Do Czcigodnych i Wielebnych.... rĂłwnieĹź

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gwardian
Posty:18
Rejestracja:31 grudnia 2007, 17:31
Do Czcigodnych i Wielebnych.... również

Post autor: Gwardian » 6 stycznia 2008, 22:55

Z pewnym zdziwieniem obserwuję na forach rzymsko-katolickich manipulacje wokół tak zwanego "urażania uczuć religijnych" bądź też nie urażania kogoś przez coś, kogoś, czy odwrotnie... W końcu dochodzi do zagubienia meritum sprawy, a pozostaje zwykła, "polityczno-poprawna" sofistyka. Uważam, że każdy ma prawo do wyrażenia swojego poglądu nie przekraczając granicy powszechnie uznanej za wulgarność, brak wychowania, gdzie inwektywa jest argumentem siły, bo komuś zabrakło siły argumentu. Poza tym dozwoliłbym na swobodne, dla adwersarza dolegliwe, celne i szczere artykułowanie swoich poglądów, inaczej wszystkie mechanizmy, które powinniśmy byli na życzenie osób nadwrażliwych uruchomić - (no bo kto wie, gdzie u kogo znajduje się ten nieprzekraczalny punkt wrażliwości, poza którym on już czuje się urażony w uczuciach swych religijnych tylko dlatego, że wiarę oparł nie na wiedzy, a na uczuciach właśnie, albo też owe uczucia nie tak jak ja uważam - źle ulokował, bo we wierze?!) - przypominają mi sieć pajęczą, która jest tak poprzez poprawność wypaczona, zdeformowana, że dla samego pająka wręcz niebezpieczna...

Skończcie zatem z tymi nadwrażliwościami, z tą alergią - skoro ktoś jest nadwrażliwy niech w ogóle nie wchodzi na fora, gdzie dyskusja odbywa się w gronie ludzi dojrzałych, emocjonalnych, często przykro przez jakąś doktrynę czy ideologię doświadczonych i skrzywdzonych, jakże często poirytowanych albo oczywistym matołectwem, albo też kołtunerią czy bigoterią w miejsce wiary montującym osobnikowi wierzącemu... uczucia religijne, czyli coś, co - jak pornografia - nigdy i nigdzie nie zostało zdefiniowane!

W ogniu dyskusji okazuje się, że nie da rady skutecznie wierzyć, opierając wiarę na wiedzy krytycznej, osiągniętej na drodze analitycznej (co trąca herezją empirii, dla każdej wiary zabójczej!) a raczej oprzeć się trzeba na "wiedzy" dogmatycznej (...) - a wiadomo, że "tak smarując" na każdym forum będziemy się czuli nieustannie "urażeni na uczuciach". Z wchodzeniem na fora dyskusyjne jest tak, jak z filmami - nie prowadzi się dzieci na film od lat 18-tu, bo to nie dla nich obraz i dźwięki, gdyż one mogą naruszyć boleśnie ich infantylny świat naiwnych wartości, wyobrażeń i złudzeń, do którego z racji swego dziecięctwa mają prawo...W dobie nacisku naukowych faktów na fortecę zleżałych religijnych mitów każdy, kto chciałby się schować w kokonie wiary, w którym nikt by go nie "uraził", ciągle będzie się spotykał z bolesnymi kontuzjami, jego rojenie "o dozgonnym spokoju w kwestiach wiary" jest niewykonalne, a wieczne pozostawanie dzieckiem w świecie, jaki znamy, albo jest niemożliwe, albo zabójcze, albo wysoce kontuzjogenne... albo tylko dla klinicznych idiotów... Właśnie, ktoś na jednym z forów wpisał sobie jako motto: "Chrześcijaństwo nie dla idiotów".

Soczyście, acz kulturalnie argumentujmy, "dawajmy właściwe rzeczy słowo", jak w ewangelicznym TAK-TAK, NIE-NIE, zabobon, dogmat, zwykłą głupotę, bigoterię, dewocję, minoderię, obłudę i fałsz oraz naiwność wierzących według zasady BMW, ich parafialne obskuranctwo nazywajmy wyrazami, które na tę okoliczność już dawno przed nami na ich określenie wymyślono.

Nie wysilajmy się na stosowanie synonimów, stępiających sens i wymowę określeń głównych! Kłamstwo czy zwykle łgarstwo niech nie będzie zastępowane "mijaniem się z prawdą" - bo któż tak na prawdę w sprawach wiary i wierzeń zna prawdę - inaczej rozmyjemy formę każdego dyskursu do kształtu, w którym nic nie będzie jasno i wyraźnie określone - ot, powstanie taka zmiksowana, pseudopoprawna papka-zupka niewiadomego smaku, składu, świeżości, wyrazistości i wartości odżywczej, podczas jedzenia której niepożądane jest mieć w gębie przysłowiowy "ząb", a co dopiero pełny garnitur wyrazistego uzębienia...

