Gazeta Wyborcza

Syriusz
Posty:4297
Rejestracja:3 października 2008, 14:56

Post autor: Syriusz » 29 stycznia 2015, 12:15

Soniu...! Podział europy był już w połowie lat siedemdziesiątych i to co dzisiaj się dzieje to tylko nie przewidziane zajścia. Europa już wtedy została podzielona. Rosja miała problemy bo niektóre kraje myślały, że się wyzwolą Największą stratę poniosła Czeczenia, dzisiaj ponosi Ukraina. Dzisiaj nie wolno nam się bać. Dzięki tej sytuacji jaka obecnie jest nic nam nie grozi. Rosja chce tylko zatrzymać Ukrainę, bo o mały włos by się wymknęła na zachód. Jak się upora z Ukrainą to przyjdzie kolej na Litwę, Łotwę i Estonię. Soniu..! A my...? To od nas zależy, czy w ręce Putina, czy w ręce Merkel. Innego wyjście praktycznie nie mamy.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 29 stycznia 2015, 13:54

Syriusz pisze:Dzięki tej sytuacji jaka obecnie jest nic nam nie grozi. Rosja chce tylko zatrzymać Ukrainę, bo o mały włos by się wymknęła na zachód. Jak się upora z Ukrainą to przyjdzie kolej na Litwę, Łotwę i Estonię. Soniu..! A my...? To od nas zależy, czy w ręce Putina, czy w ręce Merkel. Innego wyjście praktycznie nie mamy.
Jak to nie mamy innego wyjścia ? Przed akcesją do Unii Jewropejskiej, mówiono : albo Unia albo ... Białoruś .. a teraz co ? Albo Merkel albo Putin ? A może i Merkel i Putin to są tylko marionetki w czyichś łapach. Przeważnie ten co rządzi światem, się nie wychyla i się nie ujawnia. Siedzi sobie za biurkiem, układa plany, i pociąga innych za sznurki. Merkel i Putin to tylko gracze, jest bowiem ktoś, kto tym wszystkim odgórnie steruje. Żydowska finansjera, żydomasoneria, Rothschild, Rockefeller, Soros, Klub Bilderberga, Komisja Trójstronna, i powiązanie z nimi różni "mędrcy" tacy jak np. Brzeziński, który oficjalnie mówi, co kto powinien robić. Także Obama jest marionetką w czyichś łapskach. To oni ustalają Nowy Porządek Świata. ustalają gdzie uderzyć, kogo zaatakować, gdzie wzniecić rewoltę, gdzie rozpętać Majdan, gdzie wysłać tzw. "rebeliantów", gdzie wysłać amerykańską armię czy lotnictwo czy marynarkę. Ktoś tym wszystkim dyryguje. na to potrzebne są pieniądze, bez pieniędzy ani rusz. To pieniądz jest źródłem wszelkiego nieszczęścia, wszelkich ludzkich tragedii. Pieniądze sprawiają, że jedni mają ani tyle, że mogą rządzić całym światem, a inni biedę klepią i są skazani na wymarcie. Wojny są po to, aby wytłuc jak najwięcej ludzi. Ci co mają pieniądze, i robią sobie ze światem co chcą, traktując go jak prywatny folwark, to antychrysty. Co proponował szatan Jezusowi na pustyni ? Mówił : dam ci wszystkie bogactwa, wszelką władzę - tylko oddaj mi pokłon. Ci co mają pieniądze, władzę, oddali mu pokłon, i teraz rządzą światem, jednocześnie sami pociągają za sznureczki. Ustalają reguły gry, ustalają graczy na szachownicy, i pilnują aby wszystko się odbywało wg ich scenariusza.

Nowy Porządek Świata. Ciągle go ustalają, ciągle go zmieniają, szczególne zmiany zaszły po II wojnie światowej. Ażeby rozpętać II wojnę światową, to żydowska finansjera sfinansowała Hitlera, doprowadziła go do władzy, a ten zrobił, to co oni chcieli. Zginęły miliony. Również ten bandyta Stalin (chyba największy zbrodniarz świat) wymordował wiele milionów, szczególnie Rosjan, ale także Ukraińców i Polaków. Żydomasonerii o to właśnie chodzi. Przecież to nie kto inny, a właśnie żydomasoneria rozpętała Czerwoną Rewolucję Bolszewicką w Rosji, i Rosja z carskiej zrobiła się czerwona, bolszewicka. To też dzieło żydomasonerii. Lenin, Trockij i inni rewolucjoniści to żydzi. A u nas Dzierżyński, Marchlewski i inni to też żydzi. Śmiem w tym miejscu stwierdzić, że żydostwa jest źródłem jest wszelkiego nieszczęścia. To głównie oni mają te pieniądze. Żydowski Talmud traktuje gojów jak bydło pociągowe, jak ludzi drugiej kategorii. i tak jest do dzisiaj, Nic się nie zmieniło. Nie wiem czemu wielu tego nie widzi, i pomniejsza "zasługi" żydostwa dla świata. Żydzi marzą o wielkim Izraelu. Judeopolonia to wciąż aktualny plan żydowski. kto wie, czy ta Judeopolonia ma nie być od morza do morza (od morza Bałtyckiego do morza Kaspijskiego) ... Któż to może wiedzieć ...

Nam pozostaje modlić się o pokój na świecie, o to, aby więcej nie pojawił się potwór typu Stalina czy Lenina. Zresztą teraz nie potrzeba takiego potwora. Wystarczy jakaś mafia finansistów, którzy zrobią dokładnie to samo co kiedyś zrobił Stalin czy Hitler. I nikt im w tym nie przeszkodzi. Tylko Pan Bóg może pokrzyżować im szyki. Kiedyś Hitler wymknął się spod kontroli, i trzeba było go wspólnymi siałmi zniszczyć. Teraz nikt nie wymknie się spod kontroli. Ani Putin, ani Merkel, ani Obama, ani Poroszenko (tego to szybko załatwią, jak zacznie coś robić nie po ich myśli).

