Jerzy Owsiak

Polityka, gospodarka, ekonomia...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 7 stycznia 2013, 09:25

Sprzęt dla szpitali powinno finansować państwo a nie WOŚP

Jeśli państwo stać na taką rozrzutność, to powinno je także stać na niezbędny sprzęt dla szpitali. Tak jednak nie jest. W praktyce gros budżetowych pieniędzy przeżerają nieroby na urzędniczych, ciepłych stołkach, zaś służba zdrowia jest w stanie zapaści. Już teraz (styczeń 2011) zapisy do lekarzy specjalistów są na wrzesień lub październik. Fakty są takie, że większość środków NFZ przeżera administracja.
Pamiętam, jak pan o pseudonimie Skiba pisał w swoim felietonie, że, cyt: „firma mojego kumpla nie dostała pozwolenia na działalność, bo sanepid stwierdził, że sracz nie ma przedsionka. (…) i Polska będzie właśnie takim przedsionkiem sracza!”. Dziś podmioty gospodarcze muszą uzyskać szereg zezwoleń, koncesji itp. Jest ich w Polsce ponad 700. I właśnie po to, dla tej biurokratycznej machiny od 2006 roku stworzono około 100.000 miejsc pracy w administracji.
Wracając do meritum: przy tak wielkich obciążeniach podatkowych obywatel ma prawo wymagać od państwa, by należycie dysponowało pieniędzmi, w tym kupowało sprzęt medyczny dla szpitali. Organizacje charytatywne nie powinny tego robić, bo właścicielem szpitali jest państwo (zaś wkrótce szpitale zostaną sprywatyzowane, to pewne). Czy znacie choć jedną organizację charytatywną, która robi zrzutki na autostrady bądź zdezelowane PKP? No właśnie.. Nawiązując do PKP: w lokomotywowni w jednym z dużych miast stoi kilkanaście (sic!) nowiutkich składów (daje to kilkadziesiąt wagonów), przystosowanych do prędkości 200 km / h. Jednak składy te nie są użytkowane przez PKP i od kilku lat stoją na bocznicach w lokomotywowni i niszczeją, zaś po torach jeździ zdezelowany złom na kółkach. Polska…

Posted by Jarek Kefir w dniu 4 Styczeń 2012

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 8 stycznia 2013, 00:21

Źródło: http://toczytaelita.nowyekran.pl/post/8 ... w-punktach
Za: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/20 ... -punktach/

Młodzieży zbierającej do puszek WOŚP można w prosty sposób wyjaśnić naszą odmowną decyzję. Zamiast dyskutować, wręczać krótki wypunktowany spis argumentów. Wystarczy wydrukować sobie mały zapasik i ruszyć w miasto. Proponuję coś w tym rodzaju:

DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI PIENIĘDZY

Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do „chorych” czyli niedofinansowanych instytucji publicznych, jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób (Caritas = miłosierdzie można okazywać osobom, a nie instytucjom)

WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz.

Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp.

Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel.

Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?

Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego nalokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem „róbta co chceta”, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa narkotyków i alkoholu. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą „wioskę”). Jak wygląda ta impreza można zobaczyć wpisując w YT: Przystanek Woodstock (thanks to http://www.ojciec-dyrektor.de)

Koszty obsługi WOŚP są bardzo wysokie. Część Owsiak pokrywa z zebranych pieniędzy poważnie uszczuplając kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu. Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.) To wszystko są pieniądze z naszych podatków.

Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt.

WOŚP nie jest apolityczna. Przy okazji tej imprezy promują się politycy (szczególnie jednej opcji).

Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób.

Owsiak otwarcie promuje eutanazję „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach” – to jego wypowiedź dla „Dziennika”.

Mit o Świętym Owsiaku

Mówi się, że święty to taki człowiek, który robi coś bezinteresownie. Może dlatego rzadko mówi się o księżach, że są świętymi przecież robią coś interesownie. Ksiądz zbiera tacę. Ksiądz ma cennik w kancelarii, chociaż z takowym się nie spotkałem. Ksiądz przyjmuje na Mszę św., a przecież powinien odprawić za darmo. Ksiądz jeździ drogim autem a o. Tadeusz Rydzyk mitycznym Mybachem. Od razu rozpocząłem od czepiania się księdza, bo prędzej, czy później i tak to nastąpi. Pewnie nie jeden czytający mógłby przytoczyć kilka przykładów, które albo podała mu Telewizja Polska, albo Gazeta Wyborcza, a które świadczą o rzekomej pazerności duchownego stanu. I chociaż jestem księdzem katolickim, to rozumiem ból tych, którzy doświadczyli nieświętego potraktowania w urzędzie parafialnym czy też w starej, gotyckiej zakrystii. Nie będę bronić. Gdy jednak słyszę o takich sytuacjach pozostaje mi modlitwa za zainteresowanych.

Dlatego, że każde środowisko ma swoje dobre i złe strony, postanowiłem zaglądnąć do sprawozdań finansowych Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dumnie i godnie reprezentowanej przez ohydne-czerwone-serduszko. Pomyślałem, że skoro w stanie duchownym bywają ludzie nieświęci, którzy nie powinni się tu znajdować, to z pewnością w Orkiestrze także dopatrzę się jakichś nieświętości. Skoro upadł dla wielu mit świętego duchowieństwa, to postaram się udowodnić, że Święty Owsiak też nie istnieje.

Rok 2003, bo takie pierwsze zeznanie dochodowe znalazłem na stronie WOŚPu. Cytat: „Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej”. Rok 2004. Cytat: „Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej”. Zaraz, zaraz, coś mi tu nie gra ta Orkiestra! Przecież Status Fundacji jasno mówi w par. 13, ust. 1, pkt b, że jednym z dochodów Fundacji jest działalność gospodarcza. Ba! To tylko z tej działalności rzekomo mają być finansowane, według statutu oczywiście, cele statutowe, zawarte w paragrafie 8. Statutu, a które to z kolei trzeba uogólnić, jako wszystkie formy polegające na ratowaniu zdrowia i życia dzieci. Pomyślałem, że coś jest nie tak. Moje obawy okazały się uzasadnione, gdy zerknąłem do zeznania finansowego za rok 2011. Okazało się, że rzeczywiście WOŚP nie prowadzi działalności gospodarczej. Jedynym podmiotem gospodarczym jest jednoosobowa Firma Złoty Melon sp. z o. o, w pełni finansowana przez WOŚP, o czym można sobie poczytać na stronie Złotego Melona. Firma ta w podtytule ma napisane Agencja Koncertowa, czyli jak można się domyślić i doczytać na stronie firmy – zajmuje się ona organizacją Przystanku Woodstock. Czyli nie dość, że Statut WOŚPu zwalnia tak naprawdę Zarząd Fundacji z obowiązku finansowania swoich celów przez zawężenie przeznaczonych na to środków pochodzących z działalności gospodarczej, to jeszcze paradoksalnie takowej działalności nie prowadzi. I bądź tu Polaku mądry. Pomyślałem, co często mi się zdarza, zwłaszcza, gdy idzie o takie podejrzane instrumenty Gazety Wyborczej, jak Fundacja WOŚP, że powinienem zapytać o sprawę właściciela Firmy Kogucik Złoty Melon sp. z o. o. Jednak nie znalazłem informacji, kto tak naprawdę stanowi prezesostwo tejże firmy, a co za tym idzie – kto rozporządza ponad półtoramilionowym kapitałem pochodzącym z WOŚPu, a przeznaczonym na Złoty Melon. Nie wiem i pewnie się nie dowiem. To jest tylko jedna wątpliwość, bo są także i inne.

