Brazylijscy Redemptoryści przepraszają za Ojca Rydzyka

TheNick

Brazylijscy Redemptoryści przepraszają za Ojca Rydzyka

Post autor: TheNick » 10 sierpnia 2009, 21:04

Przepraszamy za ojca Rydzyka

Redemptoryści, ale z zagranicy, tłumaczą się za słowa ojca Tadeusza Rydzyka.

"Czy on wie, że bezmyślne słowa powodują ból, a nawet śmierć?" - pisze przełożony redemptorystów w Brazylii o niedawnej kpinie Rydzyka z czarnoskórego zakonnika.

Brytyjski tygodnik katolicki "The Tablet", który jest jedną z najpopularniejszych gazet katolickich na świecie, opisał niedawno rasistowski żart o. Rydzyka podczas pielgrzymki słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę. - Boże, gdzieś ty się nie mył? Choć tutaj bracie! On się nie mył wcale, zobaczcie! - wołał szef Radia Maryja na widok czarnoskórego zakonnika. Wtórowały mu śmiechy i oklaski pątników.

My, misjonarze redemptoryści z podprowincji Fortaleza w Brazylii oraz członkowie światowej rodziny św. Alfonsa [założyciela redemptorystów - red.] całkowicie odcinamy się od prześmiewczego i infantylnego zachowania naszego współbrata Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja.

Charyzmatem redemptorystów jest głoszenie Słowa Bożego wszystkim narodom z jak największą miłością i szacunkiem. Dlatego w osłupienie wprawiły nas lekceważące i rasistowskie uwagi br. Rydzyka. A przecież dyrektor potężnej radiostacji, która poprzez swą nazwę jest oddana Matce Odkupiciela, musi by świadomy swej odpowiedzialności wobec sióstr i braci na całym świecie.

Czy on zdaje sobie sprawę, że takie bezmyślne słowa powodują ból, a nawet śmierć? Jako jego bracia redemptoryści z północno-wschodniej Brazylii odrzucamy z największą siłą ignorancję i rasizm okazany przez br. Tadeusza. Jesteśmy tym zawstydzeni, silnie dotknięci i - jako cząstka Ludu Bożego - przepraszamy nasze siostry i braci oraz prosimy ich o wybaczenie.

Brian Holmes, CSsR

przełożony podprowincji redemptorystów w Fortaleza, Brazylia

Źródło: Gazeta Wyborcza, tłumaczenie z The Tablet (8 sierpnia 2009)

Jak Wy się na to zapatrujecie? Chcę poznać Waszą opinię.

PS. Tak, wiem, zaraz mi wyrzucicie, że to Gazeta Wyborcza itd... Ale tym razem to tylko tłumaczenie z "The Tablet", a Nasz Dziennik o tym rzez jasna nie wspomni. Zostaje więc "Wyborcza".
Ostatnio zmieniony 13 października 2009, 11:37 przez TheNick, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
longinus9

Post autor: longinus9 » 10 sierpnia 2009, 23:21

W głupocie wyborcza gazeta wyprzedziła urbanowe nie i sobie palikotuje.

Akurat słuchałem "na żywo" w TV o.Rydzyka i nic tam nie było co by obrażało czarnego

zakonnika. Jeszcze jedno błazeństwo wybiórczej. Żałosne.

A wybiórcza nawet nie potrafi profesjonalnie kłamać. Bo kiedy w krzyżową kontrolę jakiegoś "solidnego pismaka" się weźmie to okazuje się, że papką zmanipulowanych knotów dysponuje.

Za "komuny" jak się coś chciało sprawdzić to się analizowało komunistyczne rozgłośnie Moskwe ,Pekin, Albanie i zachodnie Londyn, Głos Ameryki, czy Wolną Europę .

Kto jest leniem może czytać wybiórczą i "kupować" te wiadomości za dobrą monetę.

Podsumowując : Michnik założył pralnie mózgów dla leniwych prostaków jako "gazete wyborczą" po to by z leniwców czerpać zysk.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 11 sierpnia 2009, 08:40

longinus9 pisze:W głupocie wyborcza gazeta wyprzedziła urbanowe nie i sobie palikotuje.