I to by było na tyle. Trzymajcie się.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 7 listopada 2015, 09:47

Czołowy publicysta "Gazety Wyborczej" wulgarnie obraża narodowców: "Powiedziałbym, żebyście mnie pocałowali w d***, ale za bardzo szanuję swoją d***, więc po prostu 'spie*****cie dziady'"

Obrazek

Publicysta „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski w wulgarny sposób odniósł się do przedstawicieli środowisk narodowych, którzy zapowiedzieli pozew przeciw dziennikarzowi i gazecie Adama Michnika za nazwanie ich „kontynuatorami tradycji faszystowskiej”.

Panowie Narodowcy, powiedziałbym żebyście mnie pocałowali w d, ale za bardzo szanuję swoją d, więc po prostu ‘spie*cie dziady’

— napisał na Twitterze Czuchnowski.

A teraz na poważnie:obowiązkiem Polaka i przyzwoitego człowieka jest przeciwstawiać się faszystowskiej swołoczy, która zatruwa ten kraj (…) kompromituje go i hańbi jego demokratyczne instytucje. Mam nadzieję, że w tym nie ustanę. Tak mi dopomóż Bóg

— tłumaczył swoje wulgarne wystąpienie dziennikarz.

Najwyraźniej czołowy żurnalista „Gazety Wyborczej” postanowił pogorszyć swoją sytuację przed zapowiadanym procesem…

gah

autor: Notujemy ...

http://wpolityce.pl/polityka/270382-czo ... cie-dziady

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 8 listopada 2015, 19:31

Najwyższy Czas,by ktoś zarządał ogromnego odszkodowania za haniebne słowa...to najlepsza kara...

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 8 lutego 2016, 23:37

[center]Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 24 lutego 2016, 12:52

To byłaby wspaniała wiadomość. Nie będzie Michnik (Szechter) pluł nam więcej w w twarz ...


„Wyborcza” na sprzedaż”. Czy Kaczyński zwolni Michnika?

Obrazek

Przejęcie władzy przez PiS doprowadziło do kryzysu w koncernie medialnym Agora, której flagowy okręt – dziennik „Gazeta Wyborcza” – coraz mocniej nabiera wody. Wycofanie rządowych ogłoszeń, zamówień na prenumeraty, a także spadająca liczba reklam ze spółek Skarbu Państwa przejmowanych przez PiS, zrobiło swoje.

Agora podniosła cenę wydań „Wyborczej”, rozpoczęła zwolnienia dziennikarzy i korektorów. Najgorsze jednak dopiero przed Adamem Michnikiem (naczelnym „GW”) i jego kolegami. Wszystko wskazuje bowiem na to, że już w tym roku rząd PiS – za pośrednictwem spółek Skarbu Państwa i po przejęciu akcji pozostałych w Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE), będzie mógł przejąć władzę w Agorze.

Czekając na przejęcie

Już dziś, za pośrednictwem największej firmy ubezpieczeniowej PZU, państwo jest największym akcjonariuszem Agory (18 proc. firmy i 13 proc. praw głosu). Założyciele koncernu za pośrednictwem Agora Holding mają tylko 11 proc., ale ich akcje są uprzywilejowane i dają im 35 proc. głosów (na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy). Ta sytuacja jednak – najpewniej –zmieni się w tym roku. Rząd planuje bowiem obniżenie wieku emerytalnego. To z kolei spowoduje znaczną wyrwę w budżecie. Jednym ze sposobów jej załatania będzie likwidacja pozostałości po nieudanej reformie emerytalnej, czyli przejęcie pieniędzy zgromadzonych przez Polaków w OFE.

Po przejęciu tych aktywów przez Skarb Państwa pod kontrolą rządu będzie około 41 proc. akcji Agory. To zaś pozwoli dokonać zmian we władzach spółki.

Inwestowanie przez OFE i spółki Skarbu Państwa w Agorę nosiło znamiona działań podyktowanych polityką, a nie interesem akcjonariuszy. Dość przypomnieć, że w ostatnich 5 latach akcje Agory straciły na wartości ponad połowę. Agora zwyczajnie nie radzi sobie na coraz bardziej konkurencyjnym rynku medialnym. Spółka ma strukturę kosztów dostosowaną do kilkakrotnie wyższych przychodów reklamowych, jakie były w mediach pod koniec lat 90. Jak dużą rolę odgrywa państwowy kapitał w spółce, pokazała styczniowa wypowiedź ministra skarbu Dawida Jackiewicza. W mojej ocenie była to decyzja ratunkowa, mająca na celu nie tyle dobro inwestora, ile ratowanie spółki medialnej. Mam duże wątpliwości, czy utrzymywanie tak dużego zaangażowania w tej spółce ma sens – powiedział Jackiewicz tygodnikowi „W Sieci”, powodując spadek wartości akcji Agory o 4 proc.

Wyprzedaż akcji Agory przez rząd i jego agendy, szczególnie gdy przejmie on pakiet kontrolny, jest nieopłacalne. Zainwestowane pieniądze można jednak odzyskać dzięki przejęciu kontroli i wyprzedaniu najlepszych aktywów. O ile wartość samego dziennika od lat systematycznie spada wraz z topniejącym nakładem, to w koncernie są niedoszacowane perły, jak handlująca powierzchnią na bilboardach reklamowych spółka AMS czy drukarnia w centrum Warszawy.