Jakie? Na przykład takie. W zeznaniu finansowym za rok 2011 znalazłem dwie sprzeczne informacje. Pierwsza, że ze środków Fundacji zostają wypłacone wynagrodzenia dla członków zarządu (za okres zapewne 1 roku) w wysokości prawie 150 tyś złotych i bez mała 10 tyś złotych premii za jeden etat członka zarządu. Informację o etatach znalazłem we wcześniejszych sprawozdaniach finansowych. Druga to taka, że „Osoby wchodzące w skład organów zarządczych nie pobierają wynagrodzenia z tytułu pełnionych funkcji zarządczych”. Niby te same zeznanie, ale inne. Nie wiem, kto sprawdzał zeznania finansowe za rok 2011 i dodatkowe zeznania za ten sam okres, ale ktoś po prostu przeoczył jakieś 160 tyś zł. Ale co to dla Owsiaka? Jakieś 20 minut wydzierania gardła na antenie Dwójki.

Dlaczego także w Statucie WOŚPu jest informacja, że Fundacja będzie podejmować różne działania mające na celu zapobieganie szerzeniu się i ograniczanie zjawisk patologii społecznych, w tym w szczególności narkomanii, alkoholizmu i przemocy (por. par. 9, ust. 1, pkt 7 Statutu WOŚP), a jednocześnie zarząd nie reaguje na ten alkoholizmu i narkomanię oraz przemoc, której jesteśmy świadkami na Przystanku Woodstock?

Tak myślę, że za dużo tu niejasności, żebym popierał te dziwną akcję, która od 21 lat otoczyła immunitetem świętości Jurka Owsiaka, którego nie wolno mi ruszać. A niby dlaczego nie wolno mi tej świętości poddać pod krytykę? Skoro po dwudziestu wiekach istnienia chrześcijaństwa ktoś może publicznie znieważać Krzyż i Chrystusa na nim wiszącego, to zanim mur świętości Owsiaka stanie się tak wielki, że żadna trąba jerychońska go nie zburzy, ja przyglądnę się jego fundamentom. Nie tędy droga. Skoro z pieniędzy WOŚPu organizuje najbardziej demoralizującą imprezę w Europie (jak czytamy na stronach Złotego Melona), to ja mam prawo upomnieć się o tą młodzież, która na Przystanku Woodstock upija się hektolitrami alkoholu i odurza kilogramami narkotyków. Nie zgadzam się na to. Podejmę więc wszystkie możliwe środki, żeby tę sprawę poruszyć.

Pozdrawiam. Niech boli i zmusza do myślenia

ks. Maciej Sroczyński
http://www.bibula.com

http://www.youtube.com/user/TheAspartam ... ature=mhee
http://www.youtube.com/user/PodziemieDe ... ture=watch

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 8 stycznia 2013, 10:44

Eutanazja nie jest żadnym rozwiązaniem

Deklaracja Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Krajowego Duszpasterstwa Chorych

w związku z wypowiedzią p. Jerzego Owsiaka na temat eutanazji

Od 1993 r. pod przewodnictwem Jerzego Owsiaka – w Polsce i wśród Polaków za granicą – organizowana jest inicjatywa charytatywna pod nazwą „Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Społeczeństwu jest przekazywana informacja o sposobie wykorzystania środków zgromadzonych w czasie każdorazowej zbiórki i o adresatach, którzy otrzymają pomoc w ramach tej inicjatywy. W bieżącym roku zebrane pieniądze mają zostać wykorzystane na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Podczas jednego z wywiadów, których udzielił Jerzy Owsiak w związku ze zbliżającym się 21. Finałem WOŚP, poruszył on m.in. kwestię eutanazji. Powiedział, że dopuszcza on tę praktykę, gdyż jego zdaniem stanowi ona „pomoc starszym w cierpieniach”.

Wypowiedź ta była szeroko komentowana w mediach. Do wycofania się z tej wypowiedzi wezwali Jerzego Owsiaka polscy parlamentarzyści reprezentujący różne środowiska polityczne. W reakcji na ich list otwarty Prezes Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podkreślił, że pogląd na temat eutanazji wyrażony w wywiadzie jest jego prywatną opinią i nie należy go przypisywać Fundacji ani kojarzyć z organizowaną przez Fundację akcją charytatywną. Dodał ponadto, że jego stanowisko w tej kwestii nie ma charakteru definitywnego, gdyż w myśleniu o eutanazji przeżywa on „dylematy, rozterki i wątpliwości”.

Z satysfakcją przyjmujemy deklarację Jerzego Owsiaka, iż życie ludzkie zarówno dla niego, jak i dla reprezentowanej przez niego fundacji „jest wartością najwyższą” i „celem działań”. Pragniemy jednak zauważyć, że Jerzy Owsiak dla wielu osób – szczególnie dla ludzi młodych – stanowi ważny autorytet, a jego poglądy – również osobiste – mają przez to znaczną siłę oddziaływania. W związku z tym pragniemy przypomnieć stanowisko Kościoła katolickiego w kwestii eutanazji.

Eutanazja bezpośrednia, czyli „działanie lub zaniechanie działania, które samo w sobie lub w zamierzeniu zadaje śmierć, by zlikwidować ból” (Katechizm Kościoła Katolickiego, n. 2277), stanowi zabójstwo i dlatego – niezależnie od stojących za nią motywów – jest moralnie niedopuszczalna. W celu ulżenia cierpieniom umierającego można stosować środki przeciwbólowe. Nawet w obliczu nieuchronnej śmierci nie wolno rezygnować ze zwyczajnych zabiegów przysługujących osobie chorej (por. tamże, n. 2279). Nie ma natomiast obowiązku podejmowania wobec umierających „zabiegów medycznych kosztownych, ryzykownych, nadzwyczajnych lub niewspółmiernych do spodziewanych rezultatów” (tamże, n. 2278). Decyzje w tej sprawie zawsze powinny być podejmowane przez pacjenta, a jeśli nie jest on do tego zdolny – przez osoby do tego uprawione.