Chyba, że ktoś jest innego zdania - to ja na tym forum ewangelizacji nijakiej nie zaznam.

A niebo ponoć ma więcej radości z jednego nawróconego niż z 99 sprawiedliwych.

======================

Oczekuje na akceptację? A co Święta Inkwizycja wkroczyła?
Ostatnio zmieniony 7 stycznia 2008, 09:26 przez Gwardian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AnnaE
Posty:2197
Rejestracja:2 lutego 2007, 22:09
Lokalizacja:Śląsk

Post autor: AnnaE » 7 stycznia 2008, 10:03

Proponujesz:

"Poza tym dozwoliłbym na swobodne, dla adwersarza dolegliwe, celne i szczere artykułowanie swoich poglądów"

Podoba nam się to;

ależ zgadzamy się z Tobą, Gwardianie!

Zakładaj swoją stronę internetową, stawaj na furcie i dozwalaj. Może zajrzymy do Ciebie z pozdrowieniami.

Awatar użytkownika
Gwardian
Posty:18
Rejestracja:31 grudnia 2007, 17:31

Post autor: Gwardian » 7 stycznia 2008, 13:59

Umiłowani Siostry i Bracia!

Zauważam że mało Was tu do pieczenia tego ewangelicznego chleba - kilku userów o okreslonej orientacji i dwóch heretykow czy ateistów - na jedno wychodzi.

Właściwie to w forum tak poważnej instytucji jakim jest "Nasz Dziennik" ktore jest rdzennie polskie (a nie polskojęzyczne) i głosi prawdę i tylko prawdę zabawia się trójca w składzie:

AnnaE - 237 postów

Michaś - 113 postów

Admin - 102


reszta to przypadkowe odwiedziny 6-7 osób w tym wspomnianych dwojga heretyków. Nawet nie można uzbierać 12 "apostołów".

Nie uważacie w kierownictwie że trzeba coś zrobić?

Bywam na innych - nawet jeżeli tylko do czasu zbanowania - ale tam ewangelizacja odchodzi jak Wasz Pan przykazał.

Przecie czas najwyższy siać... i siać... i nie lękać się i wypływać na głebię.

Pamiętajcie, że wiecej radości w niebie z jednego tylko nawróconego niż z 99 sprawiedliwych.
Ostatnio zmieniony 8 stycznia 2008, 10:50 przez Gwardian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty:587
Rejestracja:31 stycznia 2007, 01:44
Lokalizacja:Polska

Post autor: admin » 7 stycznia 2008, 21:46

Gwardianie

Nie czuję się zatrudniony przez o. Tadeusza. Jest to strona sympatyków RM, TV Trwam i ND. Robimy więc to co uważamy za słuszne i nikt nas do niczego nie zmusza.

Z Bogiem

Gość

Post autor: Gość » 7 stycznia 2008, 22:21

admin pisze:Gwardianie

Nie czuję się zatrudniony przez o. Tadeusza. Jest to strona sympatyków RM, TV Trwam i ND. Robimy więc to co uważamy za słuszne i nikt nas do niczego nie zmusza.

Z Bogiem
Ale o. Tadeusz Rydzyk czuje się Twoim "zawiadowcą".

Z Bogiem powiadasz do mnie? Z jakim Bogiem? Którym?

Nie bądź kpiarsko-arogancki i pełen pychy.
Ostatnio zmieniony 8 stycznia 2008, 10:46 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

andrzej

wyjaśnienie gościowi

Post autor: andrzej » 8 marca 2008, 09:50

gość zapytuje amina o jakiego Boga mu chodzi? Katolik może mieć na myśli tylko jednego Boga w Trójcy Świętej Jedynego to jest: Boga Ojca, Boga Syna i Ducha Świętego!

Z chrześcijańską pokorą, prosimy Boga aby obdarzył Cię zdrowiem i zesłał Tobie nieskończenie wiele łask na dalszą drogę życia. A ojca Tadeusza proszę aby udzielił Ci swojego kapłańskiego błogosławieństwa.

Gość

Post autor: Gość » 13 czerwca 2008, 00:21

Chciałbym sie przywitać. Cześć, jestem viper. Myślę, że to dobry wątek do powitań. Ma dobry tytuł.


Gwardian pisze:Umiłowani Siostry i Bracia!