Terapia szokowa

Jak zauważył Stanislas Balcerac, były udziałowiec ITI Holdings SA (właściciela telewizji TVN), a także wieloletni pracownik Banku Światowego w Waszyngtonie, ostatnie działania oszczędnościowe w Agorze oznaczają triumf Leszka Balcerowicza i Ryszarda Petru, bo oto forsowany przez nich liberalizm i konieczność liczenia się z kosztami wreszcie trafił „na Czerską” (przy tej ulicy jest siedziba „GW”). Zapewne dlatego, w omawianym przez niego wydaniu weekendowym (a więc droższym i prestiżowym), zamiast tekstów znalazło się aż 10 proc. treści promujących media i inne wydawnictwa Agory. Jedna z reklam dotyczyła… prezentów książkowych pod choinkę (chociaż mamy już luty).

Ogólnie całe sobotnie wydanie „Wyborczej” jest jednym wielkim lamentem, kwękaniem i zgrzytaniem zębami. Słowem to festiwal gderających tetryków, nawet jeżeli niektórzy z nich są jeszcze biologicznie młodzi. Nic dziwnego, że młode lemingi nie czytają już tej przygnębiającej gazety kichającego jak smok dziadka Michnika. Tylko w jednym miejscu „Wyborcza” przyznaje, że Polska jest wciąż krajem mlekiem i miodem płynącym. Tym miejscem jest to płatne ogłoszenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej CUIAVIA z Inowrocławia, która informuje swoich członków o tegorocznych zebraniach. Pierwsze odbędzie się 23 lutego w 10 rano w Sali Bankietowej na Placu Tysiąclecia w Łabiszynie – konkluduje Balcerac.

Na razie trudno sobie wyobrazić, aby rząd PiS zaryzykował międzynarodowy jazgot, który nastąpiłby po przejęciu kontroli operacyjnej nad Agorą przez np. Skarb Państwa lub kontrolowane przez niego spółki. Jednak realne jest, że rząd, mając kontrolny pakiet w Agorze (po przejęciu OFE) wybierze inwestora, któremu sprzeda akcje. Analiza wyników ostatnich lat pokazuje bowiem, że akcje Agory nie są inwestycją, która rokuje nadzieje na zyski.

Tekst ukazał się na łamach tygodnika Warszawska Gazeta! Polecamy najnowszy numer!

http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/33 ... i-michnika

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Swietna wiadomość

Post autor: sonia » 25 lutego 2016, 02:25

czekam na dzień,gdy J.Kaczyński zwolni Michnika a na jego miejsce powoła np szczecinianina,mojego ulubieńca... Panie Premierze,drogi Naczelniku ,..czekamy :) :-)

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 25 lutego 2016, 02:29

Coltrane, :-)
To byłaby wspaniała wiadomość. Nie będzie Michnik (Szechter) pluł nam więcej w w twarz ..ja jeszcze dodaję Michnik ,brat Stefana ,ubeckiego sędziego wydającego wyroki na Polskich Patriotów serd pozdrowienia :)

sonia
Posty:6384
Rejestracja:7 grudnia 2008, 15:50
Lokalizacja:z Polski

Post autor: sonia » 25 lutego 2016, 02:30

Coltrane, :-)
To byłaby wspaniała wiadomość. "Nie będzie Michnik (Szechter) pluł nam więcej w w twarz "
.ja jeszcze dodaję Michnik ,brat Stefana ,ubeckiego sędziego wydającego wyroki na Polskich Patriotów
serd pozdrowienia :)

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 13 sierpnia 2016, 00:05

„Wyborcza” nie będzie odwoływać ministrów! Podpisz list do premier Szydło

Obrazek

Tworzenie tzw. faktów medialnych w celu wytworzenia presji jest znaną praktyką stosowaną przez media głównego nurtu. W wielu sytuacjach najskuteczniejszym narzędziem walki z tego typu przejawami manipulacji jest oficjalne zaprzeczenie wprowadzającym chaos doniesieniom medialnym. Czy pojawiające się na łamach „Gazety Wyborczej” spekulacje, że pod wpływem presji środowisk lewicowych wiceminister Stępkowski odpowiedzialny w MSZ za kwestie praw człowieka ma zostać zdymisjonowany doczekają się reakcji premier RP?

Już od samego początku pracy w MSZ prof. Stępkowski był obiektem ataków ze strony środowisk proaborcyjnych oraz grup LGBT, które krytykowały aktywność ministra sprzed objęcia stanowiska. Nie odpowiadały im działania prof. Stępkowskiego na rzecz obrony życia i przeciwko kontrowersyjnej ustawie o uzgodnieniu płci, związkom partnerskim, edukacji seksualnej czy adopcji dzieci przez homoseksualistów.

Pojawiąjące się w „Gazecie Wyborczej” sugestie, że minister Stępkowski ma zostać zdymisjonowany, bo pozarządowy prawniczy Instytut „Ordo Iuris”, którego był założycielem, zaangażował się w obywatelską inicjatywę na rzecz pełnej ochrony życia ludzkiego, powinny spotkać się natychmiastową reakcją premier Beaty Szydło. Do tego wzywają autorzy listu skierowanego do szefowej rządu, pod którym można się podpisać korzystając ze strony protesuj.pl.

Oficjalnym powodem odwołania prof. Stępkowskiego ma być obarczenie wiceministra odpowiedzialnością polityczną za zaproszenie do Polski Komisji Weneckiej Rady Europy. Tymczasem powszechnie wiadomo, że instytucje Rady Europy podejmowały działania dotyczące Trybunału Konstytucyjnego niezależnie od formalnej decyzji polskiego rządu w tym zakresie - podkreślają autorzy apelu.

Zdaniem autorów listu publikacja „Gazety Wyborczej” nosi wszelkie znamiona próby wykreowania merytorycznego argumentu dla usunięcia ministra Stępkowskiego ze stanowiska.