Życie ludzkie jest zbyt wielką wartością, by lekkomyślnymi wypowiedziami można je było narażać na ryzyko społecznej dewaluacji. Wyrażamy nadzieję, iż poglądy promujące eutanazję nie znajdą posłuchu wśród obywateli naszego kraju. Osoby starsze i chore, dotknięte nierzadko wielkim cierpieniem, oczekują ze strony swoich rodzin i całego społeczeństwa autentycznej troski i konkretnej pomocy. Eutanazja nie jest tu żadnym rozwiązaniem.

Ks. bp Stefan Regmunt
Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia

Ks. Stanisław Warzeszak
Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... aniem.html

Tadeusz

Post autor: Tadeusz » 8 stycznia 2013, 14:24

Jerzy Owsiak wycofał się ze słów popierających eutanazję, lepiej późno niż wcale, ale Radio Maryja powiedziało dziś w serwisie informacyjnym o 14.00 tylko o jego pierwszej wypowiedzi. Rzetelnie było powiedzieć też o wycofaniu się (informacja znana od 3 dni), bo inaczej nie jest to cała prawda. A chcielibyśmy aby nasze media chrześcijańskie przekazywały całą prawdę i w tym różniły się do mediów polskojęzycznych i postkomunistycznych.

http://www.fronda.pl/a/owsiak-zmienil-z ... 25129.html

Odnośnie pana Jerzego Owsiaka, to szkoda, że zabrakło mu odwagi do przyznania się do błędu, zamiast zrzucać winę na "niezrozumienie jego wypowiedzi".

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 8 stycznia 2013, 15:00

Tadeusz pisze:Jerzy Owsiak wycofał się ze słów popierających eutanazję, lepiej późno niż wcale,
Wycofał się bo zobaczył reakcję Polaków po tym co powiedział. Niemniej wiemy już, jakie Owsiak ma zdanie na temat eutanazji, i to już pozostanie w świadomości Polaków. Gdyby nie reakcja i protesty, to z całą pewnością połowa uzbieranych pieniędzy poszłaby na aparaturę do eutanazji.

To że RM akurat nie nie poinformowała o fakcie wycofania się ze słów popierających eutanazję - to zwykłe czepianie się. A skąd wiesz, że Owsiak na pewno tak myśli jak mówi ? Są ludzie którzy mówią co innego, a co innego myślą. I jeszcze zobaczymy co wymyśli guru młodzieży. RM nie miało obowiązku infomowania o fakcie zmiany stanowiska. To że wycofał się z tych słów, nie oznacza jeszcze że wycofał się z zamysłu dot. przeznaczenia uzbieranych pieniędzy.

Również nie wiesz na pewno, czy w jakiejś audycji ktoś o tym nie wspomniał. Słuchasz RM przez okrąglutki dzień od rana do późnej nocy ?

No i nas interesują głównie fakty dot. działalności WOŚP, a nie : co powiedziało, a czego nie powiedziało RM. Strasznie czepialscy są przeciwnicy RM. Szkoda że nie czepiają się z taką samą gorliwością Tusków, Komnorowskich, Owsiaków.

Awatar użytkownika
KASIA

Post autor: KASIA » 8 stycznia 2013, 15:29

DATKI Z WOŚP NA DEMORALIZACJĘ POLSKIEJ MŁODZIEŻY !

Impreza w takiej skali wymaga ogromnych nakładów finansowych i zaangażowania wielu ludzi z J. Owsiakiem na czele, który jest głównym organizatorem ,, PRZYSTANKÓW WOODSTOCK.” Wśród wielu sponsorów, udziałowców demoralizacji i szerzenia bezbożnej ideologii jest o ironio: ,,WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY”, na którą większość katolików daje datki, pod pozorem szlachetnego celu, jakim jest pomoc szpitalom w postaci wyposażenia w sprzęt medyczny. Niestety część pieniędzy przeznaczona jest na demoralizację polskiej młodzieży i służy do organizowania WOODSTOCKÓW. Oczywiście większość ludzi w tym katolików nie widzi w tym nic złego, tłumacząc sobie i innym, że dzięki akcji Owsiaka zostaje uratowanych wiele dzieci, w szpitalach przybędzie sprzętu, strzykawek itp..

TYLKO NIE WIDZI, MOŻE NIE CHCE WIDZIEĆ I WIEDZIEĆ ŻE SZATAN DZIAŁA POD POZOREM DOBRA. Dlatego tak wielu ,,pseudo katolików”, katolików ,,ale..” i wszelkiej maści pozorantów postępuje w myśl zasady: ,,Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek” A TO JEST ABSOLUTNIE SPRZECZNE Z WIARĄ KATOLICKĄ, NAUCZANIEM KOŚCIOŁA I JEST PRZECIWNE PANU BOGU - JEST GRZECHEM !

ROZLICZENIE FINANSOWE WOŚP

,,dobroczyńcy” - demoralizatora J. Owsiaka i CARITAS

Kilka liczb, które pomogą uzmysłowić niektórym na czym polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania za 2009 rok - zbiórka..... 54.506.270,77 zł.

Z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono........................28.993.580,43 zł.

Czyli niecałe 54% a gdzie jest reszta? Fundacja wykazuje dochód w wysokości 14.100.823,66 zł i oczywiście ZNACZNA część środków pójdzie na zorganizowanie przystanku demoralizacji-Przystanku Woodstock

wszystko dostępne jest na oficjalnej stroniehttp://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf WOŚP i można porównać.

NATOMIAST CARITAS W 2009 ROKU ZEBRAŁ OGÓŁEM …441.581.695,94 zł

A wydał na pomoc ....... 435.799.984,43 zł. czyli prawie 99% wpływów.

Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP

Tego chyba nie trzeba tłumaczyć i komentować, a każdy o zdrowych zmysłach sam potrafi wybrać kogo należy wspierać!

(więcej o ,,dobroczyńcy" Owsiaku i jego orkiestrze w załącznikach)

29 grudnia 2012 roku Jerzy Owsiak udzielił wywiadu portalowi dziennik.pl."eutanazja to pomoc starszym w cierpieniach.

Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to, tak rozumiem - eutanazja, to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach "- powiedział wówczas szef WOŚP. (zabić babcię, uspić dziadka a zostanie wolna chatka.- to je to)

Grupa polityków żąda od Jerzego Owsiaka odwołania jego słów o eutanazji.

WOŚP-2013

WOŚP-Zbiera dla ludzi starych,

A na co? Ju, Jurek puścił trochę pary.