Zauważam że mało Was tu do pieczenia tego ewangelicznego chleba - kilku userów o okreslonej orientacji i dwóch heretykow czy ateistów - na jedno wychodzi.

Właściwie to w forum tak poważnej instytucji jakim jest "Nasz Dziennik" ktore jest rdzennie polskie (a nie polskojęzyczne) i głosi prawdę i tylko prawdę zabawia się trójca w składzie:

AnnaE - 237 postów

Michaś - 113 postów

Admin - 102


reszta to przypadkowe odwiedziny 6-7 osób w tym wspomnianych dwojga heretyków. Nawet nie można uzbierać 12 "apostołów".

Nie uważacie w kierownictwie że trzeba coś zrobić?
Helo Gwardian, ty kpisz, czy o drogę pytasz?Kilka słów o sobie: zalogowałem się, ponieważ dotknęły mnie słowa Elżbiety Gawlas. Nie dawno napisała do mnie priva płacząc, że UE nas obezwładnia, itd., a ja jej na to nieopatrznie odpisałem, że ksiądz Małkowski powiedział (w przenośni) o pociągu do piekła, do którego wsiedliśmy. Następnego dnia przeczytałem swojego priva na kilku forach. Nie chcę, by Ela mieszała szacownego księdza do swojej polityki. To tyle gwoli wyjaśnienia w tej jednej kwestii.

Poza tym - uważam ND za jedyną gazetę w Polsce godną kupowania. To drugi powód, dla którego zalogowałem się na forum. Impulsów do zalogowania jest jeszcze więcej...

Zatem (również) zapraszam do dyskusji, witam i pozdrawiam Was. I życzę dużo zdrowia.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

hmm

Post autor: Coltrane » 13 czerwca 2008, 08:46

ta Elżbieta Gawlas, to ciekawa postać - tak nawiasem mówiąc jest niedoszłą kandydatką na prezydenta Polski w wyborach 2005, ale ostatecznie zrezygnowała ... I ta kandydatka wyrażała się o JPII jako o agencie (ciekawe co by było gdyby wygrała te wybory) ...

może przytoczę co do mnie napisała na privie :>Jestes rownie podly, jak twoje wpisy.

Juz nigdy nie wejde na wasze forum

Idzcie do Piekla z masonskim lucyferem unii i Watykanu.

Nic nie wiesz, nic nie rozumiesz,

Gin !

______________

Elzbieta Gawlas<

to tyle moi drodzy - pozdrawiam

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 13 czerwca 2008, 11:32

ta Elżbieta Gawlas, to ciekawa postać
dla mnie nie .... . , ciekawa jest może dla specjalistów od zniewolenia od sekt .

I dobrze że ktoś tu oczyszcza księdza Małkowskiego bo .jak ktoś się powołuje na cudze slowa, to może mu bardzo zaszkodzic np; jak Elżbieta G obraża tu Papieża, i mozna by się zapytac w czyim imieniu to robi/

Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty:159
Rejestracja:24 maja 2007, 17:29
Lokalizacja:wielkopolska

Post autor: Agnieszka » 13 czerwca 2008, 19:42

A przepraszam bardzo, jaką mamy pewność, że pisała to Elżbieta Gawlas. A może ktoś się pod nią podszył??

Awatar użytkownika
KASIA
Posty:6624
Rejestracja:16 kwietnia 2007, 09:03
Lokalizacja:Alaska

Post autor: KASIA » 14 czerwca 2008, 21:30

Adminku ,zobaczylam na BLOGU od tylu imię pewnego naszego miłego gościa to znaczy że już sobie poradził Colcik, to znaczy że nasza kawiarenka na BLOGU zapełnia się już idę robic kawę dla Coltrane , Adminie , też się napijesz z nami?,
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2008, 12:01 przez KASIA, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty:587
Rejestracja:31 stycznia 2007, 01:44
Lokalizacja:Polska

Post autor: admin » 15 czerwca 2008, 10:30

Kasiu, już się robi :-)

sonia

Do Czcigodnych i Wielebnych....również

Post autor: sonia » 15 czerwca 2008, 11:14

witam

i życzę Wszystkim miłego DNIA

Kasia

zaprosiła na kawę,czy można?

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty:587
Rejestracja:31 stycznia 2007, 01:44
Lokalizacja:Polska

Post autor: admin » 15 czerwca 2008, 11:15

jasne Soniu :)

Gość

Post autor: Gość » 15 czerwca 2008, 11:22

Agnieszko - wszystko wskazuje na to że Elżbieta Gawlas we własnej osobie :)zresztą wystarczy porównać jej teksty tutaj i na stronce walczacapolska - i wszystko staje sie jasne ...pozdr.

ODPOWIEDZ