Dlaczego niektórzy chrześcijanie promują ewolucjonizm?

Andrzej Gdula
Posty: 712
Rejestracja: 6 sierpnia 2007, 16:57

Dlaczego niektórzy chrześcijanie promują ewolucjonizm?

Post autor: Andrzej Gdula » 13 października 2012, 09:27

WITAM!

Przy okazji tak zaciętych dyskusji dotyczących słuszności ewolucjonizmu, należało by sobie jeszcze wyjaśnić, że ani pełna znajomość jak też uznawanie domniemanej słuszności ewolucyjnych teorii i hipotez nie jest, tak przeciętnemu człowiekowi jak i nawet większości biologów, za wyjątkiem tych którzy zajmują się badaniami ewolucyjnych teorii i hipotez, w życiu praktycznie potrzebna.

Natomiast dla każdego człowieka dużo ważniejsza jest niezachwiana wiara w Trójcy Jedynego Pana Boga, bo tylko taka wiara a nie nikomu praktycznie nie potrzebna wiedza o fałszywych teoriach ewolucyjnych, może prowadzić do wiecznego zbawienia.

Z tego punktu widzenia dużo bardziej chwalebne i owocne byłoby, gdyby wyznający chrześcijańską wiarę ewolucyjni propagandziści skoncentrowali swoje wysiłki na nawracaniu na tę wiarę, nie wierzących w Pana Boga ale w pełni uznający ewolucjonizm ateistów. Bo przecież gdyby takim ewolucyjnym propagandzistom udało się nawrócić na chrześcijańską wiarę chociażby tylko jednego zatwardziałego ateistę, to byłaby to znacznie większa chwała i pożytek w niebie , niż przekonanie do rzekomej słuszności ewolucjonizmu [prowadzącej prostą drogą do ateizacji] tysięcy ludzi wierzących.

W obliczu tych argumentów nasuwa się proste pytanie, dlaczego ci rzekomo wyznający chrześcijańską wiarę ewolucyjni propagandziści, zadają sobie tak wiele trudu, aby przekonać ludzi wierzących w domniemaną słuszność ewolucyjnych teorii i hipotez naukowych.

Niestety na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć ponieważ prawda może być zarówno taka, że ci ewolucyjni propagandziści, albo w swojej niewiedzy, albo w swojej bezmyślności nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swojego działania, to znaczy że nie wiedzą co czynią.
Lub ci ewolucyjni propagandziści deklarujący się jako wierzący chrześcijanie, są zakamuflowaną forpocztą ewolucjonizmu, wilkami w owczej skórze, podstępnie i świadomie propagującymi ewolucjonizm, mając za zadanie w dalekowzrocznym celu doprowadzenie do całkowitej ateizacji społeczeństwa.

ANDRZEJ

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Re: Dlaczego niektórzy chrześcijanie promują ewolucjonizm?

Post autor: Coltrane » 13 października 2012, 10:00

Andrzej Gdula pisze:Lub ci ewolucyjni propagandziści deklarujący się jako wierzący chrześcijanie, są zakamuflowaną forpocztą ewolucjonizmu, wilkami w owczej skórze, podstępnie i świadomie propagującymi ewolucjonizm, mając za zadanie w dalekowzrocznym celu doprowadzenie do całkowitej ateizacji społeczeństwa.
Trafione w dziesiątkę Andrzeju !

CoolTrain
Posty: 1
Rejestracja: 30 września 2012, 02:01
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dlaczego niektórzy chrześcijanie promują ewolucjonizm?

Post autor: CoolTrain » 20 października 2012, 13:52

Jeden oszust bredzi, a głupiec mu przytakuje. Ale cyrk.
Coltrane pisze:Trafione w dziesiątkę Andrzeju !
totalne pudło.
Jak to możliwe iż na tym forum mamy takich kreacjonistycznych agresorów, którzy atakują takich ewolucjonistów jak: bp Ignacy Dec, abp Marian Gołębiewski, bp Tadeusz Pieronek, bp Kazimierz Ryczan, czy bp Stanisław Wielgus.

A z drugiej strony, owi kreacjonistyczni agresorzy pozwalają wypowiadać się wilkom w owczej skórze, ateistom wierzącym w kreacjonizm, co jest kompletnym absurdem, sprzeczną wewnętrznie hybrydą. Jak widać dla kreacjonistów ważniejsze jest bratać się z ateistami w walce z nauką, zamiast zająć się ich nawracaniem.
Gdula pisze:Natomiast dla każdego człowieka dużo ważniejsza jest niezachwiana wiara w Trójcy Jedynego Pana Boga, bo tylko taka wiara a nie nikomu praktycznie nie potrzebna wiedza o fałszywych teoriach ewolucyjnych, może prowadzić do wiecznego zbawienia.
skoro ważniejsza jest wiara a nie zgłębianie teorii naukowych, to dlaczego 95% swoich wypowiedzi poświęcasz walce z nauką zamiast zająć się nawracaniem ateistów? Martwa jest twoja wiara.
Gdula pisze:Z tego punktu widzenia dużo bardziej chwalebne i owocne byłoby, gdyby wyznający chrześcijańską wiarę ewolucyjni propagandziści skoncentrowali swoje wysiłki na nawracaniu na tę wiarę, nie wierzących w Pana Boga ale w pełni uznający ewolucjonizm ateistów.
Ośmieszacie się obaj. Nasuwa się tu więc stwierdzenie: "lekarzu ulecz samego siebie". Skoro to takie chwalebne i owocne, to marnujecie swój czas, swoimi czynami zaprzaczacie swoim słowom. Wasze słowa są puste i kłamliwe wasze usta. Jednym i drugim brzydzi się Bóg.
Cool Train

