Nie na temat '

Samarytanin

Post autor: Samarytanin » 14 września 2009, 07:29

Amid pisze:Fragment kazania bp Alfonsa de Galarreta.
Amida jak Temida:Obrazek

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 14 września 2009, 08:49

Colcik, a może to Tereska zawitała by odwiedzić Cię,na naszej stronie.

Wyraźnie widać że nie jest z naszej Owczarni , ,bardziej liczy się dla niej litera prawa niż Duch Święty , który nas wszystkich łączy w Kościele.

Zadanie ciosu w Serce Chrystusa wylało strumień Miłosierdzia Bożego, więc i my ogarnijmy miłością i modlitwą naszą zagubioną siostrę Amid, by Pan obdarzył ją rozumem i prawdziwą wiarą opartą o Skałę.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 17 września 2009, 09:41

Amid jesteś płaska... kto Ci tak mózg wyprał ,że jak nawiedzona walisz w Kościół od środka?

Nie ubogacasz nas , a raczej budzisz litość.

Amid

Post autor: Amid » 18 września 2009, 19:20

KASIA pisze:Amid jesteś płaska... kto Ci tak mózg wyprał ,że jak nawiedzona walisz w Kościół od środka?

Nie ubogacasz nas , a raczej budzisz litość.
Dziękuję za wyrazy "CHRZEŚCIJAŃSKIEJ" miłości.

Samarytanin

Post autor: Samarytanin » 19 września 2009, 13:36

Amid pisze:
Samarytanin pisze: obrazek i bełkot "Samarytanina".........................

NIE Amida tylko AMID czyli w tłumaczeniu NADZIEJA

Wiesz co tupeciaro "NADZIEJO" a może bardziej "NADZIEŻDO" przegięłaś TAK UWAŻAM i to nie dlatego że masz odmienne zdanie tylko dlatego że po chamsku mi dowaliłaś poniżej pasa RZEKOMYM CYTATEM, który MOIM CYTATEM NIE JEST!!! -tak więc tupeciaro "Nnadzieżdo" przywaliłaś mi na dokładkę 17-września jak bolszewicy NOŻEM W PLECY niosąc nam rzekomą nadieżdu... Proponuję -odnieś się do merytorycznej treści moich zastrzeżeń do treści kazania autora przez Ciebie cytowanego a nie uciekaj się do inwektyw ad' personam, -poniżej pasa typu: :"bełkot", jak określiłaś ogólnie moją krytykę, DOPUŚCIŁAŚ SIĘ NIEDOPUSZCZALNEJ MANIPULACJI!!! tym FAŁSZYWYM CYTATEM dlatego nie mam możliwości nawiązać z Tobą jakiejkolwiek relacji!. Jak mnie nie przeprosisz za słowo "bełkot" to nie zobaczysz ode mnie żadnego postu na Twoje. -pozdrawiam na razie... -warunkowo aby nie narazić się na chętnie używane p/ Ciebie słowo "obłuda", choć ogólnie z mojej funkcji powinienem nad Tobą zatrzymać i wzruszyć! ale widzę nie czujesz się pobita w drodze " z Jerozolimy do Jerycha..., - Józef "Samarytanin"

Amid

Post autor: Amid » 20 września 2009, 21:34

Samarytanin pisze:
Amid pisze:
Samarytanin pisze: obrazek i bełkot "Samarytanina".........................

NIE Amida tylko AMID czyli w tłumaczeniu NADZIEJA
Wiesz co tupeciaro "NADZIEJO" a może bardziej "NADZIEŻDO" przegięłaś TAK UWAŻAM i to nie dlatego że masz odmienne zdanie tylko dlatego że po chamsku mi dowaliłaś poniżej pasa RZEKOMYM CYTATEM, który MOIM CYTATEM NIE JEST!!! -tak więc tupeciaro "Nnadzieżdo" przywaliłaś mi na dokładkę 17-września jak bolszewicy NOŻEM W PLECY niosąc nam rzekomą nadieżdu... Proponuję -odnieś się do merytorycznej treści moich zastrzeżeń do treści kazania autora przez Ciebie cytowanego a nie uciekaj się do inwektyw ad' personam, -poniżej pasa typu: :"bełkot", jak określiłaś ogólnie moją krytykę, DOPUŚCIŁAŚ SIĘ NIEDOPUSZCZALNEJ MANIPULACJI!!! tym FAŁSZYWYM CYTATEM dlatego nie mam możliwości nawiązać z Tobą jakiejkolwiek relacji!. Jak mnie nie przeprosisz za słowo "bełkot" to nie zobaczysz ode mnie żadnego postu na Twoje. -pozdrawiam na razie... -warunkowo aby nie narazić się na chętnie używane p/ Ciebie słowo "obłuda", choć ogólnie z mojej funkcji powinienem nad Tobą zatrzymać i wzruszyć! ale widzę nie czujesz się pobita w drodze " z Jerozolimy do Jerycha..., - Józef "Samarytanin"

