Janusz Korwin-Mikke: Podpisałem lojalkę

Polityka, gospodarka, ekonomia...
Amid

Post autor: Amid » 29 stycznia 2013, 16:47

Obrazek

Janusz Korwin-Mikke przyznaje, że podpisał lojalkę. Zobowiązał się w niej, że nie będzie obalał ustroju PRL.

Na jednej z wielu nagrywanych przez siebie wideo konferencji lider Nowej Prawicy przyznaje się do podpisania zobowiązania wobec Służby Bezpieczeństwa. Konferencja odbyła się 21 stycznia br. Na pytanie czy podpisał lojalkę polityk odpowiada:

„Zobowiązałem się, że nie będę obalał siłą ustroju PRL. Gdybym miał chociaż ze cztery czołgi, to bym oczywiście tego nie podpisał, ale ponieważ nie miałem, to podpisałem".

http://niezalezna.pl/37606-janusz-korwi ... em-lojalke

Amid

Post autor: Amid » 29 stycznia 2013, 16:49

Ten co "prawicę" wspierał :shock:

Czego trzeba więcej? Więcej to takich "patriotów" mamy :-/ Samo za siebie to mówi, tak jak z tym tradycjonalizmem p. JKM.

Kiedyś też mówił tak:

Oczywiście, że jestem katolikiem. Z inklinacjami lefebvrystowskimi nawet.

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik- ... kimi-nawet

O jakie inklinacje lefebvrystowskie panu JKM chodzi to nie wiem, ale polecam:

Dlaczego nie jesteśmy lefebrystami?
(...)
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=4304.0

Człowiek, który chce, aby Katolicy nie mieli prawa głosu w społeczeństwie, postulujący tzw. ''rozdział państwa od Kościoła'', który miejsce religii i Bożych Praw widzi tylko w Kościołach i w domach, który nazywa siebie deistą twierdzi zarazem, że jest Katolikiem wiernym Tradycji!

Śmiać się czy płakać?

To jest wprost żałosne! :roll: A czym jest deizm, to polecam wypowiedź ks. dr hab, Tomasza Stępnia, UKSW.

Ks. Stępień: Deizm jest grzechem
(...)
http://www.fronda.pl/a/ks-stepien-deizm ... 16345.html

Awatar użytkownika
Endek

Re: Janusz Korwin-Mikke: Podpisałem lojalkę

Post autor: Endek » 29 stycznia 2013, 18:13

Amid pisze:
Janusz Korwin-Mikke przyznaje, że podpisał lojalkę. Zobowiązał się w niej, że nie będzie obalał ustroju PRL.
Encyklika Mirari vos Grzegorza XVI Papieża (fragment)
Wierność i uległość panującym

17. Gdy zaś z pism rozrzuconych pomiędzy ludem, dowiadujemy się, że zdradliwe nauki wziąwszy przewagę nadwątliły wierność i uległość wobec panujących i wszędzie wzniecają bunty, mamy usilnie przestrzegać, aby lud nimi zwiedziony nie zbaczał z prostej drogi. Niech wszyscy uważają, że według przestrogi apostoła: "nie masz zwierzchności jeno od Boga. A które są, od Boga są postanowione. Przeto kto się sprzeciwia zwierzchności, sprzeciwia się postanowieniu Bożemu, a którzy się sprzeciwiają, ci potępienia sobie nabywają" (Rzym 13, 2). Tak więc i Boskie i ludzkie prawa wołają na tych, którzy usiłują za sprawą najohydniejszych buntów i rozruchów drogą zamachu złamać wierność ku panującym i ich samych postrącać z tronu.

Przykład pierwszych chrześcijan

18. Z tej właśnie przyczyny, dawni chrześcijanie, aby nie zhańbili się tak niecnym odstępstwem, nawet pośród srogich prześladowań świadczyli ważne przysługi dla cesarzy i ocalenia państwa, nie tylko wiernym, ścisłym i prędkim spełnianiem ich rozkazów niesprzecznych ze swoją religią, ale nawet jawnie dowiedli swojej odwagi przelaniem krwi w boju. "Żołnierze chrześcijańscy - mówi św. Augustyn - służyli niewiernemu cesarzowi, a kiedy szło o sprawę Chrystusa, znali tylko Tego, który jest w niebie. Umieli rozróżniać Pana wiecznego od Pana doczesnego, a jednak byli posłuszni Panu doczesnemu dla Pana wiecznego".
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

robin

Post autor: robin » 29 stycznia 2013, 19:08

W 1982 roku "patrioci" (prowokowani przez SB-ków) usiłowali obalić ustrój PRL przy pomocy kamieni. Nie udało się. Cztery czołgi też by nie wystarczyły. Potrzebna była co najmniej armia pancerna.