Ano na ,,pomoc i leczenie”,

Przez zabicie, lub uśpienie!

W jaki sposób? Nieważne mój Boże,

Owsiak, każdej babci i dziadkowi pomoże.

Zakończyć żywot, ze śmiercią się zbratać,

Wszak eutanazja - jest wyjściem dla świata

Miliony nienarodzonych, zabija się z powodzeniem,

Czas wykończyć i starych, bo są utrapieniem.

Dla państwa, fiskusa i ministerstwa skarbu,

Po co mają się męczyć - pozbędziemy się garbu!

Wszak kryzys gospodarczy jest na całym świecie,

A poważną przyczyną, jest to stare śmiecie.

Które się usunie przy orkiestry dźwiękach,

Jurek Owsiak dla państwa - pomoc i wyręka!

Ja, jako już stary, posunięty w latkach,

Proponuję, by uśpić Owsiaka - bezbożnika i gagatka!

I wszystkich po kolei, z orkiestrą na czele,

Bo są zgubą dla duszy - spalić chwasty, szatańskie ziele!

Które wbrew Panu Bogu i Bożym zasadom,

Pod pozorem dobra, rozwija się ze swadą.

Z pomocą bezbożnych rządów, mediów i pseudokatolików,

Których w katolickiej Polsce jest większość - bez liku!

Przykro pisać i mówić, lecz taka jest prawda,

Z roku na rok jest gorzej, profanacje i pogarda.

Dla Boga, Krzyża, Rodziny, Wiary i Kościoła,

Zło ośmielone brakiem sprzeciwu - o prawa już woła.

Do wszelkich dewiacji, życia w grzechu bez zasad i Boga,

Ku przepaści i zatraceniu prowadzi ta droga!

Lecz w końcu dobro zwycięży, bo Bóg nie pozwoli,

Ześle kary i uwolni ludzkość - od zła i od szatana wyzwoli.

Który bardzo się rozpanoszył i rozwinął skrzydła,

Jego bezczelność i swawola, Panu Bogu już zbrzydła.

I skończy się niestety Boska nierychliwość,

A zapanuje dobro i Boża sprawiedliwość

Panie Boże, wybacz nam Polakom, naszych grzechów bród,

Nie karz nas srogo, lecz ześlij - opamiętania cud.

Byśmy zawrócili ze złej drogi Miłosierny Boże,

Prosimy Cię z wiarą i w wielkiej pokorze,

RATUJ POLSKĘ I NARÓD - RATUJ DOBRY BOŻE!

Jerzy Poleszczuk

PRZEŚLIJ DALEJ - ŻEBY ,,DOBROCZYŃCY" TO PRZECZYTALI!
Dzisiaj 13

Tadeusz

Post autor: Tadeusz » 8 stycznia 2013, 16:21

Coltrane pisze:To że RM akurat nie nie poinformowała o fakcie wycofania się ze słów popierających eutanazję - to zwykłe czepianie się.
Piszę o serwisie informacyjnym o 14.00 (bierzemy poważnie wypowiedź o "eutanazji, jako pomocy" to bierzmy na równie poważnie wypowiedź późniejszą, że "jest przeciw eutanazji"), wymagajmy od siebie więcej właśnie dlatego, że jesteśmy chrześcijanami. Wymagajmy więcej od siebie, nawet jakby inni nie wymagali od Nas.

"Czepiam" się równo i pana Jerzego Owsiaka za co najmniej niestosowność jego wypowiedzi o eutanazji, na podstawie której następnego dnia laiccy fundamentaliści z Ruchu Palikota złożyli wniosek o wprowadzenie jej do polskiego prawa.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 8 stycznia 2013, 16:23

KASIA pisze:ROZLICZENIE FINANSOWE WOŚP

,,dobroczyńcy” - demoralizatora J. Owsiaka i CARITAS

Kilka liczb, które pomogą uzmysłowić niektórym na czym polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania za 2009 rok - zbiórka..... 54.506.270,77 zł.

Z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono........................28.993.580,43 zł.

Czyli niecałe 54%
a gdzie jest reszta? Fundacja wykazuje dochód w wysokości 14.100.823,66 zł i oczywiście ZNACZNA część środków pójdzie na zorganizowanie przystanku demoralizacji-Przystanku Woodstock

wszystko dostępne jest na oficjalnej stroniehttp://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf WOŚP i można porównać.

NATOMIAST CARITAS W 2009 ROKU ZEBRAŁ OGÓŁEM …441.581.695,94 zł

A wydał na pomoc ....... 435.799.984,43 zł. czyli prawie 99% wpływów.

Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP

Tego chyba nie trzeba tłumaczyć i komentować, a każdy o zdrowych zmysłach sam potrafi wybrać kogo należy wspierać!
Naiwnych wciąż nie brakuje, i dają temu oszustowi pieniądze bez zmrużenia oka.
I co najśmieszniejsze, to to że ci naiwniacy mają czelność krytykować Caritas, a o Owsiaku nie pozwolą złego słowa powiedzieć.

Masakra.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 8 stycznia 2013, 16:39

Tadeusz pisze:Jerzy Owsiak wycofał się ze słów popierających eutanazję...

http://www.fronda.pl/a/owsiak-zmienil-z ... 25129.html
Owsiak zmienił zdanie. Już nie jest za eutanazją, a tylko pyta

Kilka dni ostrej krytyki Jerzego Owsiaka wystarczyło, żeby zwolennik eutanazji zmienił zdanie. Szkoda tylko, że starczyło mu odwagi, żeby jasno przyznać się do błędu, a zamiast tego opowiada, że go nie zrozumiano.

- Nie jestem za eutanazją i nigdy nie byłem. Mówię o dylematach człowieka, który ma odwagę przyznać się do tego, że gdy ogląda cierpienie, to pyta o jego sens. Dyskusja i wymiana poglądów jest ważna - powiedział w TVN24. Jak dodał, 21 lat grania WOŚP dowodzi tego, że życie jest dla fundacji bardzo ważne. - Walczymy do upadłego, by je podtrzymać – powiedział.