Batalia o życie dzieci nienarodzonych przed nami. Czy polski rząd chce u jej progu usunąć z zajmowanego stanowiska osobę będąca jednoznacznym znakiem sprzeciwu wobec aborcyjno-tęczowej zawierusze? Nie można mieć żadnych wątpliwości, jak ta dymisja zostanie odczytana przez lewackie kręgi. Czy tego właśnie chce rząd RP?

luk

http://www.pch24.pl/wyborcza-nie-bedzie ... 195,i.html

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 26 października 2017, 08:47

Nienawiść do Kościoła i promocja satanizmu. Raport z analizy rocznika „Gazety Wyborczej”

Obrazek

Część osób o umiarkowanych poglądach wciąż uważa „Gazetę Wyborczą” za wiarygodne źródło informacji i niezależnej opinii. Wielu z nich to katolicy, choć niekoniecznie z konserwatywnego skrzydła Kościoła. Jednak prawda jest brutalna: medium z Czerskiej to propagator treści antykatolickich, bluźnierczych, a niekiedy wręcz satanistycznych. Analiza rocznika 2016 „GW” pokazuje, że są one prezentowane dość systematycznie, choć w różnym natężeniu.

Twórca prezentowanego tu raportu przeanalizował treści pojawiające się w „Gazecie Wyborczej” i wszystkich jej dodatkach w 2016 roku. Utworzył listę tekstów uznanych za antyreligijne, obejmującą cztery „klasyfikacje”, takie jak:

1. satanizm lub jego promocja, a więc treści satanistyczne wyrażane przez autora tekstu z „GW” lub promocję tych treści bądź osób wyznających satanizm;

2. bluźnierstwo: treści bluźniercze wyrażane przez autora lub promocja tych treści;

3. antykatolicyzm: treści wrogie Kościołowi, chrześcijaństwu wyrażane przez autora lub promocja tych treści;

4. okultyzm lub promocję okultyzmu: treści okultystyczne lub pokrewne wyrażane przez autora lub promocję tychże. Jako okultyzm zaklasyfikowano nie tylko okultyzm sensu stricto, ale także pogaństwo, magię et cetera. Do tej grupy zaliczono między innymi promocję koncertów metalowych z udziałem zespołów satanistycznych; promocję książek o Harrym Potterze; promocję rozmaitych niebezpiecznych duchowo form spędzania „Halloween” et cetera.

Choć twórca niniejszego raportu dochował należytej staranności, należy zauważyć, że tworzenie opracowania wiązało się (przynajmniej w niektórych przypadkach) z koniecznością podjęcia wyboru dotyczącego wpisania na listę lub wstrzymania się od tego. W pewnych przypadkach decyzja jawiła się jako niemal oczywista, jednak w niektórych wiązała się z wątpliwościami. Nie sposób, żeby tego typu lista była nieskażona subiektywizmem czy możliwością błędu. Tym niemniej wydaje się dobrze odzwierciedlać panujący trend.

Łącznie na listę wpisano 147 tekstów. Nadano 152 klasyfikacje (w szczególnych przypadkach tekst otrzymywał więcej niż jedną klasyfikację: np. antykatolicyzm oraz bluźnierstwo). Podział ilościowy „klasyfikacji” wygląda następująco:

Bluźnierstwo – 24
Satanizm – 28
Okultyzm – 46
Antykatolicyzm – 56

Obrazek

W kwestii podziału na poszczególne miesiące, nasilenie tekstów wpisanych na antyreligijną listę przedstawione w formie graficznej wygląda następująco:

Obrazek

Szczególną uwagę zwraca zatem nasilenie częstotliwości tekstów antykatolickich w kwietniu i październiku. Ze 147 artykułów wpisanych na listę, 25 z nich zostało opublikowanych właśnie w październiku – miesiącu Różańca Świętego. To aż 17 proc. wszystkich sklasyfikowanych treści.

Można znaleźć trzy przyczyny nasilenia antyreligijnych treści właśnie w tym miesiącu. Jedna z nich to Halloween (31 października), druga to odbywające się 3 października 2016 roku „Czarne Marsze”, trzecia zaś to premiera nowej książki o „Harrym Potterze” z 22 października.

Demon egalitaryzmu

Wśród październikowych treści na szczególną uwagę zasługuje tekst Magdaleny Środy „Demon w Warszawie” (Gazeta Wyborcza nr 251, wydanie z dnia 26/10/2016 Opinie, str. 17). Odnosił się do konferencji prasowej w Warszawie na ulicy Litewskiej, w której na pytania dziennikarzy odpowiadała… kobieta wcielona w rolę demona. Skąd się wzięła? „Warszawski demon był odziany na czarno – nie wiadomo, czy dlatego, że każdy demon tak się nosi, czy dlatego, że przybył z kończącego się właśnie nieopodal, na patelni, strajku kobiet (i mężczyzn) w sprawie praw równościowych” – pisze Magdalena Środa.

Tekst ukazuje dobitnie powiązanie między demonizmem a rewolucją i egalitaryzmem. Jak pisze autorka „Demon jest egalitarystą; lubi wszelkie zaburzenia ładu, które władza (boska czy ludzka) ustanawia na Ziemi. Można się o tym przekonać z licznych wypowiedzi hierarchów, którzy potępiając niegdyś wolność i równość demokracji, a dziś feminizm i homoseksualizm, przywołują argument wiecznego, naturalnego, boskiego, hierarchicznego porządku, który buntownicy chcą naruszyć. Przywoływali go również, paląc na stosie Giordano Bruno”.