Awatar użytkownika
Coltrane

Post autor: Coltrane » 29 stycznia 2013, 21:47

Amid pisze:Ten co "prawicę" wspierał :shock:

Człowiek, który chce, aby Katolicy nie mieli prawa głosu w społeczeństwie, postulujący tzw. ''rozdział państwa od Kościoła'', który miejsce religii i Bożych Praw widzi tylko w Kościołach i w domach, który nazywa siebie deistą twierdzi zarazem, że jest Katolikiem wiernym Tradycji!

Śmiać się czy płakać?
JKM często plecie takie głupoty, że szkoda gadać. Ja już dawno w niego zwątpiłem. W UPR też chyba szybko na nim się poznali, i go wywalili ze swoich szeregów. Także został wyrzucony w ubiegłym roku z Komitetu poparcia dla Marszu Niepodległości.

W wyborach prezydenckich tylko po to startuje, aby grać rolę stańczyka-błazna. No i oczywiście, aby urwać trochę głosów prawicowemu kandydatowi. Wielu Polaków o prawicowych poglądach dawało się nabierać na tego JKM, na jego "prawicowość" i oczywiście popierało go w wyborach prezydenckich. A to przecież liberał jak się patrzy.

Amid

Post autor: Amid » 29 stycznia 2013, 22:15

Endek pisze:
Amid pisze:
(...)
Nie rozumiem, jaki tu zachodzi związek, że JKM podpisał lojalkę z Encykliką Mirari vos?

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 29 stycznia 2013, 22:24

Amid pisze:
Endek pisze:
Amid pisze:
(...)
Nie rozumiem, jaki tu zachodzi związek, że JKM podpisał lojalkę z Encykliką Mirari vos?
Encykilka min nawolywała do nie wzniecania buntów przeciw władzy.Wychodzi, że jednak pan JKM w tamtych okolicznościach uszanowal wolę Kościoła.
Liberał to fanatyk na rzecz niezależności, który wychwala ją w każdej dziedzinie, aż do granic absurdu(abp, Marceli Lefebvre)

Amid

Post autor: Amid » 29 stycznia 2013, 22:27

Endek pisze: Encykilka min nawolywała do nie wzniecania buntów przeciw władzy.Wychodzi, że jednak pan JKM w tamtych okolicznościach uszanowal wolę Kościoła.
Kyrie Eleison! :roll:

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 29 stycznia 2013, 22:29

Coltrane pisze: JKM często plecie takie głupoty, że szkoda gadać.
Owszem i chyba nikt poważny nie bierze na serio tego co on wypowiada, szczególnie w sprawach gospodarczych i religijnych, gdyż wszędzie widzi socjalistów. Po forach tradycji katolickiej widać, że wielu młodych głupich dało się zwieść jego retoryce.

Awatar użytkownika
DarekMirror

Post autor: DarekMirror » 31 stycznia 2013, 12:42

Ciekawe czy dalej biedna naiwna młodzież z KNP będzie przy nim.
Niech w końcu wybiorą sobie na przywódcę człowieka pokroju Stanisława Michalkiewicza.

Amid

Post autor: Amid » 1 lutego 2013, 16:42

Ja nie chcę wchodzić w politykę, tylko nadal nie widzę związku tego newsa z encykliką Mirari vos. Jest to encyklika, O LIBERALIZMIE I RELIGIJNYM INDYFERENTYZMIE. Sam p. JKM mówi o sobie że jest tradycyjnym katolikiem, ba! nawet z inklinacjami "lefebrystowskimi", to albo jest katolikiem, albo liberałem, bo co to za określenie "konserwatywny liberał"? Przecież to się kupy nie trzyma! Człowiek, który chce, aby Katolicy nie mieli prawa głosu w społeczeństwie, postulujący tzw. ''rozdział państwa od Kościoła'', który miejsce religii i Bożych Praw widzi tylko w Kościołach i w domach, który nazywa siebie deistą (deizm jest grzechem) twierdzi zarazem, że jest Katolikiem wiernym Tradycji! Śmiać się czy płakać?

