Niedaleka przyszłość.

ODPOWIEDZ
Maverick
Posty: 332
Rejestracja: 27 września 2011, 09:57
Lokalizacja: Sin City

Niedaleka przyszłość.

Post autor: Maverick » 7 lutego 2017, 00:47

Przyszłość to zbliża się szybciej niż można ją sobie wyobrazić ....!W 1998 roku Kodak miał 170.000 pracowników i sprzedawał 85% wszystkich papierów fotograficznym i klisz na świecie.


W ciągu zaledwie kilku lat, ich model biznesowy zniknął a firma zbankrutowała.

Co się stało z Kodak teraz nastąpi w wielu gałęziach przemysłu, w ciągu najbliższych 10 lat, a większość ludzi nie będzie wiedzieć, co nadchodzi.

Czy w roku 1998 myślałeś że za 3 lata później już nigdy nie będzie robić zdjęć na filmie tylko i wyłącznie digitalnie?


Jednak aparaty cyfrowe zostały wynalezione już w roku 1975. Pierwsze z nich miały tylko 10.000 pikseli, ale stosując prawo Moore'a. Tak jak w przypadku wszystkich technologii wykładniczych, początkowe rozczarowanie przez jakiś czas, jednak stało się sposobem przełożonym na wyższy supremacyjny poziom technologiczny i tak stało się głównym nurtem w ciągu zaledwie kilku lat. To teraz powtórzy się to wszędzie gdzie sztuczna inteligencja będzie miała zastosowanie, począwszy od zdrowia, samochodów elektrycznych i autonomicznych, edukacji, 3D drukowania części i elementów, rolnictwa i pracy. Zapraszamy na 4 etap. rewolucji przemysłowej. "the Exponential Age" czyli w "wieku wykładniczym".

Polska jednak daleko pozostaje w tyle za wysoko rozwiniętymi krajami, bez laboratoriów przy sponsorujących je polskich przedsiębiorstw będziemy tylko rynkiem zbytu tych technologii.


Systemy oprogramowania będą zakłócać większości tradycyjnych gałęzi przemysłu w ciągu najbliższych 5-10 lat.

Uber jest tylko narzędziem, a nie posiada żadnych samochodów, jest to obecnie największa firma taksówkowa w świecie.


Airbnb jest obecnie największą firmą hotelową na świecie, choć nie posiadają żadnych nieruchomości i hoteli.


Sztuczna inteligencja i komputery stają się wykładniczo lepiej zrozumieć świat. W tym roku, komputer pokonał najlepszego Go-odtwarzacza na świecie, a stało się 10 lat wcześniej niż oczekiwano.

W Stanach Zjednoczonych, młodzi prawnicy już nie mogą znaleźć pracy. Ze względu na firmę Watson IBM, można uzyskać poradę prawniczą (do tej pory dla mniej lub bardziej podstawowe rzeczy) w ciągu kilku sekund, z dokładnością do 90% w porównaniu z dokładnością 70%, gdy wykonywana przez ludzi.


Więc jeśli studiujesz prawo, należy studia natychmiast przerwać i pomyśleć o innym zawodzie. Zapotrzebowanie na prawników spadnie o 90%.

Firma Watson już pomaga pielęgniarkom w diagnozowaniu raka, jest to 4 razy bardziej dokładne niż wykonane poprzez pielęgniarki.


Facebook ma obecnie oprogramowania do rozpoznawania twarzy, które mogą rozpoznać twarze lepiej niż ludzie. W 2030 roku, komputery staną się bardziej inteligentne niż ludzie. (Nigdy! / Albert)Autonomiczne samochody: już w 2018 roku pierwsze samochody, będą do nabycia, samo kierujące się pojawią wkrótce u dilera koło ciebie. Około 2020 roku, cały przemysł samochodowy będzie zakłócony. Nie będziesz już właścicielem samochodu. Będziesz zadzwonił po samochód z telefonem, to on pokaże się w danym miejscu i zawiezie ciebie do miejsca docelowego. Nie trzeba go zaparkować, płacisz tylko od przejechanej odległości i może być produktywny podczas jazdy.


Spowoduje to zmianę miast, bo będziemy potrzebować około 90-95% mniej samochodów na użytek publiczny. będziemy mogli y przekształcić dawne miejsca parkingowe w parki, czy areny sportowe a może nawet urbanistyczne farmy.


1,2 miliona ludzi ginie w wypadkach samochodowych na całym świecie. Mamy teraz jeden wypadek co 60.000 mil (100000 km), z autonomicznym sterowaniem samochodami, ta liczba spadnie do 1 wypadku w 6 mln mil (10 mln km). To pozwoli zaoszczędzić milion osób rocznie.
Większość producentów samochodów będzie prawdopodobnie bankrutami. Tradycyjne firmy samochodowe będą się starać na ewolucyjne podejście i po prostu zbudować lepszy samochód, a tech firmy jak (Tesla, Apple, Google) zrobią rewolucyjne podejście i zbudują komputer na kołach.


Wielu inżynierów z Volkswagena i Audi; jest całkowicie przerażona tym co robi firma Tesla.


Nieruchomości ulegną całkowitej zmianie. Bo jeśli można pracować podczas dojeżdżania do pracy, ludzie będą mieszkać dalej od zatłoczonych miast i żyć w bardziej pięknej okolicy.


