyjnego, on "jest do dyspozycji". Dodał, że nie przewiduje posiedzenia zarządu PO ws. zmian w rządzie. Tusk podkreślił, że okazją do przedyskutowania zmian będzie sobotnia konwencja Platformy.

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/pol ... z2l64cEmSt
Wymiana wspaniałych na wspaniałych?
Napięcie dozowane stopniowo, jak podczas losowania nagród :)

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 19 listopada 2013, 20:39

Cóż to zmieni, skoro wymienia wypalonych na niedopałki. A byli to najlepsi z najlepszych.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 20 listopada 2013, 00:11

Przede wszystkim trzeba jasno sobie powiedzieć, że rządy PO to rządy okupantów. Ich działania niczym się nie różnią od obcego okupanta, czy to niemca czy ruskiego.
Wszelkie rekonstrukcje rządu to tylko i wyłącznie mydlenie oczu Polakom, to gra na zwłokę, wreszcie to przede wszystkim "temat zastępczy". Działania antypolskiego rządu nic nie zmieni. Oni mają jeden jasno wyznaczony cel : doprowadzić Polskę na skraj bankructwa, doprowadzić do ruiny, i oddać pod obce władanie.

Ja się tylko dziwię, że miażdżąca większość Polaczków tego nie widzi. Gapią się w ten telewizor, i nic nie wiedzą. Są karmieni mdłą papką, a ich mózgi są poddawane praniu.

Dzisiejsi Polacy to taki dziwny naród. Można na nich pluć ile wlezie, a i tak zagłosują w kolejnych wyborach na Platformę. A w najlepszym przypadku na opcję zbliżoną do PO. Jeżeli do tej pory niczego nie zrozumieli, jeżeli do tej pory nie wyciągnęli jeszcze żadnych wniosków, to nie liczmy na to, że nagle doznają jakiegoś olśnienia. Jak tak przyglądam się swoim rodakom, to ... Ehh, lepiej zamilknę, bo szkoda nerwów ...

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 20 listopada 2013, 18:36

Obrazek

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 20 listopada 2013, 19:58

AnnaE pisze:Obrazek
Hehe, dobre. Prawdziwe. Telewizja cały czas odwraca uwagę Polaczków od spraw istotnych.

A co do tzw. "rekonstrukcji rządu", to ten cały prymitywny spektakl jest śmiechu warty.
Jakby ta "rekonstrukcja" miała coś zmienić w poczynanaich rządu von Thuska.
Nic nie zmieni ! Tylko tyle, że nowe gęby zobaczymy, w tym Kluzik-Rostkowską (już chciałem napisać Rostowską :mrgreen: ), znaną z tego, że nie tak dawno była jedną z głownych postaci PiS...

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 20 listopada 2013, 22:01

Coltrane pisze: Nic nie zmieni ! Tylko tyle, że nowe gęby zobaczymy, w tym Kluzik-Rostkowską (już chciałem napisać Rostowską :mrgreen: ), znaną z tego, że nie tak dawno była jedną z głownych postaci PiS...
PiS, a potem PJN. Mówią, że Kluzik bierze wszystko co dają.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 22 listopada 2013, 11:51

Ten człowiek powinien stanąć przed Trybunałem Stanu !!!

Jacek Rostowski znika z rządu

Oficjalnie piszą że odchodzi, ale to było prawdziwe odejście w stylu Davida Copperfielda. Pstryk i znikam. Czy Rostowski powinien tak po prostu zniknąć i pozostawić dług narodowy powiększony o kolejne miliardy PLN?

„Po wielu latach zarządzania polskimi finansami Jacek Rostowski przyznaje się do porażki. Po sześciu latach fatalnych wyników finansów publicznych zastąpi go mało znany ekonomista Mateusz Szczurek. Pierwsze słowa nowego ministra przypominają słowa poprzednika… „Moim głównym zadaniem jest zapewnić skok gospodarczy” – powiedział Szczurek. ”

W wypowiedzi ministra Szczurka padają słowa „skok gospodarczy”, tak to był perfekcyjny skok, ale na kasę państwa Polskiego. Vincent Rostowski został przywieziony w teczce z Wielkiej Brytanii, jak kiedyś sekretarze KC byli wrzucani do naszego kraju z Moskwy. Rostowski obejmując tekę ministra nie posiadał obywatelstwa Polskiego, jak jego poprzednicy z Moskwy. Dlaczego doszło do takiej sytuacji, iż stanowisko najważniejszego dla kraju ministerstwa otrzymuje obcy obywatel!?
Okręt Tusktanic jest już w połowie drogi do dna i szczury uciekają, bo jutro jest niepewne, ale Rostowskiemu nic nie grozi, jest już daleko od Polski i możecie mu co najwyżej naskoczyć. Niekoniecznie na kasę, bo tę zapewne nieźle zabezpieczył.