Akurat słuchałem "na żywo" w TV o.Rydzyka i nic tam nie było co by obrażało czarnego

zakonnika. Jeszcze jedno błazeństwo wybiórczej. Żałosne.

A wybiórcza nawet nie potrafi profesjonalnie kłamać. Bo kiedy w krzyżową kontrolę jakiegoś "solidnego pismaka" się weźmie to okazuje się, że papką zmanipulowanych knotów dysponuje.

Za "komuny" jak się coś chciało sprawdzić to się analizowało komunistyczne rozgłośnie Moskwe ,Pekin, Albanie i zachodnie Londyn, Głos Ameryki, czy Wolną Europę .

Kto jest leniem może czytać wybiórczą i "kupować" te wiadomości za dobrą monetę.

Podsumowując : Michnik założył pralnie mózgów dla leniwych prostaków jako "gazete wyborczą" po to by z leniwców czerpać zysk.

Ha, zysk to mało, pieniędzy to on ma tyle że głowa mała. Jego bardziej interesuje to, aby otumanionych i ogłupionych Polaczków zniechęcać do Kościoła i do Radia Maryja. Jednym z jego celów jest właśnie zniszczenie Radia Maryja i o.Rydzyka.

A co do tego "prześmiewczego" tonu o.Rydzyka dotyczącego czarnoskórego kapłana, to najprościej zapytać samego czarnoskórego kapłana, czy poczuł się urażony. Ale jego nikt nie zapyta. Gazeta Wymiotna zaś specjalizuje się w wyłapywaniu takich kmiotów, coby częstować nimi tych leniwców, których nie stać już na samodzielne myślenie ...

Radio Maryja działa już 17 lat !!! To był naprawdę piękny i wspaniały czas dla Polski. Dla Polski wolnej od masoństwa, żydokomuny, wszelkiego lewactwa i libertyństwa (wiem że komuś spodoba się te moje słowa pokazać jako przykład antysemityzmu - ale u otumanionych lewacką propagandą). Do tej pory nie było niczego do czego można by było się przyczepić. Jak dotąd żadnych haków na RM nie znaleziono. A na Gazetę Wymiotną tych haków byłoby już całe multum.

I dziwna sprawa, raptem ktoś jest oburzony wypowiedzią o.Rydzyka na temat czarnoskórego kapłana. Nie ma znaczenia że przez 17 lat Radio Maryja robi naprawdę piękną rzecz. Radio Maryja to ewenement w skali światowej. Drugiego takiego radia nie ma na świecie. I nikt nie mówi RM słowa "dziękujemy" - za co co robią, i co do tej pory zrobili. Natomiast banda spod znaku GW wciąż w sposób perfidny czyha na "potknięcie" Radia Maryja. Widać wyraźnie że ich nie obchodzi co dobrego robi Radio Maryja, tylko jak sępy czekają na jakiś łakomy kąsek.

A Ty TheNick może zacznij myśleć po polsku. Zależy Ci jeszcze na Polsce ? To zacznij popierać Radio Maryja. A nie tych co niszczą Polskę czyli takie Gazety Wymiotne niejakiego Michnika, który de facto tak naprawdę to nawet nie nazywa się Michnik ....

sonia

Post autor: sonia » 11 sierpnia 2009, 11:32

witam.

na onecie jest takie miejsce,od dość dawna,gdzie

wpisujemy sie i dajemy czerwonę kartkę'mieszadełku"

czyli gazecie,ktora przed lat ukradła nam, NASZE

LOGO.........

gazeta,w ktorej przed laty 'ałtorytetem" był Ketman

(a moze i obecnie,tez)

a słowo lustracja tak majątkowa jak polityczna,

była słowem,kluczem

służacym wyszydzaniu........tego problemu

ale wracam do tematu,jak wyzej...........

i ja słuchałam wypowiedzi Ojca Dyrektora

było to całkiem sympatyczne powitanie,typu

takiego,jakim zwracamy się do kogoś bardzo nam bliskiego:)

moze mieszadełko zajęlo by sie raczej temAtem "dziwnej"

sprzedaży Stoczni katarskim biznesmenom,albo zapytałoby,dlaczego

wyprzedajemy WSZYSTKO,gdy armia urzednikow i TAK przejada nasze pieniadze....?

