Ewolucjonizm jako skryte narzędzie bezbożnictwa

ODPOWIEDZ
Andrzej Gdula
Posty: 712
Rejestracja: 6 sierpnia 2007, 16:57

Ewolucjonizm jako skryte narzędzie bezbożnictwa

Post autor: Andrzej Gdula » 10 października 2012, 08:47

Witam!

Ostatnio od pewnego czasu niektórzy uczestnicy tego forum starają się wszelkimi przede wszystkim fałszywymi i przebiegłym argumentami oraz różnymi podstępnymi metodami - usilnie promować na tym forum domniemaną dogmatycznie słuszność ewolucjonizmu.

Dlatego mam pytanie dlaczego osoby te zadają sobie tak wiele trudu i taki wielki wysiłek w promowaniu ewolucjonizmu rzekomo w imię prawdy i dobra sprawy, skoro dla każdego człowieka dużo ważniejsza jest niezachwiana wiara w Trójcy Jedynego Pana Boga, bo tylko taka wiara a nie nikomu praktycznie nie potrzebna wiedza o fałszywych teoriach ewolucyjnych, może prowadzić do wiecznego zbawienia.

Z tego punktu widzenia dużo bardziej chwalebne byłoby gdyby i ewolucyjni propagandziści skoncentrowali swoje wysiłki na nawracaniu na katolicką wiarę, wierzących w ewolucjonizm ateistów. Bo przecież gdyby tym ewolucyjnym propagandzistom udało się nawrócić na katolicką wiarę chociażby tylko jednego zatwardziałego ateistę, to byłaby to znacznie większa chwała, niż przekonanie do rzekomej słuszności ewolucjonizmu [prowadzącej prostą drogą do ateizacji] tysięcy ludzi wierzących.

Ale myślę, że jednak wygląda na to, że prawda jest taka, że ci ewolucyjni propagandziści, albo w swojej niewiedzy, albo w swojej bezmyślności de facto nie wiedzą co czynią. Lub są oni zakamuflowaną forpocztą ewolucjonizmu, wilkami w owczej skórze, podstępnie i świadomie propagującymi ewolucjonizm. w dalekowzrocznym celu całkowitej ateizacji społeczeństwa.
.
Poniżej cytuję opublikowany w Internecie artykół na ten temat.

TEORIA EWOLUCJI A KONTRREWOLUCJA
http://www.konserwatyzm.pl/artykul/767/ ... rrewolucja
Teoria ewolucji podpowiada „wygodne” rozwiązanie: świat powstał z przypadku. Człowiek pochodzi od małpy, małpa od innego zwierzęcia, a ostatecznie wszystko bezwolnie ewoluowało w wyniku przypadkowych reakcji. Nareszcie niepotrzebny staje się Stwórca.

Teoria ewolucji okazała się błędna. Z wielu stron padają twarde, naukowe dowody na jej nieprawdziwość. Mimo to, nadal jest ona szeroko propagowana i z uporem podtrzymywana. Można odnieść wrażenie, że rozpaczliwie poszukuje się uzasadnień do z góry założonej tezy. Co więcej, głosy podważające teorię ewolucji są wyśmiewane w mediach i traktowane jako występowanie „ciemnoty” przeciw nauce. Poddawanie w wątpliwość tej teorii często wywołuje uśmiech politowania i nie jest nawet poważnie rozważane wobec rzekomo „oczywistych, naukowych dowodów” na zachodzącą ewolucję.

Dlaczego Rewolucji miałoby tak zależeć na podtrzymywaniu i wzmacnianiu powszechnego przekonania o słuszność teorii ewolucji? Ponieważ za pomocą tej teorii można w wiadomy sposób próbować odpowiedzieć na wiele – nękających ludzi od wieków – pytań. Filozofowie – i nie tylko oni – pytali siebie i innych: Skąd pochodzę? Kim jestem? Dokąd zmierzam? Zastanawiano się zawsze, jak powstał świat, skąd wziął się człowiek. Świat zadziwiał ludzi, zachwycał, fascynował. Zadziwiał jako coś tajemniczego, ale jego poznawanie i zdumiewające odkrycia naukowe potrafiły fascynować jeszcze bardziej. Zastanawianie się nad światem i nad życiem prowadziło do rozważań nad sensem życia, nad moralnością, nad Bogiem. Teoria ewolucji podpowiada „wygodne” rozwiązanie: świat powstał z przypadku. Człowiek pochodzi od małpy, małpa od innego zwierzęcia, a ostatecznie wszystko bezwolnie ewoluowało w wyniku przypadkowych reakcji. Nareszcie niepotrzebny staje się Stwórca. O wszystkim zadecydował przypadek, nie ma wyższej Przyczyny, a więc nie ma też określonego „z góry” Celu. TEORIA EWOLUCJI WYDAJE SIĘ BYĆ NAJPROSTSZYM I NAJSKUTECZNIEJSZYM ŚRODKIEM NA SZERZENIE ATEIZMU.