Andrzej Gdula
Posty: 712
Rejestracja: 6 sierpnia 2007, 16:57

Post autor: Andrzej Gdula » 20 października 2012, 15:39

WITAM!

TY KTÓRY DLA ZMYLENIA CZYTELNIKÓW WIELOKROTNIE ZMIENIASZ SWÓJ INTERNETOWY PSEUDONIM- … na tym forum mamy takich kreacjonistycznych agresorów, którzy atakują takich ewolucjonistów..
ANDRZEJ – Na tym forum tylko ty, jak ujadający tchórzliwie pies zza węgła atakujesz i łajdacko imiennie pomawiasz porządnych ludzi. Oraz cały czas z premedytacją siejesz podłe intrygi i chcesz wmówić słuchaczom że tu imiennie są atakowane jakieś osoby.

TY KTÓRY DLA ZMYLENIA CZYTELNIKÓW WIELOKROTNIE ZMIENIASZ SWÓJ INTERNETOWY PSEUDONIM - to dlaczego 95% swoich wypowiedzi poświęcasz walce z nauką zamiast zająć się nawracaniem ateistów.
ANDRZEJ: Chyba nie jesteś tak tępy, skoro dobrze wiesz że nie potrafisz udowodnić słuszności ewolucyjnych hipotez i teorii naukowych. A jednocześnie dobrze wiesz że te hipotezy i teorie naukowe są rozpowszechniane po to żeby podważyć fundamenty prawdy objawionej na której jest oparta cała nasza chrześcijańska wiara. I dobrze wiesz że my wcale nie walczymy z prawdziwą nauką tylko z fałszywymi teoriami naukowymi, które mogą do końca zniszczyć naszą wiarę.

TY KTÓRY DLA ZMYLENIA CZYTELNIKÓW WIELOKROTNIE ZMIENIASZ SWÓJ INTERNETOWY PSEUDONIM - Wasze słowa są puste i kłamliwe wasze usta.
ANDRZEJ: Jak zwykle u rutusowców pustosłowne zarzuty, bo nie udowodniłeś ani pustości naszych słów ani kłamstw.

PROPONUJĘ USUNĄĆ Z LISTY DYSKUTANTÓW ND FORUM TEGO BEZCZELNEGO PROWOKATORA.

ANDRZEJ

Qrskitadzio

Post autor: Qrskitadzio » 25 października 2012, 00:10

Witam

COOLTRAIN: Jeden oszust bredzi, a głupiec mu przytakuje. Ale cyrk.
TADZIK: bez przesady, Panie szanowny.

------------------------------------------

ANDRZEJ: Z tego punktu widzenia dużo bardziej chwalebne i owocne byłoby, gdyby wyznający chrześcijańską wiarę ewolucyjni propagandziści skoncentrowali swoje wysiłki na nawracaniu na tę wiarę, nie wierzących w Pana Boga ale w pełni uznający ewolucjonizm ateistów
TADZIK: KIJ MA DWA KOŃCE. A nasz papież mawiał, by zacząć wymagania od samego siebie, więc skoro twierdzi Pan to co twierdzi, to dlaczego nie skoncentruje Pan swoich wysiłków na nawracaniu na wiarę, nie wierzących w Pana Boga ale w pełni uznający antychrystyczną* wersję kreacjonizmu ateistów, tylko na ludziach wierzących?

* antychrystyczna wersja kreacjonizmu to taka, którą propaguje np. E. W. głosząc, że Boga nie ma, i że kreacjonizm nie zakłada prawdziwości żadniej religii, ani nawet istnienia boga; twierdzi, że można np. założyć, że życie zostało stworzone przez UFO albo znudzonego biologa.

Dla niektórych kreacjonistów, jak widać, ważniejsza jest walka z ewolucją, a nie walka z szatańskim ateizmem, który zaprzecza protestanckiej wersji kreacjonizmu, którą gorliwie głoszą tu pewni forumowicze, z administracją na czele.