....to jest pytanie,dla rozowego salonu...

sonia

Post autor: sonia » 11 sierpnia 2009, 11:46

mam pytanie do Administratora Strony

czy

na Forum Naszego dziennika i Radia Maryja

jest temat dla propagowania gazety,właśnie typu

"wybiórcza"?

dla mnie, czytelnika gazet TAK odmiennych od

"misji i wizji" gazety,ktora tyle złego wyrządziła w umysłach

Polaków,temat jest wyjątkowy i co najmniej dziwny

i poniewaz nie mam zamiaru nabijać pktów gazecie,ktora spada

z rynku w sposob

tragiczny......dla niej

a.......... jej głowny ideolog

raz jest w Gruzji,zaproszony przez opozycję

dla szerzenia jej ideałow,innym razem naucza w innym kątku globu

ale nigdy nie wypowiada słow pochwały dla Kraju ,z ktorego pochodzi.

wręcz przeciwnie

i to mnie najbardziej BULWERSUJE,mnie starego solidarucha

kończąc mój "wywód"powiem

TAK dla Naszego Dziennika

Nie dla wybiorczej i urbana.........

TAK dla OJCA RYDZYKA

:-)

TheNick

Post autor: TheNick » 11 sierpnia 2009, 12:49

Tutaj owe zdarzenie: http://www.youtube.com/watch?v=P2vFfcyaJRM

Zadałem pytanie co sądzicie o przeprosinach brazylijskich Redemptorystów, a nie opinię o Wyborczej, bo wszyscy tu w kółko powtarzają to samo i zdążyłem już zauważyć jaka ona jest... Rozwodzić się nad Wyborczą za bardzo nie ma sensu, to nie jest ich artykuł, przetłumaczyli go z Tablet'u.

Ten "żart" to jeden z tych żartów, kiedy po jego opowiedzeniu zapada cisza...

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 11 sierpnia 2009, 12:58

Słuchaj koleś, może przyjrzyj sie dokładnie temu linkowi z youtube co nam tu dałeś, i zobacz jak ten sympatyczny Murzynek został ciepło i serdecznie przyjęty tam w Częstochowie.

I t o my właśnie sądzimy, że było bardzo serdecznie i przyjacielsko na tym spotkaniu. Sam to oglądałem na żywo, i widziałem jak ciepło go potraktowano.

No ale Tobie najwyraźniej zależy na tym by oczerniać ojca Rydzyka. I nawet ni ma znaczenia to że robi tyle wspaniałych rzeczy, tylko aby mu dokopać.

Stajesz w jednym szeregu z antypolakami typu Michnik - czy w końcu dotarło do Ciebie ?

Michal_P

Post autor: Michal_P » 11 sierpnia 2009, 15:52

Sluchajcie dziwi mnie ze zamazujecie fakty i mowicie o onecie czy wyborczej i michniku! List brazylijskich redemtorystow jest faktem i nie michnik go wymyslil tylko duchowni. Wiec nie wiem w czym problem? A juz sie usmialem jak napisaliscie ze czarnoskory misjonarz zostal cieplo przyjety. Jak by ktos o was powiedzial ze trzeba was wymyc bo brudni jestejscie ciekawy czy byscie sie z tego cieszyli? I tu jest widoczny brak obiektywizmu z Waszej strony. Ojciec Tadeusz moze obrazac czarnoskorych i jest ok a jak ktos nazwie Ojca Tadeusza np. szatanem to jest lament i placz. Zarowno postawa Rydzyka jak i tych ktorzy obrazaja jego samego jest naganne i powinno podlegac karze. To samo dotyczy obrazania glowy panstwa. Jest to niedopuszczalne. Wypowiedzi takich ludzi jak Rydzyk, Niesiolowski, Palikot, Kurski, Senyszyn a nawet Walesa czy tez J. Kaczynski powinne byc pietnowane. Sa to osoby publiczne i powinny zachowac chodz odrobine godnosci ktorej najwyrazniej nie maja. Szanujmy sie nawzajem a na pewno swiat i Polska beda inne.
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2009, 17:39 przez Michal_P, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 11 sierpnia 2009, 16:08

Synku, długo by Tobie tłumaczyć, a i tak prawdopodobnie nie zrozumiesz :-/

To co dzieje się w Polsce, to ewidentne ataki na niepodległość, na suwerenność Ojczyzny, ataki na Kościół, i wreszcie ataki na Radio Maryja. Te kanalie wstydu nie mają, i wyrządzają wielką krzywdę zarówno Ojczyźnie, jak i Kościołowi. Dodam że działają w sposób perfidny i zaplanowany. Każdą zaistniałą sytuację podniosą do rangi absurdu. Tak działo się w przypadku tego sympatycznego kapłana Murzyna, ciepło przyjętego w Częstochowie.