Niestety przynajmniej pierwsze zdanie nie jest do końca zgodne z rzeczywistością. W odniesieniu do pierwszego trudno uznać za pytanie następujące zdanie: „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach”. Nie ma w nim znaku zapytania, a zdanie jest oznajmujące. Ale w sumie najważniejsze, że Owsiak się wycofał. Szkoda tylko, że jego wypowiedź doprowadziła do zgłoszenia przez Palikota ustawy o zabijaniu.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 9 stycznia 2013, 13:32

Na czym polega oszustwo Owsiaka

Wiele już razy pisałem (m.in. tutaj), dlaczego nie podoba mi się przedsięwzięcie Jerzego Owsiaka. Część z tych powodów oględnie przedstawił dzisiaj na swoim blogu Krzysiek Leski. Ja tak oględny nie jestem i sądzę, że należy przypominać, jakiej manipulacji dokonał w ciągu wielu już lat funkcjonowania WOŚP Owsiak oraz środowisko, które najbardziej go wspiera.
W przypadku Owsiaka mamy do czynienia z często stosowaną metodą tworzenia iluzji pozapolityczności osoby i przedsięwzięcia, które pozapolityczne wcale nie są. Owsiak nie jest osobą „pozaideologiczną”, stojącą w jakiś sposób poza sporem politycznym. Przeciwnie – jest osobą o bardzo wyrazistych poglądach, które uzewnętrzniają się od czasu do czasu w postaci zapowiedzi „dawania z baśki” tym, którzy ośmielają się badać życiorys Wałęsy, w wypowiedziach na temat Radia Maryja albo w usuwaniu sprzed wejścia na Przystanek Woodstock (podkreślam: z terenu publicznego) wystawy antyaborcyjnej. Jednak dla środowiska, mówiąc ogólnie, „Gazety Wyborczej” jest Owsiak authority of last resort – kimś, po kogo się sięga w nadzwyczajnych sytuacjach. Owsiak jest niezwykle wygodny, ponieważ jego charytatywna działalność pozwala tworzyć wrażenie, iż jest osobą niezaangażowaną politycznie, a więc to, co mówi, mówi niejako z pozycji „pozapolitycznych”. (O stosowaniu tej metody w pierwszym dziesięcioleciu III RP bardzo ciekawie pisał Zdzisław Krasnodębski w eseju „Filozofia III RP, czyli od »antypolityki« do »postpolityczności«” w zbiorze „Rzeczpospolita 1989-2009”, wydanym przez krakowski Ośrodek Myśli Politycznej.) Słuchacze odbierają poglądy Owsiaka nie jako poglądy uczestnika politycznej wojny, ale kogoś spoza nielubianego środowiska polityków, a tym samym nadają im większą wagę. Na tym polega wielkie oszustwo Owsiaka, którego on sam, jak sądzę w pełni świadomie, nie chce wyjaśnić, np. poprzez oficjalne poparcie konkretnej partii politycznej. Wziąwszy to pod uwagę, absolutnie zasadne było umieszczenie w noworocznej szopce przez Marcina Wolskiego m.in. Owsiaka właśnie w loży celebrytów, przyklaskujących oczywiście opcji jedynie słusznej.
WOŚP jest instrumentem utwierdzania tej iluzji. Przy czym trzeba zauważyć, że nastąpiła tu całkowita personalizacja idei: WOŚP to Owsiak, Owsiak to WOŚP. Są i inne organizacje, które posługują się popularnym wizerunkiem swoich twórców (Fundacja Anny Dymnej czy Akogo Ewy Błaszczyk), ale żadna z nich nie jest tak medialnie rozdmuchana, tak kontrowersyjna i żadna nie zmieniła się w sprawnie działający koncern. Tym samym każdy wyskok Owsiaka i każde jego kontrowersyjne stwierdzenie natychmiast może być zbite kontrargumentem: ale on tyle robi dla dzieci.
Czy na pewno? Owsiak zrobił przez te wszystkie lata z WOŚP istny cyrk, którego koszty stają się absurdalne. Godziny telewizyjnych transmisji, przeloty samolotami (tym razem w eskorcie F-16), tysiące ludzi do obsługi koncertów, którzy przecież nie pracują darmo, sprzęt itd. Jaki jest sens ciągnąć imprezę, gdzie co roku trzeba wymyślać nowe fajerwerki, coraz absurdalniejsze i coraz kosztowniejsze, byle zachęcić ludzi do jednorazowego zrywu? Porównanie kosztów i zysków to zwykłe wyliczenie efektywności. Nikt tego dotąd nie zrobił, a w takim wyliczeniu wspominany przez Leskiego Caritas wypadłby pewnie o kilkaset procent lepiej niż WOŚP.
Dlaczego nikt tego nie zrobił? O tym też już swego czasu pisałem: w sprawie WOŚP działa moralny szantaż. Kto krytykuje Owsiakową imprezę, ten widocznie musi nienawidzić małych dzieci, którym Owsiak pomaga. Ten argument jest oczywiście absurdalny, oparty na naciąganym sylogizmie i założeniu, że cel uświęca środki, a przy okazji dowodzący niezdrowego utożsamienia idei z osobą.
W licytacjach WOŚP biorą udział wszystkie liczące się firmy, wydając w ten sposób pieniądze swoich klientów bez pytania ich o pozwolenie, ewentualnie pieniądze państwowe. Nie ma wysokiego urzędnika, który mógłby się wyłamać z obowiązkowego entuzjazmu – w tym cyrku biorą udział i prezydent, i premier. Szantaż moralny odnosi skutek. Kto w entuzjazmie nie bierze udziału, zostaje napiętnowany.
Po raz kolejny warto postawić pytania, które już zadawałem: z jakich to powodów akurat jedna charytatywna impreza, firmowana przez osobę mocno kontrowersyjną, cieszy się bezprecedensowym wsparciem mediów, publicznych i prywatnych? Dlaczego akurat w tym przypadku istnieje niepisany obowiązek entuzjazmowania się i wspierania tej imprezy? Dlaczego F-16, które, jak rozumiem, i tak muszą latać, latają akurat, eskortując Owsiaka, a nie Annę Dymną albo wolontariuszy Caritasu, którzy co roku przed świętami po cichu sprzedają swoje świece?
Medialny i organizacyjny cyrk, jaki towarzyszy WOŚP, dawno już przekroczył granice absurdu i przyzwoitości. Owczy pęd wyłącza myślenie większości ludzi, którzy „dają na Owsiaka”, bo „przecież wszyscy dają”. Wraz z każdą edycją WOŚP uzupełniany jest wizerunkowy kapitał człowieka, który pod pozorami ograniczenia wyłącznie do pracy charytatywnej, przemyca bardzo wyraziste poglądy społeczne i polityczne. Ja tego kapitału podwyższał mu nie będę.

http://lukaszwarzecha.salon24.pl/148967 ... wo-owsiaka

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 9 stycznia 2013, 19:10

Coltrane pisze:Na czym polega oszustwo Owsiaka

Porównanie kosztów i zysków to zwykłe wyliczenie efektywności. Nikt tego dotąd nie zrobił, a w takim wyliczeniu wspominany przez Leskiego Caritas wypadłby pewnie o kilkaset procent lepiej niż WOŚP.
Dlaczego nikt tego nie zrobił? http://lukaszwarzecha.salon24.pl/148967 ... wo-owsiaka
Oczywiście nie wszyscy wszystko wiemy o wzsystkim, dlatego dzielę się z poprzednikiem informacją która pozostala mi w pamięci ( szkoda że nie zachowałem źródła ) ale człowiek nie wszystko stara się archiwizować bo nie wie czy to się kiedyś mu to przyda.
Więc podane zostało jakis czas temu że koszty własne działalności Caritas wynoszą 4%, a WOŚP - coś ponad 30 %.

