Nie na temat '

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 21 września 2009, 14:31

Nie wiem dlaczego, ale wcześniej czy później, na każdym forum pojawia się osobnik KULTURNY, jest to moje najostrzejsze określenie osobnika który sprawia wrażenie, że obrażanie innych sprawia mu przyjemność! No cóż, są różne formy zboczeń. Ja na miejscu Pani Katarzyny i Pana Coltrane, nie reagowałbym na takie zaczepki.

Ukłony

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 21 września 2009, 14:58

Amid chce nam po prostu wmówić, że problem wszelkiego zła na świecie leży w Soborze Watykańskim II, i że nadzieją dla Kościoła i dla świata są Lefebryści.

I wciąż nie chce mi odpowiedzieć na pytanie : a co z dogmatem nieomylności Papieża ?

pozdr.

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 21 września 2009, 15:15

Coltrane pisze:Amid chce nam po prostu wmówić, że problem wszelkiego zła na świecie leży w Soborze Watykańskim II, i że nadzieją dla Kościoła i dla świata są Lefebryści.

I wciąż nie chce mi odpowiedzieć na pytanie : a co z dogmatem nieomylności Papieża ?

pozdr.

Panie Coltrane, mnie nie chodzi o to co dany osobnik chce wmówić, wszak on może mieć takie poglądy jakie wyraża, ale niesmaczne przytyki osobiste. Co to za argumenty, przytaczane w dyskusji, odnoszące się do cech fizycznych lub umysłowych osoby wyrażającej odmienną opinię? Co do odpowiedzi na zadawane pytania, wszak, nic nie stoi na przeszkodzie, poinformować oponenta, że na to lub inne pytanie nie udzieli się odpowiedzi? Każdemu wolno, część własnych poglądów zachować dla siebie!

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 21 września 2009, 15:17

ps. Dlaczego nie można wejść, już na to nowe forum? Czy Pan Asindziej lub Kolumb, coś w nim "majstrują"?

Amid

Post autor: Amid » 21 września 2009, 15:20

Coltrane pisze:

A to co jest??????????????????? na poprzedniej stronie wpisane:
Coltrane napisał/a:

W swoim wcześniejszym poście pytałem, a co z dogmatem o nieomylności Papieża ? Ale nie raczyłaś się do tego tekstu odnieść, pominęłaś ten tekst milczeniem ....

Jak to ci nie odpisałam, a ta moja wypowiedź? to co? nie jest odpowiedzią?

Amid napisał/a:

Magisterium Kościoła jest nieomylne. Do tego konieczne są jednak określone warunki – w przeciwnym przypadku nie można wykluczyć możliwości zaistnienia błędu. Nie każda wypowiedź czy kazanie papieża bądź biskupa, nie każda papieska encyklika są więc nieomylne, ale nieomylność dotyczy tylko tych wypowiedzi, które w specjalny sposób deklarują swoją nieomylność.

Ciekawy artykuł do przeczytania:

(...)

Myliłby się ten, kto by uważał, że papież jest "panem wiary", tzn. że może jako nieomylne prawdy ogłosić wszystko, co chce. Otóż, tak nie jest. Papież jest sługą wiary przyjętej od Apostołów i przekazanej przez Tradycję.

(...)

SŁOWO KAPŁANA

Ks. Adam Martyna

Przymierze z Maryją Numer 22

Trudno było znaleźć? proszę link:[/size] http://www.piotrskarga.pl...przymierze.html

Amid

Post autor: Amid » 21 września 2009, 15:39

Coltrane pisze:A ja tak trochę z innej : a co Pani sądzi na temat Medugorje, Pani Amid ?

Ponieważ pytanie nie jest związane z poruszonym przez Panią tematem, to nie musi Pani odpowiadać. Ale jeśli Pani byłaby łaskawa odpowiedzieć na to pytanie, to byłbym wdzięczny :->

pozdr.

Oczywiście że to nie z tematem, ale nawet te uznane przez Kościół objawienia Matki Najświętszej nie należą do depozytu wiary. Każdy katolik ma prawo sam zdecydować, czy w nie wierzy, czy nie. Ktoś, kto nie wierzy w to, że Matka Chrystusa ukazała się w Guadalupe, La Salette, Lourdes, Fatimie, Gietrzwałdzie, Licheniu, Banneux, nadal ma prawo uważać się za katolika. Tym się kieruję. Bardzo ciekawy tekst:

http://kosciol.wiara.pl/index.php?grupa ... 2259&katg=

Tutaj tez ciekawy tekst:

http://www.effatha.org.pl/zagrozenia/objawienia.htm

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 21 września 2009, 17:32

adsenior pisze:ps. Dlaczego nie można wejść, już na to nowe forum? Czy Pan Asindziej lub Kolumb, coś w nim "majstrują"?[/

Przeprowadzka .

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 21 września 2009, 18:06

Amid pisze:

Oczywiście że to nie z tematem, ale nawet te uznane przez Kościół objawienia Matki Najświętszej nie należą do depozytu wiary. Każdy katolik ma prawo sam zdecydować, czy w nie wierzy, czy nie. Ktoś, kto nie wierzy w to, że Matka Chrystusa ukazała się w Guadalupe, La Salette, Lourdes, Fatimie, Gietrzwałdzie, Licheniu, Banneux, nadal ma prawo uważać się za katolika. Tym się kieruję. Bardzo ciekawy tekst:

http://kosciol.wiara.pl/index.php?grupa ... 2259&katg=

Tutaj tez ciekawy tekst:

http://www.effatha.org.pl/zagrozenia/objawienia.htm

Nadal nie wiem czy uważa Pani objawienia w Medugorje za prawdziwe czy fałszywe ?

Awatar użytkownika
adsenior

Post autor: adsenior » 21 września 2009, 18:20

KASIA pisze:
adsenior pisze:ps. Dlaczego nie można wejść, już na to nowe forum? Czy Pan Asindziej lub Kolumb, coś w nim "majstrują"?[/

Przeprowadzka .

Być może, ale to nowe forum już działało, sam dokonałem kilka wpisów. Ale i tak jestem wdzięczy, za odpowiedź Pani Katarzyny.

ODPOWIEDZ