Za taką odpowiedź człowieku, na forum z prawdziwego zdarzenia to byś nie miał tam co już robić. Ale...tu to żadne forum tylko towarzystwo wzajemnej adoracji, admina nie ma, bo gdyby był, to na takie odpowiedzi winien reagować, ze względu że niewiadomo kto może wejść i czytać, również ja prześlę informację gdzie należy, to tyle wstępu, a teraz odpowiem na ten w dalszym ciągu bełkot, ale teraz to już super bełkot!

Samarytanin pisze: Wiesz co tupeciaro "NADZIEJO" a może bardziej "NADZIEŻDO" przegięłaś TAK UWAŻAM i to nie dlatego że masz odmienne zdanie tylko dlatego że po chamsku mi dowaliłaś poniżej pasa RZEKOMYM CYTATEM, który MOIM CYTATEM NIE JEST!!!
Pytam! to poniżej , czyj jest to cytat?:
Amida jak Tamida... zza klawiatury komputera albo Pytia Delfijska dysponując opcją "KOPIUJ" i "WKLEJ" epatuje nas tu tekstami pobrzmiewjącymi z klamer pasów Niemieckich żołnierzy: "Gott mit uns" a może bardziej powinna zająć się chemią co wynikałoby z przyjętego "avatar" "Amid"... bo Amidy to: - organiczne związki chemiczne posiadające grupę amidową A-NR'R", gdzie A = reszta kwasowa; R', R" = wodór lub dowolna grupa organiczna. Amidy szeroko występują w przyrodzie. Albo może bardziej jako Temida (komputerowa serwująca nam Katolikom tak sprzeczne z Katolicką wiarą tekstów); -zająć się swoimi mitologicznymi córkami -... 3-Hory Elnomia, Dike, Ejrone -... 3-pory roku zajmujące się ładem natury i przyrody w/g wierzeń starożytnych...
Odpowiadam twój! Bo do tego się odniosłam pisząc bełkot ( bo niczym innym to nie jest) i do zamieszczonego zdjęcia. Do zacytowanego fragmentu kazania bp Alfonsa de Galarreta, wogóle się nie odniosłam, bo do zmanipulowanych odpowiedzi się nie odnoszę, a ty tak uczyniłeś, wyrwałeś z kontekstu to co chciałeś i tez się merytorycznie, logicznie nie odniosłeś się tylko zrobiłeś sobie wycieczkę i przymówki w moją stronę. Pytam jakim prawem? Znasz mnie? Wskaż gdzie ci ubliżyłam? albo wogóle gdzie dyskusje z toba tu prowadziłam?

Samarytanin pisze:-tak więc tupeciaro "Nnadzieżdo" przywaliłaś mi na dokładkę 17-września jak bolszewicy NOŻEM W PLECY niosąc nam rzekomą nadieżdu...
To jest "miłość chrześcijańska Samarytanina"

Samarytanin pisze:Proponuję -odnieś się do merytorycznej treści moich zastrzeżeń do treści kazania autora przez Ciebie cytowanego a nie uciekaj się do inwektyw ad' personam,
Gdyby były merytoryczne zastrzeżenia, napewno bym się odniosła, ale nie do zmanipulowanych wyrwanych cytatów. Rada - jeżeli nie znasz sprawy nie zaczynaj od manipulacji cytatami biskupa, bo nawet do pięt mu nie dorastasz, a druga sprawa jest to biskup Kościoła rzymskokatolickiego. Kłaniamy się Pastorom Ewangelickim, ich Starszych nazywamy Biskupami, nawet uczestniczymy w ich "pseudo sakrach", w swoich wykładach opiewamy heroiczność cnót i mądrość heretyka Marcina Lutra, a z ironią i szyderstwem traktujemy prawdziwych kapłanów, biskupów FSSPX.?