Zabrakło też w poście przypomnienia sądowego zamykania "ust" Tv Trwam przez Owsiaka za reportaże z Woodstocku - kilka lat temu było o tym przynajmniej w Naszym Dzienniku głośno.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 10 stycznia 2013, 10:10

I jak co roku – o Owsiaku, a on się śmieje z głupich

O dobroczyńcy “Jurku” Owsiaku można w nieskończoność. Można udowadniać, iż wpływy z kwesty zaledwie pokrywają (o ile w ogóle pokrywają) koszty ponoszone przez państwo celem umożliwiania mu działalności, że już nie wspomnimy o darmowej pracy młodocianych i starszych lemingów, no bo to przecież na ochotnika.

Nic to. Grochem o ścianę, bo przecież “Owsiak pomaga dzieciom”… choć tak naprawdę, to pomaga państwo.

Swoją drogą artykuł MatkiKurki to jeden z najlepszych jakie czytaliśmy w temacie Hucpy Świątecznej. To demolka Owsiaka i jego Fundacji. Ale lemingi wiedzą swoje. “Owsiak pomaga przecież dzieciom…”.

Admin
* * *

Owsiak odsyła potrzebujących do tabloidu! Warzecha Ty ciężki frajerze!

Celebryta ofiarności, Jerzy Owsiak, zorganizował konferencję, na której rozliczył się z kolejnego rekordu w dyscyplinie zwanej: „żebractwo”.

Tradycyjnie już WOŚP liczyła zyski ponad dwa miesiące. Podczas konferencji pojawiło się kilka kuriozalnych, jak na działalność charytatywną, informacji, których nie odważył się drążyć żaden z dziennikarzy.

Zacznę od pierwszego kuriozum. Po 20 latach, niektórzy ludzie zaczęli pytać… przepraszam… nie ludzie tylko wilki zaczęły pytać, co „Juras” robi na co dzień, jak już odpocznie po charytatywności od święta? W odpowiedzi Owsiak przyniósł na konferencję plik próśb indywidualnych. W tym efekciarskim i typowym dla Owsiaka zabiegu przepadła, a nawet prysła jak bańka mydlana słynna zasada transparentności – wszyscy wiemy na co zbieramy i każdy grosz idzie na zdefiniowany co roku cel.

Ni z gruszki, ni z pietruszki okazało się, że nie każdy grosz, ale 2 miliony z puli idą na indywidualne nieszczęścia piszących do fundacji biednych ludzi (kwotę z czapki podaje Owsiak). Odkąd pamiętam, a pamięć mam niezłą, Owsiak nigdy nie wspominał o tym, że pieniądze zbierane na konkretne cele, w niemałej kwocie 2 milionów złotych, idą na 400 innych celów. Skąd te 400 celów? Z ust samego Owsiaka, tylu nieszczęśnikom rocznie, według Owsiaka, WOŚP udaje się pomóc. Gdzie możemy zobaczyć konkretne rozliczenie 400 beneficjentów i zweryfikować samą liczbę? Nigdzie! Zatem 2 miliony złotych idzie do 400 indywidualnie potrzebujących ludzi, o których żaden ofiarodawca nie ma bladego pojęcia i chociaż wrzuca na pompę insulinową dla matek w ciąży, jego pieniądze mogły pójść na pampersy dla pani Jadzi, po nieudanej aborcji w Holandii. Bez większych oporów używam przykładów dosadnych, ponieważ jest to dokładna ilustracja tego co robi Owsiak w swoich medialnych spektaklach – gra na emocjach.

Kuriozum drugie. Każde urządzenie się liczy, liczy się też czas, bo życie ludzkie… itd. Tymczasem, nie wiem jak inni, ale ja pierwszy raz słyszę, że kasę jaką zebrali wolontariusze, Owsiak kisi na kontach bankowych i zakupuje urządzenia w tak zwanych „zakupach wiosennych i jesiennych”. Zatem matki w ciąży czekające na pompy insulinowe, od czasu letniej zadymy w środku zimy, muszą poczekać do wiosny i ten termin dotyczy bardziej szczęśliwych kobiet w ciąży, natomiast pozostałe czekają do jesieni. Naturalnie w tym miejscu można powiedzieć, że to bardzo dobrze, przecież pieniędzy będzie więcej.

Skoro tak można powiedzieć, należy patent Owsiaka przenieść na pozostałe fundacje. Jeśli zbieramy na powodzian, którzy żyją pod gołym niebem, niech przeczekają do jesieni. Gdy Ochojska zbiera na ofiary tsunami, czy innej klęski w Haiti, niech biedaki czekają do wiosny. Jak tylko znów się pojawi akcja – miska kaszy dla Murzyniątek, niech umierające z głodu somalijskie Murzyniątka uzbroją się w cierpliwość. Zresztą, po co kombinować „dowcipy”, kiedy dowcip jest zapisany w statucie. Obok matek w ciąży, w tym roku, WOŚP zbierała na ratowanie życia wcześniaków. Wcześniak musi zaczekać.

Kuriozum trzecie. Owsiakowi równo po pół roku kończą się fundusze na „zlecenia” indywidualne i wtedy Owsiak przesyła prośby…. do Fundacji Polsatu i Fundacji TVN. Nie wiem czy to lepsze od obracania kasą na kontach bankowych i rynkach finansowych, o czym zapomniałem napisać, ale też dobre. Pośrednictwo charytatywne i aż strach pytać o prowizję. Tak czy inaczej wcześniaki, cukrzycy, nie wyłączając cukrzyków w ciąży i z dzieckiem na ręku, poczekają do wiosny, reszta do jesieni. Lokaty bankowe, udziały lub akcje (za 2010 rok ponad 1,5 miliona) i pampersy dla pani Jadzi, jeszcze nie są wielką tragedią dla ofiarodawcy, chociaż jest to niewątpliwie wpuszczenie ofiarodawcy w maliny, choćby z tego powodu, że część ofiarodawców może mieć w rodzinie cukrzyków i ich ofiara była motywowana w ten właśnie sposób.