Dlaczego niektórzy kreacjoniści widzą zakamuflowaną forpocztę w wierzących ludziach, którzy zgadzają się z faktem ewolucji, która nie jest sprzeczna z Biblią? Dlaczego myślą, że my chcemy za pomocą ewolucji odciągnąć ludzi od Boga, ale nagle nie widzą owej zakamuflowanej forpoczty w ateistach udających kreacjonistów, którzy łechcą ich ucho bezsensownymi bo nielogicznymi wypowiedziami? Którzy negują istnienie Boga, wprowadzając w Jego miejsce ufoludki będące przyczyną powstania życia? Którzy tak na prawdę mają na celu ateizację, wyciąganie z Kościoła ludzi wierzących, a jako marchewkę stosujący kreacjonizm antychrysta?

Jak widać gołym okiem, znów mamy do czynienia z podwójnymi standardami w walce z faktem ewolucji.


TADZIK

Andrzej Gdula
Posty: 712
Rejestracja: 6 sierpnia 2007, 16:57

Post autor: Andrzej Gdula » 25 października 2012, 09:55

Witam!
TADZIK: KIJ MA DWA KOŃCE....
ANDRZEJ; To twierdzenie jest słuszne tylko w przypadku rozpowszechniania domniemanej słuszności ewolucjonizmu.

Bo po pierwsze upewnia ateistów w słuszności ich dogmatycznego twierdzenia że życie mogło powstać samoistnie. A po drugie przyczynia się walnie do masowego szerzenia ateizmu w młodych pokoleniach.

Natomiast ukazywanie całej prawdy o braku słuszności ewolucyjnych teorii i hipotez, wytrąca argumenty ideologiczne ateistom, że życie mogło powstać samoistnie bez udziału Stwórcy. Oraz ugruntowuje ludzi wierzących we wierze, że Pan Bóg jest jedynym Stwórcom wszechświata i życia na ziemi.

ANDRZEJ

E. W.

Post autor: E. W. » 26 października 2012, 18:22

Qrskitadzio pisze: Dlaczego niektórzy kreacjoniści widzą zakamuflowaną forpocztę w wierzących ludziach, którzy zgadzają się z faktem ewolucji, która nie jest sprzeczna z Biblią? Dlaczego myślą, że my chcemy za pomocą ewolucji odciągnąć ludzi od Boga, ale nagle nie widzą owej zakamuflowanej forpoczty w ateistach udających kreacjonistów, którzy łechcą ich ucho bezsensownymi bo nielogicznymi wypowiedziami? Którzy negują istnienie Boga, wprowadzając w Jego miejsce ufoludki będące przyczyną powstania życia? Którzy tak na prawdę mają na celu ateizację, wyciąganie z Kościoła ludzi wierzących, a jako marchewkę stosujący kreacjonizm antychrysta?
Nie udaję kreacjonisty, natomiast mogę z całą stanowczością powiedzieć, że ateizm doprowadził mnie do akceptacji kreacjonizmu. Jeśli pan chce, mogę wyjaśnić dlaczego.

Qrskitadzio

Post autor: Qrskitadzio » 30 października 2012, 19:37

witam

E. W.: Nie udaję kreacjonisty, natomiast mogę z całą stanowczością powiedzieć, że ateizm doprowadził mnie do akceptacji kreacjonizmu. Jeśli pan chce, mogę wyjaśnić dlaczego.
TADZIK: proszę zacząć od definicji kreacjonizmu, na którą czekam od wielu dni.

tadzik

Qrskitadzio

Post autor: Qrskitadzio » 30 października 2012, 20:00

ANDRZEJ; To twierdzenie jest słuszne tylko w przypadku rozpowszechniania domniemanej słuszności ewolucjonizmu.
TADZIK: dogmaty nie mają nic wspólnego z nauką; ale z kreacjonizmem to i owszem, bo kreacjoniści do dnia dzisiejszego nie udowodnili swoich hipotez - nie istnieje ani jadna praca naukowa wspierająca kreacjonizm; więc pozostaje jedynie ślepa wiara.

ANDRZEJ: Natomiast ukazywanie całej prawdy o braku słuszności ewolucyjnych teorii i hipotez, wytrąca argumenty ideologiczne ateistom, że życie mogło powstać samoistnie bez udziału Stwórcy. Oraz ugruntowuje ludzi wierzących we wierze, że Pan Bóg jest jedynym Stwórcom wszechświata i życia na ziemi.
TADZIK: znów wypowiedź wewnętrzenie sprzeczna, wynikająca z braku profesjonalnego podejścia do tematu. Teorie naukowe są z definicji prawdziwe.

Po drugie, Biblia nie opisuje jak powstał wszechświat i życie na ziemi. Wszelkie dane naukowe i badania naukowe jednoznacznie wskazują, iż życie nie pojawiło się w ciągu tygodnia, oraz że złożoność organizmów w czasie wskazuje iż mniej skomplikowane pojawiły się wcześniej. Dodatkowo wszelkie badania ukazują, że fauna i flora stale się zmieniają w czasie, co jednoznacznie wskazuje na specjację, gdyż z czasem pojawiają się nowe organizmy, coraz bardziej złożone. Układając chronologicznie materiał kopalniany i genetyczny widać wyraźnie owe powstawanie nowych gatunków, oraz wymieranie starych. Oczywiście nie wszystkie stare gatunki wymierają od razu, ale zdecydowana większość. Zależne jest to od np. zmian środowiska.