Widać tu zatem powiązanie między treściami feministek, a ideami egalitarnymi. Powiązanie to już dekady temu dostrzegał brazylijski myśliciel katolicki, profesor Plinio Correa de Oliveira. Zwracał on uwagę, że Rewolucja wiąże się z egalitaryzmem polegającym na niszczeniu porządku hierarchicznego, odzwierciedlającego doskonałość Boga. Na kartach swego opus magnum „Rewolucja i Kontrrewolucja” Brazylijczyk pisał o skrajnym egalitaryzmie, jako o nienawiści do Boga. Wszak, jak uczy święty Tomasz, nierówności i różnorodność stworzenia stanowią odzwierciedlenie doskonałości Stwórcy. Wszechświat monotonny, jednolity, nie byłby w stanie odzwierciedlić doskonałości Boga. Dążenie do zatarcia tej różnorodności oznacza zatem zniweczenie owego podobieństwa do Stwórcy. Ten sam egalitaryzm prezentuje tak Magdalena Środa, jak i skrajne feministki biorące udział w „Czarnym Marszu”.

Demonizm, a Marsz kobiet – inne teksty

Artykuł Magdaleny Środy to niejedyny tekst w „Gazecie Wyborczej” sugerujący powiązanie między „Czarnymi Marszami”, a satanizmem, a w każdym razie antychrystianizmem. W tym kontekście warto wspomnieć także o artykule Beaty Bialik „Marsz Świeckości poszedł na ratunek kobietom” (Strony Lokalne Kraków nr 231, wydanie z dnia 03/10/2016 Gazeta Kraków, str. 2). Oczywiście świeckość jest w kontekście marszu rozumiana w skrajnie zideologizowany sposób. Wszak pojęcie świeckości – jak zauważa francuski filozof Rémi Brague w książce „Europa droga rzymska” – zachowuje swój sens jedynie w kontekście istnienia sfery Kościoła. Profanum istnieje nieodłącznie od sacrum, etymologicznie to słowo oznacza coś, co znajduje się na dziedzińcu świątyni (pro-fanum). Oznacza coś, co nie jest święte, jednak nie znajduje się w opozycji do świętości i religii. Tymczasem organizatorzy i część uczestników „Marszu Świeckości” przez świeckość rozumieli po prostu antychrystianizm.

„My się diabła nie boimy i przesądy zwyciężymy – skandowali uczestnicy sobotniego Marszu Świeckości. Tegoroczna pikieta ateistów i agnostyków odbyła się pod hasłem Świeckość na ratunek kobietom” – czytamy w pierwszych zdaniach opublikowanego w „Gazecie Wyborczej” tekstu. Krytycznego komentarza w stosunku do tego typu deklaracji trudno szukać.

We wspomnianym Marszu uczestniczyła między innymi Grażyna Juszczyk, nauczycielka matematyki ze szkoły w Krapkowicach. Stała się ona osobą publiczną, po tym jak samowolnie zdjęła krzyż wiszący w pokoju nauczycielskim. Jej zdaniem Polska staje się państwem wyznaniowym. W manifestacji udział wziął także znany z antychrześcijańskich poglądów Jan Hartman.

To także nie przeszkadzało „Gazecie Wyborczej”. Tekst ma na pozór czysto informacyjny charakter. Jednak nie znajduje się w nim żadne słowo krytyki wobec organizatorów Marszu. Ponadto gazeta stara się odpowiednio nastawić czytelnika do sprawy poprzez sam tytuł: „Marsz Świeckości poszedł na ratunek kobietom”. Czy zatem jedynie ideologicznie (antychrześcijańsko) rozumiana świeckość jest w stanie „uratować kobiety”? Czy to chrześcijaństwo stanowi zło, przed jakim należy je ratować? Oto, jakie wnioski nasuwają się po bezkrytycznej lekturze artykułu w „GW”.

Opisując powiązanie między feminizmem, a sprzecznymi z chrześcijaństwem praktykami religijnymi, warto wspomnieć także o słowach socjolog Urszuli Szczepankowskiej z wywiadu dla „Wyborczej” („Kto cię wyleczy, jeśli nie szeptucha” – rozmawiał Aleksander Dobrzyński, Gazeta Wyborcza nr 224, wydanie z dnia 24/09/2016 Magazyn – Życie i styl, str. 36). Wspomniany wywiad (wrześniowy, niezwiązany akurat z Marszem) dotyczył zjawiska szeptuch – kobiet wykorzystujących magię do celów leczniczych. Przy tej okazji rozmówczyni „Wyborczej” wspomniała o ubolewaniu feministek nad dyskredytowaniem wiedźm. Jak mówiła „kiedyś Kazimiera Szczuka rozmawiała z Marią Janion, która w żartobliwy sposób komentowała, jak w naszej kulturze przedstawiana jest wiedźma, czyli ta, która wie. O ile stary mężczyzna zajmuje miejsce mędrca, o tyle stara kobieta, choć ma wiedzę i umie leczyć, nie będzie nikim innym niż bezzębną staruchą, wychudzoną, kościstą, z obrzydliwą, kaprawą twarzą, na którą wraz z rozwojem profesji lekarskiej zaczęto polować”.

Powiązanie feminizmu (a przynajmniej jego części) z antychrystianizmem, nie jest fenomenem ograniczającym się do zjawiska „Czarnych Marszów”. Pewne pojęcie o tym daje też fakt, że 14 spośród wpisanych na listę artykułów antyreligijnych pojawiło się na łamach „Wysokich Obcasów” – feministycznego dodatku do „GW”. Związki między feminizmem, a satanizmem czy antychrystianizmem to problem zasługujący na dalsze badania.