Ile jeszcze miliardów PLN „przewalą” do banków zachodnich pod pretekstem spłaty zadłużenia zagranicznego. Przecież ten cały tzw. bank światowy to jedna wielka lichwiarska maszynka do robienia pieniędzy i powinno się jak najszybciej powstrzymać ten proceder. Państwo Polskie ma możliwość emisji pieniądza, ale tego nie robi! Dlaczego?

„Nie pomogą kosmetyczne zmiany w rządzie, a nawet pozbycie się Jacka Rostowskiego do spłacenia zadłużenia Skarbu Państwa. A to na koniec września bieżącego roku wzrosło o 5 mld 699,3 mln zł, tj. o 0,7 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem i wyniosło 847 mld 710,5 mln zł – podało dzisiaj Ministerstwo Finansów.

Od początku roku zadłużenie wzrosło o 6,8 proc., czyli o 53 mld 856,8 mln zł.

Według MF zadłużenie krajowe wyniosło we wrześniu 589 mld 707,8 mln zł i było o 1,1 proc. wyższe (o 6 mld 231,5 mln zł) niż w sierpniu br. Od początku roku wzrosło o 8,6 proc., czyli o 46 mld 737,9 mln zł.”

Czytając te dane, nasuwa sie na myśl kronika kryminalna i sprawozdanie mafii o przekrętach. Tylko, że ta mafia jest państwowa, a lichwiarz dla niepoznaki nazywany Bankiem Światowym.

Przyznanie się Rostowski do porażki to za mało, gdzie odpowiedzialność karna z konfiskatą mienia włącznie? Sprawa powinna trafić do prokuratora.
Zarzuty to: okradanie narodu Polskiego i działanie na szkodę Polski.
Naród Polski musi pozwać Rostowskiego i Tuska przed Trybunał Stanu za nadużycie zaufania narodu Polskiego, poniesienia odpowiedzialności prawnej i karnej z niegospodarności i zadłużenia Narodu Polskiego, bo wrobili w to nasze dzieci i wnuki, a kto wie czy nawet nie prawnuki.

JP

http://niezaleznemediapodlasia.pl/jacek ... #more-5121

P.S. Wcześniej pomyliłem się pisząc, że Vincent Rostovsky jest z Francji. Okazuje się że jednak jest z Wielkiej Brytanii. Zasugerowałem się tym, że mówiono na niego "Vincent", a to jest francuskie imię. Niemniej był to człowiek bez obywatelstwa polskiego, i ściągnięto go, aby został ministrem finansów, i doprowadził Polskę do kosmicznego zadłużenia, co też uczynił. A teraz jak szczur ucieka do swojej Ojczyzny !

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Odejście Marcina Korolca ze stanowiska

Post autor: AnnaE » 23 listopada 2013, 00:21

Po decyzji Tuska, ogromne zamieszanie na szczycie klimatycznym. Kompromitacja! http://niezalezna.pl/uploads/foto2013/4 ... .jpgSuchej nitki na Donaldzie Tusku nie zostawiają uczestnicy szczytu klimatycznego. Powodem ogromnego zamieszania jest dymisja ministra środowiska Marcina Korolca, który miał być głównym negocjatorem szczytu. - A teraz politycy z całej Europy, zaskoczeni sytuacją, pytają nas jak rozumieć decyzję Donalda Tuska, bo nie wiedzą jakie pełnomocnictwa ma obecnie minister Korolec - mówi niezalezna.pl były minister środowiska, obecnie poseł PiS Jan Szyszko. - To kompromitacja Polski - dodają zgodnie uczestnicy szczytu.