Próba zrobienia z Boga zapracowanej wróżki, stwarzającej nowe gatunki roślin i zwierząt jest najmniej naukowa i najmniej prawdziwa. Co gorsze, owa wróżka musiałaby bardzo nie lubić swojego stworzenia, skoro stworzyła wirusy i bakterie.
Takie są wnioski, przy założeniu kreacjonizmu. Ja nie wierzę w takiego boga-wróżkę i ofermę, który nie może porządnie zaprojektować swojego stworzenia (kreacjonizm staroziemski).

Kreacjonizm młodoziemski jest jeszcze bardziej sprzeczny z faktami, bo nie potrafi dokonać wykopaliska zawierającego te same szczątki i/lub skamieliny zwierząt i roślin we wszystkich warstwach geologicznych.

tadzik

Qrskitadzio

Post autor: Qrskitadzio » 30 października 2012, 20:15

WITAM


TADZIK: KIJ MA DWA KOŃCE....
ANDRZEJ; To twierdzenie jest słuszne tylko w przypadku rozpowszechniania domniemanej słuszności ewolucjonizmu.
Bo po pierwsze upewnia ateistów w słuszności ich dogmatycznego twierdzenia że życie mogło powstać samoistnie. A po drugie przyczynia się walnie do masowego szerzenia ateizmu w młodych pokoleniach.
Natomiast ukazywanie całej prawdy o braku słuszności ewolucyjnych teorii i hipotez, wytrąca argumenty ideologiczne ateistom, że życie mogło powstać samoistnie bez udziału Stwórcy. Oraz ugruntowuje ludzi wierzących we wierze, że Pan Bóg jest jedynym Stwórcom wszechświata i życia na ziemi.
TADZIK: niech Pan nie miesza dwóch płasczczyzn, bo moja reakcja odnosiła się do pańskiego zarzutu: "Z tego punktu widzenia dużo bardziej chwalebne i owocne byłoby, gdyby wyznający chrześcijańską wiarę ewolucyjni propagandziści skoncentrowali swoje wysiłki na nawracaniu na tę wiarę, nie wierzących w Pana Boga ale w pełni uznający ewolucjonizm ateistów"

NA CO ZAREAGOWAŁEM: "dlaczego nie skoncentruje Pan swoich wysiłków na nawracaniu na wiarę, nie wierzących w Pana Boga ale w pełni uznający antychrystyczną* wersję kreacjonizmu ateistów, tylko na ludziach wierzących?"

Co do Pańskich uzasadnień; podam i moje:
antychrystyczny kreacjonizm upewnia ateistów w słuszności ich dogmatycznego twierdzenia że życie mogło powstać bez udziału Boga w Trójcy Jedynego. A po drugie przyczynia się walnie do masowego szerzenia ateizmu w młodych pokoleniach.

Natomiast ukazywanie całej prawdy o braku słuszności kreacjonistycznych hipotez, oraz braku naukowości kreacjonizmu samego w sobie, wytrąca argumenty ideologiczne ateistom, że życie mogło powstać bez udziału Stwórcy, oraz ugruntowuje ludzi wierzących we wierze, że Pan Bóg jest potężnym Bogiem, który w swojej nieskończonej mądrości i wielkości dokonał stworzenia wszechświata i życia na ziemi za pomocą słowa, a nie w postaci zabawy we wróżkę-niedojdę; a taki właśnie obraz kreacjonistów mają ewolucjoniści-ateiści.

tadzik

Andrzej Gdula
Posty: 712
Rejestracja: 6 sierpnia 2007, 16:57

Post autor: Andrzej Gdula » 31 października 2012, 08:05

WITAM!
ANDRZEJ; To twierdzenie jest słuszne tylko w przypadku rozpowszechniania domniemanej słuszności ewolucjonizmu.
TADZIK: dogmaty nie mają nic wspólnego z nauką; ale z kreacjonizmem to i owszem, bo kreacjoniści do dnia dzisiejszego nie udowodnili swoich hipotez - nie istnieje ani jadna praca naukowa wspierająca kreacjonizm; więc pozostaje jedynie ślepa wiara.
ANDRZEJ; Niech pan nie odwraca kota do góry ogonem. Ale ma pan częściowo rację, bo ewolucyjne dogmaty nie mają nic wspólnego z nauką. Bo niestety zarówno słuszność hipotezy abiogenezy jak i słuszność teorii filogenezy gatunków i antropogenezy oraz słuszność Ogólnej teorii ewolucji opierają się na wyssanej z palca dogmatycznej zasadzie naturalizmu metodologicznego i utworzonych przez ewolucjonistów legendach o powstaniu i rozwoju życia na ziemi, opartych o zasadę naturalizmu metodologicznego nie uznającej z dogmatycznej zasady Pana Boga jako stwórcę życia.;