Z kolei Paweł Droździak, „psycholog i psychoterapeuta”, w rozmowie z Krystyną Romanowską, wykorzystuje „Czarne Marsze” do ataku na Kościół („Dlaczego parasolki nie krzyczą pod Kościołem”, Gazeta Wyborcza nr 248, wydanie z dnia 22/10/2016 Magazyn, str. 6). „Psycholog i psychoterapeuta” zostaje najpierw odpowiednio nastawiony do tematu przez dziennikarkę „Wyborczej”. „Ale tym z dużego miasta dobiera się do skóry przede wszystkim Kościół” – twierdzi (zamiast pytać) Krystyna Romanowska. Rozmówca podchwytuje wątek. „Katolicyzm represjonuje seksualność. Zanim zaczął się spór o ciąże, skupiano się na homoseksualistach. Część niechęci wynika z przerażenia wizją dobrowolnego poddania się dominacji drugiego samca. Ale już nie do przyjęcia jest obraz niczym nieskrępowanej przyjemności” – mówi.

Paweł Droździak podejmuje się ponadto analizy przyczyn zdecydowanej obrony życia przez katolików. Jego zdaniem nie wynika ona trzymania się prawa naturalnego i V Przykazania Bożego. Prawdziwe przyczyny są – jak twierdzi – inne. Jakie? „Kościół jest zainteresowany tym, by życie było cały czas nienarodzone”– mówi. „To jest życie przed separacją. Życie doskonałe. Separacja oznacza problemy. Klasztor albo stan kapłański to sytuacja symbiotyczna, w której wszystko jest zagwarantowane – o nic się nie trzeba martwić. Świat jest uporządkowany, bo nie ma różnic, niepewności, rywalizacji. Troska o życie nienarodzonych jest pochodną nieświadomego grupowego lęku przed rozpadem tej struktury, która gwarantuje taki rodzaj egzystencji” – dodaje.

Halloween – od maratonów grozy po recycling dziadów

Obok „Czarnych Marszów” okazją do promocji treści antyreligijnych (choćby pośrednio) stało się, jak już wspomniano, Halloween. Na uwagę zasługuje dokonywana w okolicy owego „święta” promocja najróżniejszych form niekatolickiego spędzania tego dnia: od maratonów horrorów, aż po „oryginalne” interpretacje mickiewiczowskich „Dziadów”.

W tym kontekście warto wspomnieć o wywiadzie z Łukaszem Maurycym Stanaszkiem „Smutne Słowiańskie Wampiry” (Gazeta Wyborcza nr 255, wydanie z dnia 31/10/2016 Kultura, str. 11). Rozmowa służy, jak się wydaje, zakorzenieniu Halloween w polskiej kulturze. Rozmówca Emilii Dłużewskiej twierdzi, że niekoniecznie uzasadnione jest twierdzenie o obcym rodowodzie wampirów. Wszak „równie dobrze można powiedzieć, że jesteśmy matecznikiem wampiryzmu. Samo słowo wampir jest słowiańskie, później przeszło do innych języków”. Dalej rozmówca „Gazety Wyborczej” przyznaje jednak, że obchody Halloween wywodzą się z tradycji celtyckiej.

Pojawia się również próba powiązania wampiryzmu z chrześcijaństwem. Zdaniem rozmówcy „GW” przyjęcie chrystianizmu nie tylko nie osłabiło wiary w wampiry, ale mogło ją wręcz wzmocnić. „W X czy XI w. lud słuchał liturgii, które były bardzo uproszczone. To, co ludzie słyszeli, dopasowywali do systemu wartości, w którym funkcjonowali od wieków: pogańskich bożków, szeptuch, całej tej sfery duchowej. Kiedy taki chłop słyszał, że ciało Chrystusa przybili do krzyża, a grób zawalili kamieniem, by nie zmartwychwstał, to pasowało to do opowieści o wampirach. Podobnie jak picie krwi i zjadanie ciała na ołtarzu. To samo robiły przecież strzygi” – mówi.

Co ciekawe, na ołtarzu promocji wampiryzmu, rozmówca „Gazety Wyborczej” wydaje się w pewnym stopniu składać nawet „postępowe” przekonanie o pozytywnej roli reformacji i oświecenia. Zgodnie z jego narracją, u Germanów reformacja doprowadziła do rządów „szkiełka i oka”, podczas gdy Słowianie zachowali dłużej swą „bujną wyobraźnię” i pierwiastek magiczny.

Na uwagę zwraca także inny artykuł oswajający czytelnika z szeroko rozumianym okultyzmem. Chodzi o tekst pod tytułem „Recykling Dziadów Słowiańskich” autorstwa Agaty Saraczyńskiej (Co Jest Grane 24 Wrocław nr 253, wydanie z dnia 28/10/2016 SCENA, str. 18). „Mickiewicz, przywracając słowiańskim dziadom wymiar rytualnego seansu wywoływania duchów, nawiązania z nimi dialogu i odesłania ich z powrotem w zaświaty, komentował współczesność” – pisze autorka.

„Dziady” do celów ideologicznych zostają wykorzystane również w wywiadzie Moniki Żmijewskiej z Piotrem Tomaszukiem (Strony Lokalne Białystok nr 253, wydanie z dnia 28/10/2016 Gazeta Białystok, str. 7). Tomaszuk, szef Teatru Wierszalin, promuje w wywiadzie spektakl „Dziady-noc pierwsza”:

„IV część Dziadów to tak naprawdę bardzo antykościelny tekst. Głównym oskarżonym jest Ksiądz, postać, na którą jak dotąd w ogóle nie zwracaliśmy uwagi. Dlatego też dzieło Mickiewicza jest bardzo współczesne i nowoczesne. Nie tylko pod względem teatralnym, ale też dlatego, że atakuje hierarchię, Kościół, interesujący się dobrami, wyłamujący skrzydła” – przekonuje Piotr Tomaszuk.

„Kultura” zła

Znaczna część znajdujących się w „Gazecie Wyborczej” treści antyreligijnych wiąże się z promocją rozmaitych wydarzeń „kulturalnych”, szczególnie (choć nie tylko) muzycznych. Pokazuje to rolę, jaką Rewolucja przywiązuje do tej sfery życia. W tym miejscu należy zaznaczyć, że na „czarną listę” wpisywano nie tylko teksty przedstawiające jawnie pozytywną opinię dziennikarzy czy ich rozmówców o danym antychrześcijańskim muzyku. Wpisywano na nią bowiem również teksty informujące o występie tego typu twórcy.