Znacznie gorzej mogą się poczuć inni dobrzy ludzie, których datki z 1% podatków poszły na koszty bieżące i nową siedzibę fundacji WOŚP. Szef fundacji oświadczył, że WOŚP się nie mieściła w starej siedzibie i nabył nową, rzucił półgębkiem kwotą ponad miliona złotych, co może znaczyć 1 000 0001 lub 1 999 999. Jak zwykle żadnych szczegółów Owsiak nie podaje, ale pewne rzeczy da się ustalić.

Poprzedni adres siedziby WOŚP to ulica Niedźwiedzia 2A. Z tego co widać na załączonym zdjęciu, oraz w mapach google, był to tak zwany domek jednorodzinny i najprawdopodobniej bliźniak lub zabudowa szeregowa, natomiast zgodnie ze sprawozdaniem WOŚP za 2010 w pozycji: budynki, lokale i obiekty inżynierii lądowej i wodnej, widnieje 7 472 259,40 złotych. Nie umiem powiedzieć, czy ta pozycja dotyczy w całości lokalu przy ulicy Niedźwiedzia 2A, ale z cen w tej części Warszawy wynika, że za metr mieszkania trzeba zapłacić lekko licząc 8 tysięcy.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 12 stycznia 2013, 00:09

„Róbta co chceta”, nawet zabijajta

No i kto by pomyślał, że Owsiak tuż przed kolejną „Orkiestrą WOŚP” strzeli sobie w kolano?

Do tej pory udawało mu się „służyć dwóm Panom” i iść pod rękę z establishmentem III RP oraz udawać, że jednocześnie pod drugą pachą ściska przyjaźnie ramię ludu pracującego miast i wsi.

"Ja bym się nie bał rozpocząć dyskusji na ten temat. Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach" - powiedział w rozmowie z dziennik.pl Jerzy Owsiak założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Owsiak przyznał, że "boi się zniedołężnienia". "A najbardziej dysfunkcji, o których człowiek nie wie, jak demencja, alzheimer. Te choroby dotykają nie tylko seniora, ale wszystkie osoby, które żyją w jego otoczeniu, często wręcz degradują całe rodziny. W takich momentach pojawia się ostrożnie podejmowany u nas temat eutanazji"

Wygląda na to, że twórca WOŚP jak przystało na pupila Salonu III RP ciągle dojrzewa i niewykluczone, że któraś z kolejnych „orkiestr” będzie zbierać do puszek na nowoczesne i jak zwykle pochodzące z najwyższej półki zestawy do eutanazji, na których ku radości polskich seniorów naklejone będą czerwone wesołe serduszka reklamujące tę „grę orkiestry” do końca ich świata i w tym przypadku ani jednego dnia dłużej. Proponowałbym na serduszkach umieścić jakąś uśmiechniętą buźkę, a pod nią napis „Siema..3 w 1, czyli uśpijta – znieczulta– zabijta”

Owsiak szybko zrozumiał swój błąd i zaczął biegać po mediach histerycznie prostując, dementując i tłumacząc, „co poeta miał na myśli” oraz piętnując niegodziwców, którzy złośliwie „spłaszczyli” sens jego wypowiedzi.

Gra toczy się o wielką stawkę, bo jeżeli założymy, że z tych ponad 90 procent polskich katolików spora część traktuje swoją wiarę poważnie to młodzież operująca z puszkami w okolicach kościołów może mieć rekordowo mały urobek.

Owsiak przegapił wyraźnie fakt, że polskie społeczeństwo powoli, ale jednak się zmienia, a wyskoki z opluwaniem ojca Rydzyka czy obrona „Bolka” w stylu „Niech Wałęsa powie komu przyłożyć z "baśki" może dziś działać zupełnie inaczej niż to drzewiej bywało.

Dodatkowo i zapewne wbrew intencjom nóź w plecy Owsiakowi wbiła posłanka SLD Senyszyn. Zachwalając w TVN24 eutanazję i popierając Owsiaka porównała ją do operacji usypiania własnego psa.

To już norma, że lewacko-libertyńscy wykolejeńcy, którzy zawsze gromkim chórem występują przeciwko karze śmierci dla zbrodniarzy czy seryjnych morderców z taką empatią pochylają się nie tylko nad zwierzętami, ale i nad nienarodzonymi dziećmi oraz ludźmi dożywającymi ostatnich dni chcąc im oraz ich rodzinom ulżyć poprzez zabijanie.

Otóż ten ziemski padół jest jakoś tak urządzony, że pierwsze nasze chwile po przyjściu na świat oraz te ostatnie tuż przed jego opuszczeniem są bardzo do siebie podobne z uwagi na to, że w obu tych fazach życia jesteśmy zupełnie bezradni, bezbronni i zdani na innych.

W tych momentach nie tyle liczy się wiara i chrześcijańskie wartości, co zwykłe człowieczeństwo.

Zapewniam, że z taką samą czułością jak rodzice Jerzego Popiełuszki, zatrudniony w komunistycznej Milicji Obywatelskiej ojciec Jurka Owsiaka wraz z jego matką podcierali jego zasrany tyłek, prali i prasowali pieluchy, a po karmieniu przytulali go do piersi by Jureczkowi się odbiło i broń Boże nie ulało. Daję sobie rękę uciąć, że niejednokrotnie w nocy podchodzili do śpiącego Jureczka i sprawdzali, czy aby nie naciągnął sobie kołderki na buzię, po czym całowali go w czółko.

Dlatego Panie Owsiak, kiedy pan będziesz odchodził z tego łez padołu to jak psu zupa należy się panu ze strony własnych dzieci zamiast zastawu do eutanazji, pampers na podmyty tyłek, karmienie łyżeczką i wygodne łóżko, w którym nie nabawi się pan odleżyn. Mało tego, ma to być traktowane, jako oczywista oczywistość, a nie rewanż i spłata długu za to, żeś pan, kiedy dzieci byłe małe, mył z kupek i sików oraz pudrował ich różowe tyłki. Zapewne w pańskiej postępowej głowie ani na chwilę nie zawitała wtedy myśl, że uniknąłby pan tych wszystkich „przykrych czynności” dzięki aborcji.

Jednak piękne macierzyństwo i troska o potomstwo nie świadczy jeszcze o pełnym człowieczeństwie gdyż podobnie zachowuje się wiele zwierząt i ptaków, no może z wyjątkiem kukułek.

Najbardziej o naszym człowieczeństwie świadczy troska o ludzi starych, już odchodzących i to ona odróżnia nas od zwierząt, które po opuszczeniu rodzinnej nory czy gniazda już nie wracają by towarzyszyć w ostatniej drodze swoim rodzicom.

Owsiaka posadzono na czubku tak wysokiej góry, że jego upadek będzie bardzo bolesny. Jeszcze niedawno „wiodące media” upajały się tym, że Owsiak w rankingu autorytetów wyprzedził papieża Jana Pawła II, nie dodając jednak, że same tak ogłupiły nadwiślańską gawiedź, że nie potrafi ona odróżnić autorytetu od wylansowanego sztucznie idola tłumów.