To normali kapłani, prowadzący tradycyjny tok duszpasterstwa, przypminający o nauce, którą wielu chce zapomnieć.

Zastanawiając się nad tym pomyśl, jesli byłbyś w niebezpieczeństwie śmierci i miłabyś do wyboru posługę Pastora czy Kapłana FSSPX, kogo byś poprosił?

Wpisać na Toutube "liturgical abuse" i można się dowiedzieć jakie rzeczy można zrobić z mszy katolickiej... zobaczcie sobie tu:

http://www.youtube.com/watch?v=uX2bO2tgVD8

Samarytanin pisze:-poniżej pasa typu: :"bełkot", jak określiłaś ogólnie moją krytykę,
Powyżej już napisałam, którą wypowiedź określiłam bełkotem, bo nim jest.

Samarytanin pisze: DOPUŚCIŁAŚ SIĘ NIEDOPUSZCZALNEJ MANIPULACJI!!! tym FAŁSZYWYM CYTATEM dlatego nie mam możliwości nawiązać z Tobą jakiejkolwiek relacji!.
Czy ty wiesz co piszesz? Twierdzę że nie! Jeżeli coś się stwierdza, należy to wykazać i odnieść się do tego. Każdy logicznie myślący człowiek, sam sobie wyciągnie wnioski odnośnie mojej "manipulacji", ale co z twoją manipulacją i twoimi wypowiedziami?

Samarytanin pisze:Jak mnie nie przeprosisz za słowo "bełkot" to nie zobaczysz ode mnie żadnego postu na Twoje.
PYCHA!!! I płakać nie będę. Przeprasza się jeżeli ma się za co, przeczytaj co sam napisałeś w kierunku mojej osoby.

Samarytanin pisze:-pozdrawiam na razie... -warunkowo aby nie narazić się na chętnie używane p/ Ciebie słowo "obłuda",
Proszę mi wskazać, gdzie tak chętnie używałam to słowo obłuda? Do ciebie dochodzą grzechy języka. Grzechy języka są jednymi z najgorszych grzechów, ponieważ grzesząc myslą - zna to tylko Pan Bóg, a słowa puszczone w obieg, moga i zabić.

Kto nie panuje nad językiem ten często nie panuje nad sobą. Jest to trudne zadanie, ale świadomy katolik powinien się go podjąć i pracować, aby doskonalić się w tej dziedzinie.

Proszę przeczytać sobie: List św. Jakuba 3, 1-12 Grzechy języka

Samarytanin pisze:choć ogólnie z mojej funkcji powinienem nad Tobą zatrzymać i wzruszyć! ale widzę nie czujesz się pobita w drodze " z Jerozolimy do Jerycha..., - Józef "Samarytanin"
Czym prędzej powinieneś zmienić nick z "Samarytanina" na ............. Zachowaj mnie Panie Boże od takiego "Samarytanina"

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 21 września 2009, 00:12

Spokojnie, tylko bez nerwów.

Amid, a możesz mi wyjaśnić, dlaczego i w jakim celu wkleiłaś tu fragment kazania bp. Alfonsa de Galarreta ? Z tego co tu mówi ten biskup, wynika iż zapowiada on zerwanie więzi z Rzymem, jeśli ten nie uzna błędów wskazanych przez spadkobierców Lefebvre'a.

W swoim wcześniejszym poście pytałem, a co z dogmatem o nieomylności Papieża ? Ale nie raczyłaś się do tego tekstu odnieść, pominęłaś ten tekst milczeniem ....

Co do wypowiedzi Samarytanina, to jak go znam daleko mu do obrażania kogokolwiek, ma po prostu swój styl, i myślę że zbyt pochopnie się unosisz, twierdząc że Samarytanin zachowuje się skandalicznie, co uważam za grubą przesadę.