ANDRZEJ: Natomiast ukazywanie całej prawdy o braku słuszności ewolucyjnych teorii i hipotez, wytrąca argumenty ideologiczne ateistom, że życie mogło powstać samoistnie bez udziału Stwórcy. Oraz ugruntowuje ludzi wierzących we wierze, że Pan Bóg jest jedynym Stwórcom wszechświata i życia na ziemi.
TADZIK: znów wypowiedź wewnętrzenie sprzeczna, wynikająca z braku profesjonalnego podejścia do tematu.
ANDRZEJ; Pan panie Tadzio jako wirtualny wspólnik rutusowców znanych z nie profesjonalnych kompromitujących wynalazków BIMBROWNI METANOLOWYCH jak i jako twórców super kompromitującej TEORII PODWÓJNEGO PODZIAŁU TELOMERÓW jest pan tak niekompetentną merytorycznie osobą, że pańskie powoływanie się cały czas na brak profesjonalnego podejścia do tematu pańskich adwersarzy, urąga rzetelności pańskich argumentów dyskusyjnych.


TADZIO; Teorie naukowe są z definicji prawdziwe.
ANDRZEJ; Za niechlubnym wyjątkiem pseudonaukowych teorii ewolucyjnych, które od podstaw są fałszywe.


TADZIO; Po drugie, Biblia nie opisuje jak powstał wszechświat i życie na ziemi. Wszelkie dane naukowe i badania naukowe jednoznacznie wskazują, iż życie nie pojawiło się w ciągu tygodnia, oraz że złożoność organizmów w czasie wskazuje iż mniej skomplikowane pojawiły się wcześniej.
ANDRZEJ; Biblia nie jest ani podręcznikiem fizyki, ani podręcznikiem chemii ani też podręcznikiem biologii. Ale kompetentnie zrozumiana przedstawia bardzo skrótowo wiarygodny zapis stworzeni wszechświata, ziemi oraz życia na ziemi. Tylko trzeb mieć trochę oleju w głowie żeby to zrozumieć.


TADZIO;Dodatkowo wszelkie badania ukazują, że fauna i flora stale się zmieniają w czasie, co jednoznacznie wskazuje na specjację, gdyż z czasem pojawiają się nowe organizmy, coraz bardziej złożone.
ANDRZEJ; Jest pan na tyle zaślepiony w dogmatycznym uznaniu jedynej słuszności teorii ewolucji, że nie dostrzega pan, że definicja gatunku Mayra a zatem i definicja specjacji dotyczy tylko ok. 10% wszystkich znanych gatunków zwierząt i roślin. A zatem z zasady definicja specjacji nie obowiązuje w całym zakresie rzekomego domniemanego obowiązywania słuszności teorii ewolucji. Tym samym teoria ta w całości stanowi tylko urojone domniemanie przez takich dogmatyków ewolucjonizmu jak pan panie Tadziu.


TADZIO; Układając chronologicznie materiał kopalniany i genetyczny widać wyraźnie owe powstawanie nowych gatunków, oraz wymieranie starych. Oczywiście nie wszystkie stare gatunki wymierają od razu, ale zdecydowana większość. Zależne jest to od np. zmian środowiska.
ANDRZEJ; Te fakty nie są sprzeczne z kompetentnie interpretowanym zapisem biblijnym.

TADZIO;Próba zrobienia z Boga…….. (kreacjonizm staroziemski).
ANDRZEJ; Nie będę tu cytował i powtarzał dosłownie, łajdackich insynuacji i epitetów wypisywanych przez pana, od adresem pana Boga. Gdyż wypisując takie insynuacje i epitety pod adresem Pana Boga, nie tylko świadomie publicznie obraża pan Pana Boga, ale też obraża pan uczucia religijne. A takie łajdackie działania są sądownie karalne. Chyba że jest pan osobą umysłowo chorą. Poza tym takie niestety tylko pańskie obrzydliwe i łajdackie insynuacje przypisywane ludziom wierzącym w Pana Boga jako Stwórcy Wszechświata i życia na ziemi, ewidentnie świadczą o tym że w rzeczywistości jest pan zakamuflowanym ateistą który nie jest w stanie udowodnić ani słuszności hipotezy abiogenezy, ani słuszności teorii ewolucji, i dlatego wbrew prawdzie objawionej ludziom przez pana Boga, usiłuje pan wykorzystać wiarę religijną do dogmatycznego narzucenia i uznania słuszności teorii ewolucji.