Na problem zwróciły już uwagę światowe media. "Odejście Marcina Korolca ze stanowiska ministra środowiska osłabia pozycję Polski w negocjacjach klimatycznych" - pisze stanowczo Reuters. Według rozmówców agencji, Korolec jako przewodniczący COP bez rządowej teki ma mniejszy autorytet w oczach przedstawicieli innych krajów.

Z tą opinią zgadzają się rozmówcy portalu niezalezna.pl, którzy podkreślają, że dymisja Korolca w trakcie szczytu jest niezrozumiała. I na niewiele zdaje się tłumaczenie, że Korolec pozostaje w rządzie jako przewodniczący COP (Konferencji Stron Konwencji ramowej Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu) i kierujący procesem negocjacji klimatycznych.

Według Reutersa, odwołanie Korolca rodzi pytania o pozycję polski w negocjacjach na trwającym nadal szczycie klimatycznym. Jak powiedział Reutersowi jeden z reprezentantów ONZ, ruch może spowodować pewne problemy pod koniec tygodnia, gdy negocjacje się zakończą.

Były minister środowiska Jan Szyszko pyta w jaki sposób Marcin Korolec jest obecnie umocowany. - To najważniejsze pytanie do Donalda Tuska. Do Warszawy przyjeżdżają na negocjacje głowy państw, a mają rozmawiać z człowiekiem, który właśnie został zdymisjonowany. To ośmiesza Polskę i jest skandalem skali światowej - podkreśla poseł Szyszko.

Także prof. Mariusz-Orion Jędrysek, poseł PiS i wiceprzewodniczący sejmowej komisji środowiska, skomentował dla portalu niezalezna.pl decyzję o dymisji ministra Korolca:

- Przecież jako Prezydentowi 19 Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej wielcy tego świata zależni byli od polskiego ministra środowiska. Kłaniali, zabiegali - teraz go ignorują, ignorują Polskę. Najważniejszy urząd na świecie z obejmowanych obecnie przez reprezentanta z Polski zostaje usunięty przez rząd w Polsce.

Korolec ma być i będzie tym urzędnikiem przez rok i musi być w randze ministra - ma mieć biuro 400 osobowe w Bonn, ustalać cele, mieć ciała doradcze, organizować konferencje brzemienne w ustalenia emisyjne kluczowe dla Polski. To co UE prezentuje w swoim Pakiecie Klimatyczno-Energetycznym nie ma nic wspólnego z Konwencją Klimatyczna ONZ czego właśnie szefem jest Korolec. Jak można było go osłabić niemal do zera?!

Konferencja trwa rok i dla Polski to była wielka szansa na obronę własnych interesów. Co Pan zrobił Panie Donaldzie Tusku premierze w Polsce? Uczestniczyłem dziś w Sejmie w spotkaniu z delegacją Parlamentu Europejskiego na COP na konferencji klimatycznej. Bardzo ostro delegaci UE skomentowali na nim, odwołanie ministra środowiska Korolca, i to na samym początku. Argumentowali, że powodowało dużo zamieszania, konsternacji i bałaganu, że on odchodzi podczas trwającej jeszcze konferencji, na samy początku kadencji - upokorzenie zostali ministrowie środowiska państw ONZ. Odpowiedziałem, że ten sam premier kilka lat temu odwołał polskiego ministra środowiska podczas trwania konferencji COP w Kopenhadze gdzie nasz minister miał zdać przewodnictwo, wygłosić mowę końcową, bo był przewodniczącym COP od roku tj od konferencji COP w Poznaniu (grudzień 2008).

Teraz gospodarza z Polski znowu odwołuje premier, wtedy gdy mamy jako kraj najwięcej szans do załatwienia naszych spraw. To jest absolutnie przeciw interesom Polski gdyby jakakolwiek inna ekipa obejmowała władze w Polsce teraz, Korolec zostałby nadal ministrem w nowej ekipie politycznej. Ministrowie, którzy negocjowali, przestają być po prostu być partnerami. To budzi śmiech i wściekłość. Skoro COP jest na Stadionie Narodowym, to mogę to porównać do usunięcia podczas meczu reprezentacji bramkarza, który jest kapitanem drużyny i nikogo się w jego miejsce nie wystawia - podkreślił poseł.

ODPOWIEDZ