W czasach oświecenia bardzo popularny był deizm. Mógł on służyć jako wygodna „ucieczka” od wielu kłopotliwych pytań, ale zawsze pozostawały wątpliwości: skoro jednak Bóg istnieje, to skąd pewność, że nie ingeruje, że nie stawia jakichś wymagań? Skoro Bóg istnieje, to czy istnieje życie po śmierci? Itd. Teoria ewolucji jest skuteczniejsza – nie jest potrzebny żaden Stwórca. Cały ten niezwykły świat i wszelkie istoty powstały w wyniku „bezmyślnych” procesów biologicznych. Czy teoria ewolucji może nie stać w sprzeczności z religią katolicką? Nawet jeśli jest to możliwe (to odrębny temat), nie zmienia to faktu, że dla przeciętnego człowieka sprzeczność wydaje się oczywista. Skoro człowiek pochodzi od małpy, nieprawdą jest stworzenie człowieka. A to pierwsze jest „naukowo udowodnione”. Hasła walki z Kościołem, szkodliwe prądy myślowe, lansowane przez Rewolucję, mogą być potencjalnie łatwiej odpierane, ponieważ są często traktowane przez ludzi jako zwykłe „poglądy”, z którymi można się zgadzać lub nie. A jak dyskutować z „twardą, naukową wiedzą”?

Jakie byłyby skutki powszechnej wiedzy o fałszywości teorii ewolucji i braku wiary w to, że wyżej rozwinięte istoty powstały od niżej rozwiniętych? Zaczęto by na masową skalę zadawać sobie pytanie: skoro nie ewolucja, to skąd się wzięliśmy? Z jeszcze większą siłą mogłyby powrócić wymieniane wcześniej „egzystencjalne” pytania. Zintensyfikowałoby się myślenie o sensie istnienia i o rzeczach ostatecznych, być może też kwestionowanie budowanego obecnie (nie)porządku. Dlatego właśnie krytyka teorii ewolucji jest tak silnie blokowana.

To właśnie Rewolucja lubi powoływać się przy wielu okazjach na rzekomo obiektywne „opinie specjalistów” czy „wiarygodne wyniki badań naukowych” (szczególnie w dziedzinie nauk przyrodniczych) i przeciwstawiać je rzekomym „zabobonom” i „zacofaniu” katolików, konserwatystów. Dlatego propagowanie naukowych dowodów na fałszywość teorii ewolucji to podwójny cios dla Rewolucji. Jak mamy zostać oskarżeni o „zacofanie”, skoro powołujemy się na fizykę, biologię, chemię, matematykę? Wydaje się, że ten potencjał nie jest należycie wykorzystywany. Tymczasem osiągnięcia naukowców w obaleniu teorii ewolucji mogą stworzyć znaczny wyłom w budowanym przez Rewolucję gmachu. I to wyłom niemal u samych podstaw, bo ta teoria nie jest bieżącą, drugorzędną kwestią, którą akurat podjęła ostatnio lewica. Ewolucja zdaje się należeć do rdzenia propagowanej obecnie wizji świata, nawet jeśli nikt tego explicite nie przyznaje.

Czy oznacza to, że powinniśmy porzucić tematy filozoficzne, teologiczne, etyczne, polityczne czy społeczne na rzecz fizyki czy biologii? Oczywiście nie. Zajęcie się tematem teorii ewolucji nie powinno zastąpić, tylko dołączyć do pozostałych podejmowanych tematów. Wykazywanie fałszywości tej teorii to nie tylko zwykła walka o naukową prawdę, ale też środek do walki z Rewolucją – a roztropność każe nam korzystać z wszelkich godziwych i pomocnych środków do walki ze złem.

Krzysztof Binkiewicz

Artykuł ukazał się w dziewiątym numerze "Monarchisty"

ANDRZEJ

ODPOWIEDZ