Michal_P - sam zobacz czy ten kapłan czuł się obrażony czy nie, bo ja widzę zupełnie co innego, a musisz wiedzieć że on dobrze zna język polski.

W tym wszystkim chodzi o co innego - o zniszczenie Radia Maryja. Te parszywe kanalie, głównie rodem z PEŁO, GW, ŁOnetu, NIE itd itd robią wszystko aby zdyskredytować RM w oczach Polaków.

Jak myślisz dlaczego im tak zależy na tym, aby zniszczyć Radio Maryja ? Jak sobie odpowiesz na to pytanie, to może w końcu zrozumiesz skąd się biorą te perfidne ataki.

I na koniec trochę obiektywizmu. Mianowicie, zarzuciłeś synku że o.Rydzyk obraził Prezydentową nazywając ją "czarownicą". A skąd wiesz że tak nazwał ? Jesteś pewny że było tak, jak nam wciskają marksmedia ?

sonia

ponownie witam

Post autor: sonia » 11 sierpnia 2009, 17:19

w temacie jak wyżej

własnie otworzyłam ponownie stronę i po przeczytaniu postów naszego

adwersarza,mam

prośbę o pmoc techniczną,czyli link

do wspanialego artykułu Pawła Pasionka z dnia 04.o8,br

za Naszym Dziennikiem

"Media na usługach propagandy"

wsciekły medialny atakt na wszystko co ma jakieś wartosci

TRWA od dawna,ale szczegolnie zmasowany

uderza w Ojców Redemptorystów.........

jest równiez o Korolu,ktory kreci film wyjątkowo

nieprzychylny dla środowiska Radia Maryja,

"ciekawy temat został "podrzucony" przez

adwersarza ...a ja Pana namawiam do rozmowy na temat bardziej

istotny,bo dotyczy NAS,OBYWATELI i LOSU POLSKI,

sprzedano POLSKIE STOCZNIE,czy NIE?

a jesli TAK,TO komu i za ILE....?

i pytam

a co z Klamstwami TUSKA?,co ze SToczniami,CO z GRASIEM

i jego działalnoscią,gdzie Urząd skarbowy,ktory by sprawdził jego PITY,pomijam fakt pracowania u niemieckiego biznesmena,członka POLSKIEGO rzadu

czy przeproszą NAS,POLSKI NAROD za swoje klamstwa?

a na koniec

co z panią specjalistką od gazowania,palowania KUPCÓW POLSKICH?

na onecie administratorzy TAKIE pytania NATYCHMIAST wycinają,ale

TU...jak pan widzi NIE,a szkoda

szkoda

bo "bije Pan Pianę"

czy jak mojej corce powiem,ze masz piękne czarne oczka,ale dlaczego ich nie umyłaś,

Coruś...TO ,co?

OT TEMAT zastępczy jak zawsze gdy rząd szykuje Następną Dziwną prywatyzację,a Razwiedka szaleje,bysmy się nie dowiedzieli PRAWDY.......stare numery,znane i dobre ale na inne czasy

proponuję zamkniecie tematu,bo udawadnianie,ze nie jestem wielbłądem znamy z dawnej,niestety nie minionej EPOKI.

bez pozdrowien Adwersarzu nijakiej sprawy...........

a od Radia Maryja i Ojca Tadeusza,proponuję ODCZEPIC się.........

wszak "mieszadełko" i TAK leci na łep,na szyję.....i na szczęscie...........