TADZIO; Kreacjonizm młodoziemski jest jeszcze bardziej sprzeczny z faktami, bo nie potrafi dokonać wykopaliska zawierającego te same szczątki i/lub skamieliny zwierząt i roślin we wszystkich warstwach geologicznych.
ANDRZEJ; Biblia nie jest ani podręcznikiem fizyki, ani podręcznikiem chemii ani też podręcznikiem biologii. Ale kompetentnie zrozumiana przedstawia bardzo skrótowo wiarygodny zapis stworzeni wszechświata, ziemi oraz życia na ziemi. Tylko trzeb mieć znacznie wiecej oleju w głowie żeby to zrozumieć.

TADZIK: KIJ MA DWA KOŃCE....
ANDRZEJ; To twierdzenie jest słuszne tylko w przypadku rozpowszechniania domniemanej słuszności ewolucjonizmu.
Bo po pierwsze upewnia ateistów w słuszności ich dogmatycznego twierdzenia że życie mogło powstać samoistnie. A po drugie przyczynia się walnie do masowego szerzenia ateizmu w młodych pokoleniach.
Natomiast ukazywanie całej prawdy o braku słuszności ewolucyjnych teorii i hipotez, wytrąca argumenty ideologiczne ateistom, że życie mogło powstać samoistnie bez udziału Stwórcy. Oraz ugruntowuje ludzi wierzących we wierze, że Pan Bóg jest jedynym Stwórcom wszechświata i życia na ziemi.
TADZIK: niech Pan nie miesza dwóch płasczczyzn, bo moja reakcja odnosiła się do pańskiego zarzutu: "Z tego punktu widzenia dużo bardziej chwalebne i owocne byłoby, gdyby wyznający chrześcijańską wiarę ewolucyjni propagandziści skoncentrowali swoje wysiłki na nawracaniu na tę wiarę, nie wierzących w Pana Boga ale w pełni uznający ewolucjonizm ateistów"
NA CO ZAREAGOWAŁEM: "dlaczego nie skoncentruje Pan swoich wysiłków na nawracaniu na wiarę, nie wierzących w Pana Boga ale w pełni uznający antychrystyczną* wersję kreacjonizmu ateistów, tylko na ludziach wierzących?"
Co do Pańskich uzasadnień; podam i moje:
antychrystyczny kreacjonizm upewnia ateistów w słuszności ich dogmatycznego twierdzenia że życie mogło powstać bez udziału Boga w Trójcy Jedynego. A po drugie przyczynia się walnie do masowego szerzenia ateizmu w młodych pokoleniach.
ANDRZEJ; antychrystyczną* wersję kreacjonizmu to tylko pańskie łajdackie insynuacje, jako zakamuflowanego ateisty.

TADZIO Natomiast ukazywanie całej prawdy o braku słuszności kreacjonistycznych hipotez, oraz braku naukowości kreacjonizmu samego w sobie, wytrąca argumenty ideologiczne ateistom, że życie mogło powstać bez udziału Stwórcy, oraz ugruntowuje ludzi wierzących we wierze, że Pan Bóg jest potężnym Bogiem, który w swojej nieskończonej mądrości i wielkości dokonał stworzenia wszechświata i życia na ziemi za pomocą słowa
ANDRZEJ; Z zapisu biblijnego jasno wynika, że Pan Bóg jest potężnym Bogiem, który w swojej nieskończonej mądrości i wielkości dokonał stworzenia wszechświata i życia na ziemi za pomocą słowa, więc nie ma tu żadnej sprzeczności z twierdzeniami kreacjonistów.


TADZIO;, a nie w postaci… …..ateiści.
ANDRZEJ; Nie będę tu cytował i powtarzał dosłownie, łajdackich insynuacji i epitetów wypisywanych przez pana, od adresem pana Boga. Gdyż wypisując takie insynuacje i epitety pod adresem Pana Boga, nie tylko świadomie publicznie obraża pan Pana Boga, ale też obraża pan uczucia religijne. A takie działania są sądownie karalne. Chyba że jest pan osobą umysłowo chorą. Poza tym takie niestety tylko pańskie obrzydliwe i łajdackie insynuacje przypisywane ludziom wierzącym w Pana Boga jako Stwórcy Wszechświata i życia na ziemi, ewidentnie świadczą o tym że w rzeczywistości jest pan zakamuflowanym ateistą który nie jest w stanie udowodnić ani słuszności hipotezy abiogenezy, ani słuszności teorii ewolucji, i dlatego wbrew prawdzie objawionej ludziom przez pana Boga, usiłuje pan wykorzystać wiarę religijną do dogmatycznego narzucenia i uznania słuszności teorii ewolucji.
To jest następny przykład pańskich łajdackich insynuacji dowodzących że de facto jest pan zakamuflowanym ateistą, który w swoich łajdackich pomówieniach, obrażających Pana Boga, i znanych nie od dziś z wypowiedzi rutusowców nie cofnie się przed niczym.