Samochody elektryczne staną się głównym nurtem już w roku 2020, miasta będą cichsze, ponieważ wszystkie nowe samochody będą działać na energię elektryczną.


Elektryczność stanie się bardzo tania i czysta: produkcja Solar została na krzywej wykładniczej przez 30 lat, ale można teraz zobaczyć jak jej produkcja gwałtownie rośnie.


W ubiegłym roku więcej energii słonecznej zostało wyprodukowanej na całym świecie niż z surowców kopalnych czyli ropa, gaz i węgiel. Przedsiębiorstwa energetyczne starają się desperacko ograniczyć dostęp do sieci właścicielom domów z panelami słonecznymi , aby uniknąć konkurencji z domowych instalacji słonecznych, ale to nie może trwać wiecznie. Technologia zadba o to już niedługo a strategia koncernów elektrycznych zostanie zachwiana.

Wraz z tanią energią elektryczną nastąpi tani dostęp do obfitej wody. Odsalanie wody słonej teraz potrzebuje tylko 2 kWh na metr sześcienny (@ 0,25 centów). Niedobory wody na świecie są wielkie a susze często powodują głód i masową migrację. Wyobraź sobie, co będzie możliwe, jeśli każdy może mieć tyle czystej wody, ile zapragnie, prawie bez żadnych kosztów.


Teraz o zdrowiu: Cena trikordera X zostanie ogłoszona w tym roku. Są już firmy, które pracują nad urządzeniem medycznym (zwanym "trikorder" jak ze Star Treka), który współpracuje z telefonem, który wykonuje skanowanie siatkówki, pobiera próbkę krwi, bada oddech. Następnie analizuje 54 markerów biologicznych, które identyfikują prawie każdą chorobę. To będzie tanie, a więc w kilka lat wszyscy na tej planecie będą mieć dostęp do światowej klasy analityki medycznej, prawie za darmo bez wizyty w placówce medycznej.


Drukowanie 3D: Cena najtańszej drukarki 3D spadnieł z $ 18,000 $ 400 w ciągu 10 lat. Jednocześnie będzie się 100 razy szybsza. Wszystkie duże firmy obuwnicze już rozpoczęły produkcję 3D butów i ich drukowania.


Niektóre części zamienne samolotów są już drukowane w odległych portach lotniczych. Stacja kosmiczna ma już teraz drukarkę, która eliminuje potrzebę stosowania dużej ilości części zamiennych jak kiedyś w niedalekiej przeszłości.


Pod koniec tego roku, nowe smartfony będą miały możliwości skanowania 3D. Można wtedy skanowanie 3D nogi i wydrukować swoje idealne buty w domu.


W Chinach już 3D drukarki są wbudowane w kompletny 6-kondygnacyjny budynek biurowy. Przed 2027, 10% wszystkiego, co wytwarzanego na świecie 3D będzie wydrukowane.


Możliwości biznesowe: Jeśli myślisz o niszy, którą chcesz wejść, aby znaleźć wyjątkowy pomysł na biznes najpierw musisz zadać sobie pytanie: "W przyszłości, sądzę, że będziemy mieli?" a jeśli odpowiedź brzmi tak, to w jaki sposób można sprawić, aby stało wcześniej i szybciej?


Jeśli ten pomysł nie działa z telefonem, możesz go zapomnieć. A każdy pomysł przeznaczony do sukcesu w 20 wieku jest skazany na niepowodzenie w 21 wieku.


Praca: 70-80% miejsc pracy zniknie w ciągu najbliższych 20 lat. Nie będzie wiele nowych miejsc pracy, ale nie jest jasne, czy będzie wystarczająca liczba nowych miejsc pracy w tak krótkim czasie. Będzie to wymagało przemyślenia na temat dystrybucji bogactwa. Aby tylko nie było krwawych rewolucji lewactwa.


Rolnictwo: Nie będzie pracochłonne za 100 $ kupisz robota do rolnictwa w przyszłości. Rolnicy w krajach trzeciego świata wtedy staną się menedżerami swojej dziedzinie produkcji zamiast pracować cały dzień na tych polach.


Aeroponika będzie potrzebowała znacznie mniej wody. Pierwsza produkowana cielęcina Petriego, jest już dostępna i będzie tańsza niż wyprodukowanie krowiej cielęciny w roku 2018. W chwili obecnej 30% wszystkich powierzchni rolnych jest wykorzystywany do krów. Wyobraź sobie, że nie musimy już tego miejsca przeznaczać na ten użytek.


Istnieje kilka start-upy, które przyniosą białko owadów na rynek w najbliższym czasie. Zawiera więcej białka niż mięso. Zostanie ono oznaczone jako "alternatywne źródło białka" (ponieważ większość ludzi nadal odrzucają ideę jedzenia owadów).


W niedalekiej przyszłości będzie aplikacja o nazwie "moodies", która pokarze twój nastrój. Do roku 2020 będzie wiele aplikacji, które będą w stanie powiedzieć przez twoja mimikę, czy kłamiesz. Wyobraźmy sobie debatę polityczną, gdzie to jest wyświetlane, i ona bada czy mówisz prawdę!

Jednak mark of the beast czyli znak besti jest jednoznacznie opisany w piśmie świętym.

Bezgotówkowe operacje bankowe są preparacją do przygotowania gruntu do całkowitego zamordyzmu.

ODPOWIEDZ