Metoda ta może się wydawać kontrowersyjna, jednak przyjęto założenie, że informacja o koncercie, bez negatywnego komentarza (dotyczącego walorów bądź to moralnych, bądź artystycznych) stanowi zachętę do udania się na to wydarzenie. Gazeta nie ma wszak obowiązku publikowania informacji o wszelkich imprezach kulturalnych. Jeśli decyduje się to uczynić, to dokonuje tego w jakimś celu. Decyzja o wpisaniu na „czarną listę” była uzasadniona tym bardziej, gdy treść recenzji czy opisu zachęcała do udziału w kolejnej odsłonie wydarzenia.

W muzyce promocja treści antychrześcijańskich przez „Gazetę Wyborczą” oznaczała zazwyczaj promocję zespołów metalowych o antychrześcijańskim nastawieniu. Nie zabrakło też przedstawiania w pozytywnym świetle antychrześcijańskich filmów. W tym kontekście należy wspomnieć o filmie „Zupełnie nowy testament” (autorstwa „RA-DLO” opublikowanym w: Strony Lokalne Radom nr 2, wydanie z dnia 04/01/2016 Gazeta Radom, str. 2). Film ma charakter bluźnierczy, wymierzony bezpośrednio przeciw Stwórcy. Zauważa to sama „Gazeta”. Wprawdzie twierdzi, że „w tym obrazie sentymentalizm jest wzięty w cudzysłów, przełamany żartem. Nie jest to jednak śmiech racjonalisty, który kpi z naiwnych wyobrażeń Boga”. Jednocześnie jednak autor krótkiego tekstu zauważa, że „w filmie Jaco Van Dormaela Bóg jest tyranem, który z nudów nęka ludzi. Na szczęście ma też córkę”. Trudno spotkać się z jego krytyką. Przeciwnie, czytelnik zostaje zachęcony do obejrzenia bluźnierczego seansu: „plakat krzyczy: Piekielnie śmieszna komedia. Ale to czarne kino. Znakomite”.

Jeśli zaś chodzi o książki, to należałoby wspomnieć głównie o promocji publikacji o Harrym Potterze. Październikowa premiera książki „Harry Potter i przeklęte dziecko” spotkała się z kilkoma wzmiankami w „Gazecie Wyborczej”.

Na przykład Mileda Rachid Chehab w tekście „Harry Potter i ocean pieniędzy” (Gazeta Wyborcza nr 247, wydanie z dnia 21/10/2016 Kultura, str. 18) opiewa autorkę przesyconej magią powieści jako „uosobienie kopciuszka, który z samotnej matki ledwo wiążącej koniec z końcem i piszącej swe opus magnum przy stolikach sieciowych kawiarni zmienił się w jedną z najbardziej wpływowych kobiet na ziemi. A do tego Rowling wciąż osobiście dba o produkt, nie pozwalając, by wykorzystywano go do promocji niezdrowych fast foodów, i utrzymując bliskie relacje z czytelnikami”. W „dbaniu o produkt” pomagają jej także (choćby nieświadomie) artykuły, takie jak ten opublikowany w „Gazecie Wyborczej”.

W innym przypadku promocja „Harry Pottera” jest bardziej subtelna i stonowana. Zawiera się w jednym, umieszczonym na końcu zdaniu. „Brytyjka, która napisała już drugi scenariusz do filmowej trylogii, zapewnia, że fani świata czarodziejów nie będą narzekać na nudę” – czytamy w tekście podpisanym „SJ” (metrocafe.pl – kraj nr 3286, wydanie z dnia 07/07/2016 Metro, str. 3).

W kolejnym artykule autora podpisanego PCM promocja Harry Pottera przybiera z kolei formę promocji autorki poprzez przedstawianie jej jako osoby światłej, wolnej od rasistowskich przesądów („Harry Potter się zestarzał” metrocafe.pl – kraj nr 3261, wydanie z dnia 02/06/2016 Metro, str. 8). Jak podaje „GW”, gdy spotkała się ona z zarzutami odnośnie czarnego koloru skóry jednej z pozytywnych, przedstawionych w ekranizacji jej książki bohaterek „niemal natychmiast zareagowała”. Rowling podkreśliła, że „jedyny opis Hermiony w książce to brązowe oczy, kręcone włosy i bystrość”. „Nigdy nie napisałam, że miała białą skórę”. Dodała też, że jest zachwycona wyborem aktorki. Zdanie to podzieliła Emma Watson – odtwórczyni roli Hermiony w filmie. Napisała, że nie może doczekać się, żeby zobaczyć Nomę Dumezweni w sztuce.

Gusła tak – Kościół nie

Promocja Halloween, książek o magii i innego typu przejawów ucieczki przed rozumem przez „Gazetę Wyborczą” to bardzo interesujące zjawisko. Wszak linia tego tytułu wiąże się raczej z oświeceniowym paradygmatem. Tymczasem przekonanie to w świetle analizy rocznika 2016 tego tytułu należy uznać za błędne. „Gazeta” promuje bowiem nie tyle, a z pewnością nie tylko, ideał racjonalizmu, religijnego sceptycyzmu (względnie wiary oczyszczonej z „fundamentalizmu” i „zabobonów”). W pozytywnym świetle przedstawia bowiem niemal wszystko, co w jakikolwiek sposób sprzeciwia się tradycyjnie rozumianej wierze katolickiej (łączonej z równie znienawidzoną, po endecku rozumianą polskością). Dlatego też zgodne z linią pisma okazuje się promowanie zarówno wojującego „racjonalizmu”, katolickiego progresizmu, jak i okultyzmu, neopogaństwa, satanizmu, magii czy innych zabobonów. Stąd też nie należy się dziwić, że w „Gazecie Wyborczej” dochodzi do promocji odległych od ideałów oświeceniowych praktyk okultystycznych związanych z obchodzeniem „Halloween” czy pełnych magii książek o Harrym Potterze.