ANDRZEJ;Za takie łajdackie i anonimowe pomówienia o Panu BOGU powinien pan zostać usunięty z listy dyskutantów Nd Forum


ANDRZEJ;A zatem wyjaśniam panu negatywne skutki promowania ewolucjonizmu jeszcze jeden raz:
Jeśli porównać ze sobą skutki bezkrytycznego rozpowszechniania nie udowodnionej naukowo słuszności ewolucyjnych teorii naukowych i hipotez, oraz dogmatycznego bo nie opartego na żadnych dowodach, przekonania niektórych ludzi wierzących, że jakoby Pan Bóg posłużył się biegnącą na zasadzie przypadkowych zdarzeń i selekcyjnego działania naturalnych praw, samoistnie postępującą ewolucją, jako narzędziem stworzenia życia na ziemi. Ze skutkami rozpowszechniania naukowo udokumentowanych argumentów, negujących słuszność ewolucyjnych hipotez abiogenezy, teorii filogenezy w zakresie ponadgatunkowej zmienności, teorii antropogenezy oraz teorii ewolucji w zakresie o powstawaniu gatunków.
To rozpowszechniania nie udowodnionej naukowo słuszności ewolucyjnych teorii naukowych i hipotez oraz dogmatycznego bo nie opartego na żadnych dowodach, przekonania niektórych ludzi wierzących jakoby Pan Bóg posłużył się samoistnie biegnącą na zasadzie przypadkowych zdarzeń i selekcyjnego działania naturalnych praw ewolucją jako narzędziem stworzenia życia na ziemi, będzie tylko ugruntowywać ateistów w słuszności dogmatycznego przekonania, o niepodważalnej słuszności ich bezbożnej materialistycznej ideologii. A poza tym rozpowszechniania nie udowodnionej naukowo słuszności ewolucyjnych teorii naukowych i hipotez oraz dogmatycznego bo nie opartego na żadnych dowodach, przekonania niektórych ludzi wierzących jakoby Pan Bóg posłużył się samoistnie biegnącą na zasadzie przypadkowych zdarzeń i selekcyjnego działania naturalnych praw ewolucją jako narzędziem stworzenia życia na ziemi, będzie skutkować tak jak to obserwuje się dotychczas nieuchronną stopniowo postępującą ateizację młodych pokoleń.

Natomiast skutkami rozpowszechniania naukowo udokumentowanych argumentów negujących słuszność ewolucyjnych hipotez abiogenezy, teorii filogenezy w zakresie ponadgatunkowej zmienności, teorii antropogenezy oraz teorii ewolucji w zakresie o powstawaniu gatunków, będzie stanowić uzasadnione negowanie słuszności ateistycznej ideologii, skutkujące jej stopniową degradacją. Spowoduje to również ugruntowanie wiary ludzi wierzących w niepodważalną słuszność objawionych prawd wiary. Oraz będzie zapobiegać szybko postępującej i spowodowanej bezkrytyczną ślepą wiarą w słuszność ewolucyjnych teorii i hipotez, ateizacją młodego pokolenia.

ANDRZEJ;Panie Tadziu być może jest pan wybitnym profesjonalnym specjalistą od naukowego układania i szybkiego odszukiwania książek na uczelnianych bibliotecznych regałach. Ale niestety nie ma pan zielonego pojęcia o rzetelnej i profesjonalnej nauce, w zakresie nauk przyrodniczych. Poza tym broni pan zawzięcie słuszności teorii ewolucyjnych jest pan z tego zakresu prawie zupełnie nie przygotowany merytoycznie. I pańska obrona opiera się prawie wyłącznie na urojonych ewolucyjnych dogmatach.

ANDRZEJ

Qrskitadzio

Post autor: Qrskitadzio » 2 listopada 2012, 20:48

Witam


ANDRZEJ; Niech pan nie odwraca kota do góry ogonem. Ale ma pan częściowo rację, bo ewolucyjne dogmaty nie mają nic wspólnego z nauką.
TADZIK: przykro mi, ale proszę przyjąć do wiadomości, iż nie istnieją ewolucyjne dogmaty. Dogmaty nie istnieją w nauce, wiec jeśli ktoś tak twierdzi to nie ma pojęcia na czym polega nauka.

TADZIK: niech Pan nie miesza dwóch płasczczyzn, bo moja reakcja odnosiła się do pańskiego zarzutu: "Z tego punktu widzenia dużo bardziej chwalebne i owocne byłoby, gdyby wyznający chrześcijańską wiarę ewolucyjni propagandziści skoncentrowali swoje wysiłki na nawracaniu na tę wiarę, nie wierzących w Pana Boga ale w pełni uznający ewolucjonizm ateistów"
NA CO ZAREAGOWAŁEM: "dlaczego nie skoncentruje Pan swoich wysiłków na nawracaniu na wiarę, nie wierzących w Pana Boga ale w pełni uznający antychrystyczną* wersję kreacjonizmu ateistów, tylko na ludziach wierzących?"
Co do Pańskich uzasadnień; podam i moje:
antychrystyczny kreacjonizm upewnia ateistów w słuszności ich dogmatycznego twierdzenia że życie mogło powstać bez udziału Boga w Trójcy Jedynego. A po drugie przyczynia się walnie do masowego szerzenia ateizmu w młodych pokoleniach.
ANDRZEJ; antychrystyczną* wersję kreacjonizmu to tylko pańskie łajdackie insynuacje, jako zakamuflowanego ateisty.
TADZIK: to tylko bezpodstawny i nielogiczny atak, więc generalnie bezwartościowy merytorycznie, a merytoryczne podejście jest najważniejsze w tym momencie.