Jak to się stało, że tak wysoko wywindowano człowieka, o którym pisała już kilka lat temu M. Narbutt:

„Kiedy spojrzy się na CV Owsiaka – z trudem zrobiona matura i trzy nieudane podejścia na ASP i psychologię – trudno wyobrazić sobie, by był idealnym kandydatem na szefa wielkiej fundacji, przez którą do tego roku przepłynęło już ok. 45 milionów dolarów, czy też na idola tłumów. Jego biografia wraz z epizodem pobytu w szpitalu psychiatrycznym i symulowaną schizofrenią w celu uniknięcia wojska jest typowa dla środowisk alternatywnych, ale raczej nie dla ludzi sukcesu (...) trudno nie zauważyć, że Owsiak raczej nie przepada za Kościołem. – Bzdury mówisz, to nie ma nic do rzeczy – denerwuje się Owsiak, gdy sugeruję, że jego dom rodzinny zaszczepił w nim, oględnie mówiąc, sporą rezerwę wobec Kościoła. Deklarujący się, jako «niechodzący do kościoła katolik», wychował się w ateistycznym środowisku – partyjny ojciec był wysoko postawionym milicjantem, niepartyjna matka była osobą niewierzącą (...) sporo osób, które miały zawodowe kontakty z Owsiakiem, za jego piętę achillesową uznaje brak tolerancji na krytykę”

Wygląda na to, że Owsiak wśród celebrytów to taki odpowiednik naturszczyka „Bolka” Wałęsy wśród polityków.

Ot, zwykły skalpel, któremu się ubzdurało, że jest chirurgiem-wirtuozem.

Źródła:

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/prysk ... omosc.html

Artykuł opublikowany w ogólnopolskim tygodniku Warszawska Gazeta

http://kokos.salon24.pl/478381,robta-co ... -zabijajta

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 12 stycznia 2013, 13:04

Tyle już napisano o Owsiku o jego WOŚP. Ale to wszystko i tak na nic. Tylko ludzie rozumni zrozumieją o co chodzi z tą Orkiestrą Świąteznego Ogłupiania. Do lemingów nawet najbardziej logiczne argumenty nie docierają. Są głusi na wołanie Prawdy. Jak grochem o ścianę.

Oto jeszcze jeden tekst, tym razem autorstwa lekarza specjalizującego się w chorobach wewnętrznych, a także doktora habilitowanego nauk chemicznych :

Rekord hipokryzji

Dr hab. Andrzej Lewandowicz

Kwestować wśród tych, którym w przypadku choroby proponuje się w praktyce trumnę i „godne” uśmiercenie zamiast leczenia, to chyba rekord obłudy, który tego roku zamierza osiągnąć Jerzy Owsiak podczas imprezy, do której jak na komendę włączy się większość dziennikarzy, w przeciwieństwie do dziennikarzy niezależnych. Czy i tym razem wolontariusze WOŚP, jak muchy oblepiający wychodzące z kościołów starsze osoby, zbiorą obfite żniwo naiwności? Oprócz opieczętowania czerwonym sercem tego roku „nagrodą” dla hojnych seniorów ma być oferta specjalna. Zagrają zwłaszcza dla osób schorowanych, tych z demencją i chorobą Alzheimera. Czyżby dofinansowanie leków, specjalna opieka pielęgniarska i rehabilitacyjna? Może. Wypowiedź Jerzego Owsiaka, według której „eutanazja to dla niego pomoc starszym w cierpieniach”, odsłania jednak przewrotność drugiej części intencji tegorocznego medialnego show pod hasłem „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów”. Podważa w istocie również wiarygodność pierwszego medialnego celu dotyczącego samych dzieci. Tego Owsiak akurat chyba nie zamierzał, choć ekscesy z Przystanku Woodstock, gdzie zniszczona została antyaborcyjna wystawa „Wybierz życie”, konsekwentnie dopełniają obrazu całego przedsięwzięcia, którego motywy wydają się dalekie od chrześcijańskiej miłości bliźniego.

Poprzez nieodpowiedzialne słowa ziarno zła zostało zasiane. Komuś chodziło o to, aby w sposób szatański przedstawiać zło jako dobro, tj. zabójstwo eutanazji jako pomoc. Było to celem nie tylko w „pragmatycznym” kontekście pogłębiającej się niewydolności służby zdrowia, ale z przyczyn znacznie głębszych, ideologicznych. Trzymajmy rękę na pulsie i nazywajmy rzeczy po imieniu, szczególnie wtedy, gdy zawodowi spece od robienia zamętu wykoślawiają sens pojęć, odwołując się przy tym do emocji, fałszywej litości i wyreżyserowanych psychodram. Zwierzenia Owsiaka jako osoby, której w dalszym ciągu rozpisuje się rolę medialnego autorytetu (młodzieży? starców? a może już tylko samych celebrytów?), stały się wodą na młyn z Czerskiej. W internetowej ankiecie przodującego mecenasa cywilizacji śmierci – „Gazety Wyborczej”, pierwszą z czterech odpowiedzi było oczywiście całkowite zalegalizowanie eutanazji. Wypowiedź sugerująca, że zabójstwo chorych, do czego sprowadza się eutanazja, czy to w formie biernej (poprzez zaniechanie leczenia), czy też czynnej (poprzez aktywne podanie trucizny lub asystowanie w czyimś samobójstwie), to „pomoc starszym w cierpieniu”, kompromituje hasło tegorocznego widowiska Owsiaka. Niepokoją jednak znacznie szersze konsekwencje nieodpowiedzialnych słów, gdyż środowiska proeutanazyjne świadomie pracują nad przemianą mentalności i niszczeniem szacunku dla świętości życia od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Każde takie słowa „zapoczątkowujące dyskusję” w ramach paktowania ze złem stanowią kolejny krok na równi pochyłej. Chcąc nie chcąc, Owsiak sam stał się tu tylko narzędziem w czyichś rękach. Czy nie tak jak zawsze…?

http://www.naszdziennik.pl/wp/20737,rek ... ryzji.html

Frost

Post autor: Frost » 12 stycznia 2013, 20:00

Orkiestra gra 21 lat – z wielkimi sukcesami – ratuje życie ludzi – 21 lat wielkich sukcesów. I będzie grała aż do końca świata i jeden dzień dłużej. Jeżeli komuś Owsiak się nie podoba to może nie korzystać z urządzeń Orkiestry. Ale próby pozbawiania pomocy innych ludzi przez opluwanie Jurka to zwyczajne świństwo.

ODPOWIEDZ