Awatar użytkownika
admin
Administrator

Post autor: admin » 11 sierpnia 2009, 19:14

Droga Soniu, spełniam życzenie. Link do artykułu Pawła Pasionka:

[center][shadow=orange]Media na usługach propagandy[/shadow][/center]

Z pozdrowieniami,

admin

Michal_P

Post autor: Michal_P » 11 sierpnia 2009, 21:47

Coltrane pisze:Synku, długo by Tobie tłumaczyć, a i tak prawdopodobnie nie zrozumiesz :-/

To co dzieje się w Polsce, to ewidentne ataki na niepodległość, na suwerenność Ojczyzny, ataki na Kościół, i wreszcie ataki na Radio Maryja. Te kanalie wstydu nie mają, i wyrządzają wielką krzywdę zarówno Ojczyźnie, jak i Kościołowi. Dodam że działają w sposób perfidny i zaplanowany. Każdą zaistniałą sytuację podniosą do rangi absurdu. Tak działo się w przypadku tego sympatycznego kapłana Murzyna, ciepło przyjętego w Częstochowie.

Michal_P - sam zobacz czy ten kapłan czuł się obrażony czy nie, bo ja widzę zupełnie co innego, a musisz wiedzieć że on dobrze zna język polski.

W tym wszystkim chodzi o co innego - o zniszczenie Radia Maryja. Te parszywe kanalie, głównie rodem z PEŁO, GW, ŁOnetu, NIE itd itd robią wszystko aby zdyskredytować RM w oczach Polaków.

Jak myślisz dlaczego im tak zależy na tym, aby zniszczyć Radio Maryja ? Jak sobie odpowiesz na to pytanie, to może w końcu zrozumiesz skąd się biorą te perfidne ataki.

I na koniec trochę obiektywizmu. Mianowicie, zarzuciłeś synku że o.Rydzyk obraził Prezydentową nazywając ją "czarownicą". A skąd wiesz że tak nazwał ? Jesteś pewny że było tak, jak nam wciskają marksmedia ?
Czy brazyliscy redemtorysci sa z PO, GW czy Onetu? Rozumiem cie gdy masz krytyczne zdanie na temat tych mediow gdy bezpodstawnie atakuja kosciol. Ale gdy cytuja wypowiedz czy pismo innych jest to tez atakiem? Nie jest. Czy ten kaplan czul sie szczesliwy? Tez nie sadze skoro jego wspolbracia pisza protest.

RM czy TVTRWAM ma swoja misja i dobrze. POwinno ja spelniac jak najbardziej jestem za.

Nigdy nic nie mialem do programow katolickich zarowno w TVP, TV RELIGIA czy RM wrecz przeciwnie kibicuje takim dzielom.

Rydzyk niejednokrotnie powiedzial za duzo jako kaplan. Zgoda sprawa czarownicy nie byla do konca jasna. Ale wiele wypowiedzi na antenie radia czy telewizji nie powinno pasc z ust kaplana. I dobrze o tym wiesz. Ale co mozesz o tym wiedziec jak sam uwazasz sie za katolika a rzucasz obelgi na innych. Szanu bliziego swego jak siebie samego.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 12 sierpnia 2009, 07:37

Michal_P pisze: Zgoda sprawa czarownicy nie byla do konca jasna.

A jednak przegiąłeś synku, bo w którymś z wpisów sugerowałeś, że jednak tak powiedział.

sonia

Serdeczne podziekowania dla

Post autor: sonia » 12 sierpnia 2009, 15:22

ADMINA:))))

jeszcze raz dzięki....:)

sonia

Post autor: sonia » 12 sierpnia 2009, 15:29

Szanowny Panie,autorze tej bezsensownej dyskusji,skoro sam posumowałeś

"Dyskusję" swoim ostatnim zdaniem,to wracaj do swojego "mieszadełka"

ktore jesli zapyta na pierwszych stronach, o TO, co wczesniej pytałam,TO wtedy dopiero bedziemy mogli dyskutowac...........

ale nadal nie sądzę bysmy byli ,

:-> czyli Pan i ja tymi,ktorzy będą decydować

o czym ma pisać Nasz Dziennik.i całe szczęscie............

kiedyś w pschylogii był "termin" zdartej plyty"

w przypadku panskiego pytania mam wrazenie ze mamy własnie do czynienia z PODOBNYM "zdarzeniem"

bez odbioru.............

ODPOWIEDZ