Pius IX powiedział właściwie tylko to: Chrystus jest kamieniem węgielnym, społeczności ludzkiej, Chrystus posiada boskie prawo panującego nad rodzajem ludzkim, Jego Prawo jest nieprzemijające. Prawa Boże są ponad prawami ludzkimi, Wobec Jezusa nie można powoływać się na ten lub inny artykuł konstytucji. Szaleństwem jest domagać się od Boga wolności sumienia, wolności religii, nabożeństw słowa, zgromadzeń i prasy, Wobec Wszechmocy, odwiecznej mądrości, sprawiedliwości i miłości nie istnieją w ogóle żadne prawa, są tylko obowiązki. To rozumie każdy, któremu nowoczesny liberalizm nie odebrał resztek, zdrowego rozumu.

Ks. prałat Robert Mader

I co za cytowanie i podpieranie się encykliką Miriari Vos? I gdzie tu JKM szanuje czy uszanował wolę Kościoła?

Papież Leon XIII w encyklice Libertas (o wolności człowieka) omawia zgubne skutki przyjęcia rewolucyjnego liberalizmu jako podstawy stosunków społecznych. W katolickim porządku świata fundamentem ładu jest świadomość, iż wszelka władza pochodzi od Boga, zatem posłuszeństwo godziwym rozporządzeniom panujących obowiązuje katolika w sumieniu. Jest to najpewniejsza rękojmia praworządności w religijnym społeczeństwie.

robin

Post autor: robin » 1 lutego 2013, 18:28

JKM zahacza swoimi poglądami o libertarianizm - jak najmniej państwa w życiu społecznym i gospodarczym, jak najmniej regulacji tych dwóch aspektów życia, niskie podatki (ale podatki - JKM nie jest anarchistą). Zresztą - można go sobie posłuchać w filmikach, wyświetlanych na tym portalu.

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 1 lutego 2013, 19:14

Amid pisze: I co za cytowanie i podpieranie się encykliką Miriari Vos? I gdzie tu JKM szanuje czy uszanował wolę Kościoła?
Tytuł wątku brzmi; ''Podpisałem lojalkę''. Jeżeli zacytowałem fragment encykliki Mirari vos, to ściśle w temacie. Nie brałem pod uwagę innych poglądów pana JKM, z którymi się absolutnie nie zgadzam. Żadnych liberalizmów nie popieram ani gospodarczych, ani religijnych.Władza po to ma władzę, aby za wszystko brać odpowiedzialność. Jeżeli komuś to nie odpowiada, niech się do władzy nie pcha. Czy Pani zdaniem lojalność obywatela wobec poprzedniej władzy PRLowskiej, była czymś hańbiącym? Ja dobrze rozumiem, ze lojalność wobec jakiejkolwiek ziemskiej władzy, musi mieć swoje granice.

Tadeusz

Post autor: Tadeusz » 1 lutego 2013, 19:37

To było do przewidzenia, był w Sejmie za komuny, więc wiadomo, że musiał podpisać im lojalkę. JKM w swej działalności bardziej dzielił niż łączył - teraz pozostaje pytanie, czy nie było to celowe działanie na zlecenie SB.

Awatar użytkownika
Endek

Post autor: Endek » 1 lutego 2013, 19:54

Tadeusz pisze:To było do przewidzenia, był w Sejmie za komuny, więc wiadomo, że musiał podpisać im lojalkę. JKM w swej działalności bardziej dzielił niż łączył - teraz pozostaje pytanie, czy nie było to celowe działanie na zlecenie SB.
Był i pozostał politycznym fircykiem. Jako Polak uważam, że bardziej hańbiaca była agenturalna dzialalnośc w specsłuzbach obcych państw. Taki proceder to zdrada stanu i tak jest oceniana w każdym państwie swiata, bez wzgledu na jego ustrój. Tylko w Polsce się utarlo, by ze szpiegów czynic bohaterów. Co sie zresztą dziwić, skoro poprzedni prezydent też się spotykał z szefem Mossadu i nie wiadomo po co, czy aby otrzymać instrukcje działań, czy żeby zdać raport?
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... pfoHAznauo

ODPOWIEDZ