Na razie tyle - pozdrawiam - z Panem Bogiem !

Amid

Post autor: Amid » 21 września 2009, 11:15

Coltrane pisze:Spokojnie, tylko bez nerwów.

Amid, a możesz mi wyjaśnić, dlaczego i w jakim celu wkleiłaś tu fragment kazania bp. Alfonsa de Galarreta ?
Z prostej przyczyny, bo pierwszy wpis do którego nawet odnośnik strony polskiej nie jest podany jest jednostronny i tendencyjny.

Coltrane pisze: Z tego co tu mówi ten biskup, wynika iż zapowiada on zerwanie więzi z Rzymem, jeśli ten nie uzna błędów wskazanych przez spadkobierców Lefebvre'a.

Gdzie to wyczytałeś? o jakie zerwanie chodzi? Nie zauważasz że wszystko idzie krok po kroku. Przeczytałeś List Jego Świątobliwości Benedykta XVI do biskupów Kościoła katolickiego dotyczący zniesienia ekskomuniki czterech biskupów wyświęconych przez arcybiskupa Lefebvre’a ? Nikt z was nie przeczytał, ale dyskutować chce , zaczynając od ubliżania kapłanom Koscioła rzymskokatolickiego i uzytkownikom. Tam bardzo wiele głębokich słów powiedział papież w tym swoim liście m.in.:

"Dzisiaj, gdy na rozległych obszarach Ziemi wierze grozi, że zgaśnie jak płomień, który nie jest już podsycany..."

"Niekiedy można odnieść wrażenie, że nasze społeczeństwo potrzebuje przynajmniej jednej grupy, do której podchodzi bez żadnej tolerancji: którą spokojnie może atakować i nienawidzić."

Sam sobie odpowiedz, o jakiej grupie papież mówi, a którą broni.

Za stroną piotr skarga wydarzenia możemy przeczytać:

Messori: pełne troski o stan wiary słowa papieskie przemilczane

http://www.piotrskarga.pl/ps,3291,2,0,1 ... macje.html

Odnośnie tego co ja powyżej tylko zasygnalizowałam.

Na szczęście w pierwszej połowie października, rozpoczną się rozmowy DOKTRYNALNE, Watykan-FSSPX . Ufajmy iż rozmowy doktrynalne doprowadzą nareszcie do opracowania katolickiej egzegezy dokumentów Drugiego Soboru Watykańskiego i raz na zawsze zakończą wszelkie wariacje na temat soboru uskuteczniane od lat przez licznych hochsztaplerów podających się za teologów katolickich.

Coltrane pisze: W swoim wcześniejszym poście pytałem, a co z dogmatem o nieomylności Papieża ? Ale nie raczyłaś się do tego tekstu odnieść, pominęłaś ten tekst milczeniem ....
Jak to ci nie odpisałam, a ta moja wypowiedź? to co? nie jest odpowiedzią?
Amid pisze:Magisterium Kościoła jest nieomylne. Do tego konieczne są jednak określone warunki – w przeciwnym przypadku nie można wykluczyć możliwości zaistnienia błędu. Nie każda wypowiedź czy kazanie papieża bądź biskupa, nie każda papieska encyklika są więc nieomylne, ale nieomylność dotyczy tylko tych wypowiedzi, które w specjalny sposób deklarują swoją nieomylność.

Ciekawy artykuł do przeczytania:

(...)

Myliłby się ten, kto by uważał, że papież jest "panem wiary", tzn. że może jako nieomylne prawdy ogłosić wszystko, co chce. Otóż, tak nie jest. Papież jest sługą wiary przyjętej od Apostołów i przekazanej przez Tradycję.

(...)

SŁOWO KAPŁANA

Ks. Adam Martyna

Przymierze z Maryją Numer 22
Trudno było znaleźć? proszę link: http://www.piotrskarga.pl/ps,426,16,663 ... ierze.html

Również podałam i poleciłam artykuł z tygodnika "Niedziela" nr. 37 z 13.09.2009. str.18-19.

Herezje we współczesnym Kościele Katolickim

Ks. Jan Przybyłowski

Wspaniały tekst, przeczytał ktoś i odniósł się do tego? NIE! bo po co, lepiej ubliżać innym, bo to taki styl ludzi tego forum.