Należy do tego dodać promocję innych zabobonów. Jednym z jego przejawów jest tekst „Kto cię wyleczy, jeśli nie szeptucha” (Gazeta Wyborcza nr 224, wydanie z dnia 24/09/2016 Magazyn – Życie i styl, str. 36), promujący zabobonne metody rozwiązywania problemów duchowych i zdrowotnych. „Socjolożka” Urszula Szczepankowska w rozmowie z Aleksandrem Dobrzyńskim mówi: „jako socjolożka staram się, stosując odpowiednio dobrane metody naukowe, badać zjawiska społeczne i wyciągać wnioski, tak żeby poszerzać granice wiedzy naukowej. Ale przyznam się, że noszę czerwoną bransoletkę. W zeszłym roku mi się rozerwała. Tydzień później zaczęłam poważnie chorować. Pierwsze, co zrobiłam po powrocie do Warszawy, to kazałam sobie zawiązać czerwoną nitkę na nadgarstku. I choroba minęła”.

Urszula Szczepankowska w swoich badaniach zajmuje się kwestią uzdrowień dokonywanych przez szeptunki (szeptuchy). To zazwyczaj stare, prawosławne kobiety. Nie przeszkadza im to w łamaniu zakazów Cerkwi dotyczących praktykowania magii. Jak zauważa rozmówczyni „Wyborczej” „stanowisko Kościoła i Cerkwi jest w kwestii uzdrawiania jasne: całkowity zakaz! Szeptunki jednak uważają, że ich zdolność uzdrawiania to dar od Boga. Ludowa legenda głosi, że gdy Chrystus zaczął nauczać doktorów w świątyni, przekazał im tajemną umiejętność leczenia oraz teksty magicznych formuł”.

Nie przeszkadza to „socjolożce” chwalić szeptunek. Jej zdaniem to „osoby niezwykle pobożne, odznaczające się empatią, spokojem, o zdolności łatwego przebaczania innym”. Nie ukrywa ona także swojej pewności odnośnie skuteczności ich działania. Jak mówi o szeptuchach „no i najważniejsze – mają dar, który wykorzystują w leczeniu i pomocy osobom w potrzebie”.

Odkąd 8 maja 1989 roku „Gazeta Wyborcza” ukazała się po raz pierwszy, tytuł ten przeszedł daleką drogę. Zmienił się zarówno język (ze stonowanego stając się wulgarnym), jak i forma walki z tradycyjnym katolicyzmem i polskością. Obecnie „Gazeta” nie powstrzymuje się już przed promocją treści otwarcie bluźnierczych i antykatolickich. Najwyższy czas, by Polacy otworzyli oczy i rozpoczęli całkowity bojkot tego tytułu.

Marcin Jendrzejczak

https://www.pch24.pl/nienawisc-do-kosci ... 641,i.html

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty:17740
Rejestracja:31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja:Polska

Post autor: Coltrane » 16 lutego 2018, 08:44

Gadowski: Michnik sposobi się by oskarżać Polaków o wypędzenie Żydów w marcu

Obrazek

Publicysta Witold Gadowski w swoim komentarzu wideo odniósł się do zbliżającej się 50. rocznicy wydalenia Żydów z Polski. – Michnik już sposobi się do tego, żeby nas zacząć oskarżać, że to my - jako Polacy - wypędziliśmy stąd Żydów w ’68 – mówi.

– Nadchodzą dla nas trudne czasy - 50. rocznica wydarzeń marcowych. Niektóre środowiska nadadzą temu taki patos koturn i zrobią wokół tego taką hucpę, że nie będziemy poznawać Polski – mówi publicysta. Gadowski w komentarzu wideo na portalu interia.pl przypomina, że za wydalenie Żydów w 1968 roku odpowiada aparat komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Przywołuje w tym miejscu także słowa Leszka Moczulskiego, który skrót PZPR rozwijał jako „Płatni zdrajcy, pachołki Rosji”.

Gadowski w swojej wypowiedzi nawiązał do sprawy nowelizacji ustawy o IPN i konfliktu polsko-izraelskiego, który obserwowaliśmy w ostatnim czasie. – Uważam, że dobrze, że wybuchła ta afera, spowodowana przez kampanię wyborczą w Izraelu. Niektóre środowiska żydowskie objawiły absolutny brak empatii i subtelności w stosunku do Polaków pokazując, że uważają nas za ludzi gorszego sortu – powiedział Witold Gadowski. Podkreślił, że dzięki temu może odżyć dyskusja nad wznowieniem ekshumacji w Jedwabnem.

– Jestem przekonany, że przeprowadzenie drobiazgowych badań historycznych i kryminologicznych podczas ekshumacji w Jedwabnem sprawi, że będziemy znać prawdziwą przyczynę śmierci tych ludzi – podkreśla publicysta. Dodaje, że wówczas szkalujące Polaków tezy Jana Tomasza Grossa nie będą nic warte.

Gadowski przypomina również publiczne przeprosiny prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który w imieniu wszystkich Polaków przepraszał za zbrodnię w Jedwabnem. Zdaniem Gadowskiego, ekshumacja rozwiałaby wszelkie wątpliwości, a opinia jako Polakach-mordercach, zostałaby ostatecznie obalona i unieważniona.

Źródło: interia.pl

WMa

https://www.pch24.pl/gadowski--michnik- ... 299,i.html

ODPOWIEDZ