ANDRZEJ;Za takie łajdackie i anonimowe pomówienia o Panu BOGU powinien pan zostać usunięty z listy dyskutantów Nd Forum
TADZIK: to tylko puste pomówienia i bezpodstawne oskarżenia, wynikające najprawdopodobniej z braku merytorycznej umiejętności reakcji. Nie wnosi więc nic do merytorycznej dyskusji.

ANDRZEJ: Ale niestety nie ma pan zielonego pojęcia o rzetelnej i profesjonalnej nauce, w zakresie nauk przyrodniczych.
TADZIK: Takie bezpodstawne ataki nie mają merytorycznej wartości. Uważam, iż prócz koncentrować się na temacie, stara się Pan zdezawuować oponenta, ale rzeczywisty problem polega na tym, iż owa dezawuacja nie ma odzwierciedlenia w faktach, więc pańska motywacja pozostawia wiele do życzenia.

Tadzik
Ostatnio zmieniony 2 listopada 2012, 21:28 przez Qrskitadzio, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Coltrane
Posty: 17740
Rejestracja: 31 marca 2008, 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Coltrane » 2 listopada 2012, 20:56

Qrskitadzio pisze:ANDRZEJ;Za takie łajdackie i anonimowe pomówienia o Panu BOGU powinien pan zostać usunięty z listy dyskutantów Nd Forum
Potwierdzam. Bezczelność i łajdactwo Qrskiego Tadzia przekracza wszelkie granice uczciwości. Nie tylko zresztą Tadzia. Podobnym brakiem uczciwości popisywali się jego poprzednicy, w szczególności Ziomal. Nie lepsza też była Kamila-Zuza.

Qrskitadzio

Post autor: Qrskitadzio » 2 listopada 2012, 21:44

WITAM

ANDRZEJ;Za takie łajdackie i anonimowe pomówienia o Panu BOGU powinien pan zostać usunięty z listy dyskutantów Nd Forum
COLTRANE: Potwierdzam. Bezczelność i łajdactwo Qrskiego Tadzia przekracza wszelkie granice uczciwości. Nie tylko zresztą Tadzia. Podobnym brakiem uczciwości popisywali się jego poprzednicy, w szczególności Ziomal. Nie lepsza też była Kamila-Zuza.

TADZIK: powyższe oskarżenia nie mają merytorycznych podstaw, więc tak jak mówiłem są zwyczajnym policzkowaniem, tak jak policzkowano Pana Jezusa. I owo moje spojrzenie nie ma nic wspólnego z brakiem merytorycznego podejścia, bo to dwie różne płaszczyzny.

DO DNIA DZISIEJSZEGO NIE PRZEDSTAWIONO ANI JEDNEGO KONKRETU OWEJ BEZCZELNOŚCI I ŁAJDACTWA co jest potwierdzeniem tego co już wcześniej napisałem.

TADZIK

E. W.

Post autor: E. W. » 2 listopada 2012, 22:50

Qrskitadzio pisze:WITAM

ANDRZEJ;Za takie łajdackie i anonimowe pomówienia o Panu BOGU powinien pan zostać usunięty z listy dyskutantów Nd Forum
COLTRANE: Potwierdzam. Bezczelność i łajdactwo Qrskiego Tadzia przekracza wszelkie granice uczciwości. Nie tylko zresztą Tadzia. Podobnym brakiem uczciwości popisywali się jego poprzednicy, w szczególności Ziomal. Nie lepsza też była Kamila-Zuza.

TADZIK: powyższe oskarżenia nie mają merytorycznych podstaw, więc tak jak mówiłem są zwyczajnym policzkowaniem, tak jak policzkowano Pana Jezusa. I owo moje spojrzenie nie ma nic wspólnego z brakiem merytorycznego podejścia, bo to dwie różne płaszczyzny.

DO DNIA DZISIEJSZEGO NIE PRZEDSTAWIONO ANI JEDNEGO KONKRETU OWEJ BEZCZELNOŚCI I ŁAJDACTWA co jest potwierdzeniem tego co już wcześniej napisałem.

TADZIK
Witam,
Pan Gdula wygląda mi na zakamuflowanego ewolucjonistę prubującego nieudolnie obśmiać teorię Inteligentnego Projektu. Nie warto z nim rozmawiać.

Pozdrawiam,
Eugeniusz Wierzba

ODPOWIEDZ