Coltrane pisze: Co do wypowiedzi Samarytanina, to jak go znam daleko mu do obrażania kogokolwiek, ma po prostu swój styl,...
Ja na forach nie muszę nikogo znać, a dyskutować mogę z każdym. Wybacz i daruj sobie skoro wypowiedzi wprost chamskie, nazywasz czyimś stylem! Wypowiedzi typu "Pytia Delfijska , jakieś napisy z pasów niemieckich żołnierzy, roztrząsanie o jakiś chemicznych związkach, etc... w pierwszym wpisie, dalej idąc tupeciaro , "NADZIEŻDO", etc..... można poczytać "

Również wpis twojej tu koleżanki typu: "Amid jesteś płaska... kto Ci tak mózg wyprał ..." To uważasz za swój styl? Daruj sobie i nie pisz o jakiś stylach czy o mojej grubej przesadzie.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 21 września 2009, 12:33

Mocno Panią przepraszam , zapewne nie jest pani płaska , ma pani pewnie piękną czwóreczkę, a mózg nie wyprany, lecz jest pani pierwszą inteligentną osobą, która wnosi nam prawdę o Kościele. Lefebryści są szansą dla Kościoła,a pani niech prostuje te kłamstwa, które tu nam wciskają moi koledzy Colt i Samarytanin, trzeba grzeszników upominać bo są na usługach szatana, ja już to zrozumiałam, teraz trzeba im przetrzeć oczy .

Amid

Post autor: Amid » 21 września 2009, 12:53

KASIA pisze:Mocno Panią przepraszam , zapewne nie jest pani płaska , ma pani pewnie piękną czwóreczkę, a mózg nie wyprany, lecz jest pani pierwszą inteligentną osobą, która wnosi nam prawdę o Kościele. Lefebryści są szansą dla Kościoła,a pani niech prostuje te kłamstwa, które tu nam wciskają moi koledzy Colt i Samarytanin, trzeba grzeszników upominać bo są na usługach szatana, ja już to zrozumiałam, teraz trzeba im przetrzeć oczy .

Słowa pełne ironii - ukrytej drwiny, szyderstwa i złośliwości!!!
Ostatnio zmieniony 21 września 2009, 13:06 przez Amid, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 21 września 2009, 13:08

""'''''Następna taka uwaga i będziemy dawać ostrzeżenia pani apostoł od siedmiu boleści... stara spryciaro.

Cześcć Tereska. :-D

Amid

Post autor: Amid » 21 września 2009, 13:57

KASIA pisze:""'''''Następna taka uwaga i będziemy dawać ostrzeżenia pani apostoł od siedmiu boleści... stara spryciaro.

Proszę jasniej, o jakie uwagi chodzi, jeżeli się fragmenty wypowiedzi usuwa, to należy uzasadnić dlaczego, bo ludzie nie wiedzą o co chodziło. A od Siedmiu Boleści to jest Matka Boska, nie ja. Proszę sobie darować swoje wysiłki, a pisać w temacie.

Odnośnie ostrzeżeń, to proszę najpierw zacząć od siebie i towarzystwa wzajemnej adoracji, a mnie proszę najpierw wykazać, gdzie i komu tu naubliżałam.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 21 września 2009, 14:04

Tego rodzaju uwagi proszę zachować na swoje forum, a tu już odbiegła pani mocno od tematu, mnie się nie znudzi, ale jak ma się pani ochotę długo tu zabawiać, to zapraszam ,W końcu wykasuję to co tu jest nie na temat.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 21 września 2009, 14:18

A ja tak trochę z innej : a co Pani sądzi na temat Medugorje, Pani Amid ?

Ponieważ pytanie nie jest związane z poruszonym przez Panią tematem, to nie musi Pani odpowiadać. Ale jeśli Pani byłaby łaskawa odpowiedzieć na to pytanie, to byłbym wdzięczny :->

pozdr.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 21 września 2009, 14:29

bo ludzie nie wiedzą o co chodziło.

Z jej wpisów właściwie nie wiadomo o co chodzi, chyba tylko najbardziej o to by odwrócić wierzących od Papieża.

ODPOWIEDZ